HP g7-2295sb прирачник

HP g7-2295sb
8.3 · 1
PDF прирачник
 · 130 страници
Англиски
прирачникHP g7-2295sb

HP Pavilion g7 Notebook PC

Maintenance and Service Guide

Погледнете го бесплатно прирачникот за HP g7-2295sb тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Лаптопи и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со HP g7-2295sb или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за HP , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на HP да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
HP
g7-2295sb | C5T02EA
Лаптоп
887111681140, 0887111681140
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Процесор
Фреквенција на процесор1.9 GHz
Семејство на процесоротAMD A8
Модел на процесоротA8-4500M
Фреквенција на засилување на процесорот2.8 GHz
Процесор број на јадра4
Нишки на процесорот4
Приклучок за процесоротSocket FS1r2
Чипови на матичната плочаAMD A70M
Тип кеш за процесоротL2
Кеш за процесорот4 MB
Процесор производителотAMD
Меморија
Внатрешна меморија8 GB
Тип внатрешна меморијаDDR3-SDRAM
Мемориски распоред (отвори x големина)2 x 4 GB
Мемориски отвори2x SO-DIMM
Максимална внатрешна меморија8 GB
Формат на меморијаSO-DIMM
Други функции
Максимална внатрешна меморија (64-битна)8 GB
LightScribe-
Поддржани типови дисковиCD, DVD
Вклучен адаптер за електрично напојувањеДа
Складирање
Вкупен капацитет за складирање1000 GB
Медиум за складирањеHDD
Број на инсталирани тврди дискови1
Капацитет на тврдиот диск1000 GB
Интерфејс на тврдиот дискSATA
Брзина на тврдиот диск5400 RPM
Големина на тврдиот диск2.5 "
Интегриран читач на картичкиДа
Компатибилни мемориски картичкиMMC, SD, SDHC
Тип оптичка податочна единицаDVD Super Multi DL
Дисплеј
Дијагонала на екран17.3 "
Резолуција на екран1600 x 900 пиксели
Екран на допирНе
ЛЕД-заднинско светлоДа
Површина на екранотСјај
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Број на бои на екранот16,78 милиони бои
Интензитет на пиксели0.197 x 0.197 mm
Сооднос на контрастот (типична )200:1
Тип HDHD+
Графика
Модел на вграден графички адаптерAMD Radeon HD 7640G
Модел на дискретен графички адаптерAMD Radeon HD 7670M
Тип на меморија за дискретна графикаGDDR3
Вграден графички адаптерДа
Дискретен графички адаптерДа
Семејство на вграден графички адаптерAMD Radeon HD 7000
Аудио
АудиосистемDolby Advanced Audio
Број на вградени звучници2
Производител на звучницитеAltec Lansing
Вграден микрофонДа
Вмрежување
BluetoothДа
Wi-FiДа
Wi-Fi стандарди802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Ethernet LAN конекцијаДа
Стапки за податоци од Етернет LAN10, 100 Mbit/s
Технологија за поврзување на каблите10/100Base-T(X)
Мрежни стандардиIEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A2
eSATA/USB 2.0 порти количина0
eSATA/USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) порти количина0
eSATA порти количина0
VGA (D-Sub) порти количина1
HDMI порти количина1
DisplayPorts порти количина0
DVI портиНе
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Firewire (IEEE 1394) порти0
Thunderbolt порти количина0
Излези за слушалки1
Влез за микрофонДа
Излезна порта за S/PDIFНе
Приклучок за докингНе
Отвор за ExpressCardНе
Број на отвори за CardBus PCMCIA0
Тип отвор за CardBus PCMCIAНе
Смарт картичка слотНе
Поврзување слушалки3,5 мм
Поврзување со микрофон3,5 мм
Тип порта за полнењеПриклучок за еднонасочна струја
Тастатура
Уред за покажувањеTouchpad
Распоред на тастатура-
Нумеричкиот дел од тастатуратаДа
Целосна тастатураДа
Windows копчињаДа
Тастатура со копчиња во форма на островиДа
Софтвер
Инсталиран оперативен системWindows 8
Архитектура на оперативниот систем64-bit
Вклучен софтвер- Dolby Advanced Audio\r\n- HP Connected Music\r\n- HP Connected Photo\r\n- HP Coolsense\r\n- HP ProtectSmart\r\n- HP Connected ePrint\r\n- Cyberlink Power DVD\r\n- Windows Live Essentials
Вклучени двигателиДа
Пробен софтверSymantec Norton Internet Security 2013
Дизајн
Тип на производПреносен компјутер
Боја на производотЦрн
ФорматКутија со затворање
Земја на потеклоКина
Батерија
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Број на батериски ќелии6
Трајност на батеријата (максимална)- h
Напојување
Моќност на адаптерот за наизменична струја90 W
AC адаптер фреквенција50 - 60 Hz
AC адаптер влезниот напон100 - 240 V
Излезна струја на адаптерот за наизменична струја4.74 A
Излезен напон на адаптерот за наизменична струја19 V
Автоматско откривање струјаДа
Безбедност
Отвор за кабелот со браваДа
Тежина и димензии
Тежина2980 g
Ширина412 mm
Длабочина267 mm
Висина36.8 mm
Содржина на пакување
Вклучени каблиНаизменична струја
РачноДа
Кратко упатство за вклучувањеДа
Податоци за пакувањето
Ширина на пакување560 mm
Длабочина на пакување80 mm
Тежина на пакување3750 g
Висина на пакување345 mm
Работни услови
Оперативна температура (T-T)5 - 35 °C
Температура на складирање (T-T)-20 - 60 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)10 - 90
Релативна влажност за складирање (H-H)5 - 95
Висина на функционирање-15 - 3048 m
Висина за исклучен уред-15 - 12192 m
Одржливост
Сертификати за одржливостEPEAT Silver, ENERGY STAR
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за HP g7-2295sb подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати