HP g7-2221eb прирачник

HP g7-2221eb
6 · 1
PDF прирачник
 · 130 страници
Англиски
прирачникHP g7-2221eb

HP Pavilion g7 Notebook PC

Maintenance and Service Guide

Погледнете го бесплатно прирачникот за HP g7-2221eb тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Лаптопи и е оценет од 1 луѓе со просек од 6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со HP g7-2221eb или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за HP , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на HP да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
HP
g7-2221eb | C8G62EA
Лаптоп
887111705662, 0887111705662
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Процесор
Фреквенција на процесор2.4 GHz
Семејство на процесоротIntel® Core™ i3
Модел на процесоротi3-3110M
Процесор број на јадра2
Нишки на процесорот4
Брзина на системската магистрала5 GT/s
Приклучок за процесоротBGA 1023
Чипови на матичната плочаIntel® HM76 Express
Тип кеш за процесоротL3
Кеш за процесорот3 MB
Предна магистрала на процесорот- MHz
Литографија на процесорот22 nm
Работни режими на процесорот64-bit
ЧекориL1
Тип магистралаDMI
Кодно име на процесоротIvy Bridge
ECC поддржано од процесоротНе
Thermal Design Power (TDP)35 W
Серија на процесоротIntel Core i3-3100 Mobile Series
Еднаквост на FSBНе
Максимален број на патеки за PCI Express16
Верзија на отворите за PCI Express2.0
Конфигурации на PCI Express1x16, 2x8, 1x8+2x4
Tjunction90 °C
Мултипликатор на централни процесни единици (сооднос магистрала/јадро)24
Процесор производителотIntel
Генерација на процесорот3-та генерација Intel® Core™ i3
Меморија
Внатрешна меморија4 GB
Тип внатрешна меморијаDDR3-SDRAM
Мемориски отвори2x SO-DIMM
Максимална внатрешна меморија8 GB
Мемориски распоред (отвори x големина)1 x 4 GB
Други функции
Максимална внатрешна меморија (64-битна)8 GB
LightScribe-
Вклучен адаптер за електрично напојувањеДа
Складирање
Вкупен капацитет за складирање500 GB
Медиум за складирањеHDD
Број на инсталирани тврди дискови1
Капацитет на тврдиот диск500 GB
Интерфејс на тврдиот дискSATA
Брзина на тврдиот диск5400 RPM
Големина на тврдиот диск2.5 "
Интегриран читач на картичкиДа
Компатибилни мемориски картичкиMMC, SD, SDHC
Тип оптичка податочна единицаDVD Super Multi DL
Дисплеј
Дијагонала на екран17.3 "
Резолуција на екран1600 x 900 пиксели
Екран на допирНе
ЛЕД-заднинско светлоДа
Површина на екранотСјај
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Број на бои на екранот16,78 милиони бои
Интензитет на пиксели0.197 x 0.197 mm
Сооднос на контрастот (типична )200:1
Тип HDHD+
Графика
Модел на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics 4000
Модел на дискретен графички адаптерНе е достапно
Основна фреквенција на вградениот графички адаптер650 MHz
Динамична фреквенција на вградениот графички адаптер (максимална)1000 MHz
ИД на вграден графички адаптер0x166
Вграден графички адаптерДа
Дискретен графички адаптерНе
Семејство на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics
Аудио
АудиосистемHD
Број на вградени звучници2
Производител на звучницитеAltec Lansing
Вграден микрофонДа
Вмрежување
BluetoothДа
Wi-FiДа
Wi-Fi стандарди802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Ethernet LAN конекцијаДа
Стапки за податоци од Етернет LAN10, 100 Mbit/s
Технологија за поврзување на каблите10/100Base-T(X)
Мрежни стандардиIEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A2
eSATA/USB 2.0 порти количина0
eSATA/USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) порти количина0
eSATA порти количина0
VGA (D-Sub) порти количина1
HDMI порти количина1
DisplayPorts порти количина0
DVI портиНе
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Firewire (IEEE 1394) порти0
Thunderbolt порти количина0
Излези за слушалки1
Влез за микрофонДа
Излезна порта за S/PDIFНе
Приклучок за докингНе
Отвор за ExpressCardНе
Број на отвори за CardBus PCMCIA0
Тип отвор за CardBus PCMCIAНе
Смарт картичка слотНе
Поврзување слушалки3,5 мм
Поврзување со микрофон3,5 мм
Тип порта за полнењеПриклучок за еднонасочна струја
Тастатура
Уред за покажувањеTouchpad
Распоред на тастатура-
Нумеричкиот дел од тастатуратаДа
Целосна тастатураДа
Windows копчињаДа
Тастатура со копчиња во форма на островиДа
Софтвер
Инсталиран оперативен системWindows 8
Архитектура на оперативниот систем64-bit
Вклучен софтвер- Dolby Advanced Audio\r\n- HP Connected Music\r\n- HP Connected Photo\r\n- HP Coolsense\r\n- HP ProtectSmart\r\n- HP Connected ePrint\r\n- Cyberlink Power DVD\r\n- Windows Live Essentials
Вклучени двигателиДа
Пробен софтверSymantec Norton Internet Security 2013
Дизајн
Тип на производПреносен компјутер
Боја на производотЦрн
ФорматКутија со затворање
Земја на потеклоКина
Батерија
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Број на батериски ќелии6
Трајност на батеријата (максимална)- h
Напојување
Моќност на адаптерот за наизменична струја65 W
AC адаптер фреквенција50 - 60 Hz
AC адаптер влезниот напон100 - 240 V
Излезна струја на адаптерот за наизменична струја3.5 A
Излезен напон на адаптерот за наизменична струја18.5 V
Автоматско откривање струјаДа
Безбедност
Отвор за кабелот со браваДа
Тежина и димензии
Тежина2980 g
Ширина412 mm
Длабочина267 mm
Висина36.8 mm
Содржина на пакување
Вклучени каблиНаизменична струја
РачноДа
Кратко упатство за вклучувањеДа
Работни услови
Оперативна температура (T-T)5 - 35 °C
Температура на складирање (T-T)-20 - 60 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)10 - 90
Релативна влажност за складирање (H-H)5 - 95
Висина на функционирање-15 - 3048 m
Висина за исклучен уред-15 - 12192 m
Одржливост
Сертификати за одржливостEPEAT Silver, ENERGY STAR
Процесор посебни карактеристики
Intel Wireless Display (WiDi) TechnologyДа
Intel My WiFi TechnologyДа
Intel Anti-Theft TechnologyДа
Intel Hyper-Threading TechnologyДа
Intel Turbo Boost TechnologyНе
Intel Identity Protection TechnologyДа
Напредна SpeedStep технологија на IntelДа
Intel Clear Video HD TechnologyДа
Intel технологија на јасно видеоНе
Intel® InTru™ 3D TechnologyДа
Intel® Insider™Да
Intel® Quick Sync Video TechnologyДа
Intel Flex Memory AccessДа
Intel® Smart CacheДа
Intel AES New InstructionsНе
Intel Trusted Execution TechnologyНе
Intel Enhanced Halt StateДа
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)Да
Intel Demand Based SwitchingНе
Intel Clear Video Technology for MIDНе
Intel® 64Да
Execute Disable BitДа
Состојби на мирувањеДа
Технологии за термално надгледувањеДа
Големина на пакувањето на процесорот37.5 x 37.5 (rPGA988B); 31 x 24 (BGA1023) mm
Поддржани множества со упатстваAVX
Код на процесоротSR0N2
CPU конфигурирање (максимум)1
Достапни вградени опцииНе
Графика и IMC-литографија22 nm
Intel технологија за виртуелизирање за директен I/O (VT-d)Не
Intel верзија на технологијата за заштита на идентитетот1.00
Intel технологија за виртуелизирање (VT-x)Да
Процесор без конфликтиДа
Intel Dual Display Capable TechnologyДа
Intel FDI TechnologyДа
Intel Rapid Storage TechnologyНе
Интегриран 4G WiMAXДа
Intel Fast Memory AccessДа
ARK ID на процесорот65700
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за HP g7-2221eb подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати