HP g7-2221ez прирачник

HP g7-2221ez
6.3 · 1
PDF прирачник
 · 130 страници
Англиски
прирачникHP g7-2221ez

HP Pavilion g7 Notebook PC

Maintenance and Service Guide

Погледнете го бесплатно прирачникот за HP g7-2221ez тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Лаптопи и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со HP g7-2221ez или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за HP , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на HP да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
HP
g7-2221ez | C8D39EA
Лаптоп
887111709677, 0887111709677
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Тежина и димензии
Тежина2980 g
Ширина412 mm
Длабочина267 mm
Висина36.8 mm
Процесор
L2-кеш2 MB
Фреквенција на процесор2.1 GHz
Семејство на процесоротIntel® Pentium®
Модел на процесоротB950
Процесор број на јадра2
Брзина на системската магистрала5 GT/s
L3-кеш2 MB
Приклучок за процесоротPGA988
Чипови на матичната плочаIntel® HM76 Express
Тип кеш за процесоротL3
Кеш за процесорот2 MB
Предна магистрала на процесорот- MHz
Нишки на процесорот2
Литографија на процесорот32 nm
Работни режими на процесорот64-bit
Тип магистралаDMI
Кодно име на процесоротSandy Bridge
ECC поддржано од процесоротНе
Thermal Design Power (TDP)35 W
Серија на процесоротIntel Pentium B900 Series for Mobile
Еднаквост на FSBНе
Максимален број на патеки за PCI Express16
Верзија на отворите за PCI Express2.0
Конфигурации на PCI Express1x8, 2x16, 1x8+2x4
Tjunction85 °C
Мултипликатор на централни процесни единици (сооднос магистрала/јадро)21
Процесор производителотIntel
Дисплеј
Дијагонала на екран17.3 "
Резолуција на екран1600 x 900 пиксели
Екран на допирНе
ЛЕД-заднинско светлоДа
Површина на екранотСјај
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Број на бои на екранот16,78 милиони бои
Интензитет на пиксели0.197 x 0.197 mm
Сооднос на контрастот (типична )200:1
Тип HDHD+
Меморија
Внатрешна меморија4 GB
Тип внатрешна меморијаDDR3-SDRAM
Мемориски отвори2x SO-DIMM
Максимална внатрешна меморија8 GB
Мемориски распоред (отвори x големина)1 x 4 GB
Други функции
Максимална внатрешна меморија (64-битна)8 GB
LightScribe-
Вклучен адаптер за електрично напојувањеДа
Складирање
Вкупен капацитет за складирање320 GB
Медиум за складирањеHDD
Број на инсталирани тврди дискови1
Капацитет на тврдиот диск320 GB
Интерфејс на тврдиот дискSATA
Брзина на тврдиот диск5400 RPM
Големина на тврдиот диск2.5 "
Интегриран читач на картичкиДа
Компатибилни мемориски картичкиMMC, SD, SDHC
Тип оптичка податочна единицаDVD Super Multi DL
Графика
Модел на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics
Модел на дискретен графички адаптерНе е достапно
Основна фреквенција на вградениот графички адаптер650 MHz
Динамична фреквенција на вградениот графички адаптер (максимална)1100 MHz
Вграден графички адаптерДа
Дискретен графички адаптерНе
Семејство на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics
Аудио
АудиосистемHD
Број на вградени звучници2
Производител на звучницитеAltec Lansing
Вграден микрофонДа
Вмрежување
BluetoothНе
Wi-FiДа
Wi-Fi стандарди802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Ethernet LAN конекцијаДа
Стапки за податоци од Етернет LAN10, 100 Mbit/s
Технологија за поврзување на каблите10/100Base-T(X)
Мрежни стандардиIEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A2
eSATA/USB 2.0 порти количина0
eSATA/USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) порти количина0
eSATA порти количина0
VGA (D-Sub) порти количина1
HDMI порти количина1
DisplayPorts порти количина0
DVI портиНе
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Firewire (IEEE 1394) порти0
Thunderbolt порти количина0
Излези за слушалки1
Влез за микрофонДа
Излезна порта за S/PDIFНе
Приклучок за докингНе
Отвор за ExpressCardНе
Број на отвори за CardBus PCMCIA0
Тип отвор за CardBus PCMCIAНе
Смарт картичка слотНе
Поврзување слушалки3,5 мм
Поврзување со микрофон3,5 мм
Тип порта за полнењеПриклучок за еднонасочна струја
Тастатура
Уред за покажувањеTouchpad
Распоред на тастатура-
Нумеричкиот дел од тастатуратаДа
Целосна тастатураДа
Windows копчињаДа
Тастатура со копчиња во форма на островиДа
Софтвер
Инсталиран оперативен системWindows 8
Архитектура на оперативниот систем64-bit
Вклучен софтвер- Dolby Advanced Audio\r\n- HP Connected Music\r\n- HP Connected Photo\r\n- HP Coolsense\r\n- HP ProtectSmart\r\n- HP Connected ePrint\r\n- Cyberlink Power DVD\r\n- Windows Live Essentials
Вклучени двигателиДа
Пробен софтверSymantec Norton Internet Security 2013
Дизајн
Тип на производПреносен компјутер
Боја на производотЦрн
ФорматКутија со затворање
Земја на потеклоКина
Батерија
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Број на батериски ќелии6
Трајност на батеријата (максимална)- h
Напојување
Моќност на адаптерот за наизменична струја65 W
AC адаптер фреквенција50 - 60 Hz
AC адаптер влезниот напон100 - 240 V
Излезна струја на адаптерот за наизменична струја3.5 A
Излезен напон на адаптерот за наизменична струја18.5 V
Автоматско откривање струјаДа
Безбедност
Отвор за кабелот со браваДа
Содржина на пакување
Вклучени каблиНаизменична струја
РачноДа
Кратко упатство за вклучувањеДа
Работни услови
Оперативна температура (T-T)5 - 35 °C
Температура на складирање (T-T)-20 - 60 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)10 - 90
Релативна влажност за складирање (H-H)5 - 95
Висина на функционирање-15 - 3048 m
Висина за исклучен уред-15 - 12192 m
Одржливост
Сертификати за одржливостEPEAT Silver, ENERGY STAR
Процесор посебни карактеристики
Intel My WiFi TechnologyНе
Intel Anti-Theft TechnologyНе
Intel Hyper-Threading TechnologyНе
Intel Turbo Boost TechnologyНе
Intel Wireless Display (WiDi) TechnologyНе
Напредна SpeedStep технологија на IntelДа
Intel Clear Video HD TechnologyНе
Intel технологија на јасно видеоНе
Intel® InTru™ 3D TechnologyНе
Intel® Insider™Не
Intel® Quick Sync Video TechnologyНе
Intel Flex Memory AccessДа
Intel AES New InstructionsНе
Intel Trusted Execution TechnologyНе
Intel Enhanced Halt StateДа
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)Не
Intel Demand Based SwitchingНе
Intel Clear Video Technology for MIDНе
Intel® 64Да
Execute Disable BitДа
Состојби на мирувањеДа
Технологии за термално надгледувањеДа
Големина на пакувањето на процесорот37.5x37.5 (rPGA988B) mm
Поддржани множества со упатстваSSE4.x
CPU конфигурирање (максимум)1
Достапни вградени опцииНе
Графика и IMC-литографија32 nm
Intel технологија за виртуелизирање за директен I/O (VT-d)Не
Процесор без конфликтиНе
Intel Dual Display Capable TechnologyДа
Intel FDI TechnologyДа
Intel Rapid Storage TechnologyНе
Интегриран 4G WiMAXНе
Intel Fast Memory AccessДа
ARK ID на процесорот55627
Intel технологија за виртуелизирање (VT-x)Не
Карактеристики
Images Type Map
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за HP g7-2221ez подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати