Iiyama ProLite T1731SAW-B1 прирачник

Iiyama ProLite T1731SAW-B1
9.4 · 1
PDF прирачник
 · 36 страници
Англиски
прирачникIiyama ProLite T1731SAW-B1
ENGLISH
Thank you very much for choosing the iiyama
LCD monitor.
We recommend that you take a few minutes
to read this comprehensive manual carefully
before installing and switching on the monitor.
Please keep this manual in a safe place for
your future reference.

USER MANUAL

Погледнете го бесплатно прирачникот за Iiyama ProLite T1731SAW-B1 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата монитори и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.4. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Iiyama ProLite T1731SAW-B1 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Iiyama , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Iiyama да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Iiyama
ProLite T1731SAW-B1 | T1731SAW-B1
монитор
4948570111145, 5054533885141, 4054318720637
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Дисплеј
Резолуција на екран1280 x 1024 пиксели
Време на одговор5 ms
Сооднос на контрастот (типична )1000:1
Интензитет на пиксели0.264 x 0.264 mm
Опсег на хоризонтално скенирање31.5 - 80 kHz
Вертикален опсег на скенирање56 - 75 Hz
Видлива големина, хоризонтално170 °
Агол на видливост, вертикален160 °
Сооднос5:4
Одделна H/V синхДа
Тип екран на допирНа маса
Број на бои на екранот16,78 милиони бои
Облик на екранотРамен
Екран на допирДа
Дијагонала на екран17 "
Светлина на екранот230 cd/m²
Технологија на екранот за допирПовршински акустичен бран
Технологија со допирЕдинечен допир
Технологија на екранLED
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика5:4
Дизајн
Боја на производотЦрн
Порти и интерфејси
DVI-D порти количина1
VGA (D-Sub) порти количина1
RS-232 порти1
HDMI порти количина0
DisplayPorts порти количина0
DVI портиДа
Број на изворни порти1
Други функции
Димензии (Ш x Д x В) со држач387 x 342 x 201 mm
Ергономски
Опсег на агол на закривување-5 - 90 °
Интерфејс за поставување панел100 x 100 mm
Број на OSD јазици8
Јазици за приказ на екранот (OSD)CHI (SIMPL), CHI (TR), DEU, ENG, ESP, FRE, ITA, JPN
Се монтира на ѕидДа
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична)20 W
Тип напојувањеНаизменична струја
AC влезен напон100 - 240 V
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Перформанси
Поддржани оперативни системи МасДа
Компатибилност со OmniTapps MultitouchДа
NVIDIA G-SYNCНе
AMD FreeSyncНе
Тежина и димензии
Длабочина (со држач)342 mm
Висина (со држач)201 mm
Тежина (со држачот)5800 g
Ширина (со држач)387 mm
Мултимедиумски
Вградена камераНе
Вграден микрофонНе
Логистички податоци
Код на хармонизиран систем (ХС)85285210
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Iiyama ProLite T1731SAW-B1 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати