HP g7-2201sr прирачник

HP g7-2201sr
5.2 · 1
PDF прирачник
 · 130 страници
Англиски
прирачникHP g7-2201sr

HP Pavilion g7 Notebook PC

Maintenance and Service Guide

Погледнете го бесплатно прирачникот за HP g7-2201sr тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Лаптопи и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.2. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со HP g7-2201sr или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за HP , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на HP да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
HP
g7-2201sr | C4W20EA
Лаптоп
887111525017, 0887111525017
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Процесор
Фреквенција на процесор2.7 GHz
Семејство на процесоротAMD A6
Модел на процесоротA6-4400M
Фреквенција на засилување на процесорот3.2 GHz
Процесор број на јадра2
Нишки на процесорот2
Приклучок за процесоротSocket FS1r2
Чипови на матичната плочаAMD A70M
Тип кеш за процесоротL2
Кеш за процесорот1 MB
Процесор производителотAMD
Меморија
Внатрешна меморија4 GB
Тип внатрешна меморијаDDR3-SDRAM
Мемориски отвори2x SO-DIMM
Максимална внатрешна меморија8 GB
Мемориски распоред (отвори x големина)1 x 4 GB
Други функции
Максимална внатрешна меморија (64-битна)8 GB
LightScribe-
Вклучен адаптер за електрично напојувањеДа
Складирање
Вкупен капацитет за складирање500 GB
Медиум за складирањеHDD
Број на инсталирани тврди дискови1
Капацитет на тврдиот диск500 GB
Интерфејс на тврдиот дискSATA
Брзина на тврдиот диск5400 RPM
Големина на тврдиот диск2.5 "
Интегриран читач на картичкиДа
Компатибилни мемориски картичкиMMC, SD, SDHC
Тип оптичка податочна единицаDVD Super Multi DL
Дисплеј
Дијагонала на екран17.3 "
Резолуција на екран1600 x 900 пиксели
Екран на допирНе
ЛЕД-заднинско светлоДа
Површина на екранотСјај
Број на бои на екранот16,78 милиони бои
Интензитет на пиксели0.197 x 0.197 mm
Сооднос на контрастот (типична )200:1
Тип HDHD+
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Графика
Модел на вграден графички адаптерAMD Radeon HD 7520G
Модел на дискретен графички адаптерAMD Radeon HD 7670M
Тип на меморија за дискретна графикаGDDR3
Вграден графички адаптерДа
Дискретен графички адаптерДа
Семејство на вграден графички адаптерAMD Radeon HD 7000
Аудио
АудиосистемHD
Број на вградени звучници2
Производител на звучницитеAltec Lansing
Вграден микрофонДа
Вмрежување
BluetoothДа
Wi-FiДа
Wi-Fi стандарди802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Ethernet LAN конекцијаДа
Стапки за податоци од Етернет LAN10, 100 Mbit/s
Технологија за поврзување на каблите10/100Base-T(X)
Мрежни стандардиIEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A2
eSATA/USB 2.0 порти количина0
eSATA/USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) порти количина0
eSATA порти количина0
VGA (D-Sub) порти количина1
HDMI порти количина1
DisplayPorts порти количина0
DVI портиНе
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Firewire (IEEE 1394) порти0
Thunderbolt порти количина0
Излези за слушалки1
Влез за микрофонДа
Излезна порта за S/PDIFНе
Приклучок за докингНе
Отвор за ExpressCardНе
Број на отвори за CardBus PCMCIA0
Тип отвор за CardBus PCMCIAНе
Смарт картичка слотНе
Поврзување слушалки3,5 мм
Поврзување со микрофон3,5 мм
Тип порта за полнењеПриклучок за еднонасочна струја
Тастатура
Уред за покажувањеTouchpad
Распоред на тастатура-
Нумеричкиот дел од тастатуратаДа
Целосна тастатураДа
Windows копчињаДа
Тастатура со копчиња во форма на островиДа
Софтвер
Инсталиран оперативен системWindows 8
Архитектура на оперативниот систем64-bit
Вклучен софтвер- Dolby Advanced Audio\r\n- HP Connected Music\r\n- HP Connected Photo\r\n- HP Coolsense\r\n- HP ProtectSmart\r\n- HP Connected ePrint\r\n- Cyberlink Power DVD\r\n- Windows Live Essentials
Вклучени двигателиДа
Пробен софтверSymantec Norton Internet Security 2013
Дизајн
Тип на производПреносен компјутер
Боја на производотЦрн
ФорматКутија со затворање
Земја на потеклоКина
Батерија
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Број на батериски ќелии6
Трајност на батеријата (максимална)- h
Напојување
Моќност на адаптерот за наизменична струја90 W
AC адаптер фреквенција50 - 60 Hz
AC адаптер влезниот напон100 - 240 V
Излезна струја на адаптерот за наизменична струја4.74 A
Излезен напон на адаптерот за наизменична струја19 V
Автоматско откривање струјаДа
Безбедност
Отвор за кабелот со браваДа
Тежина и димензии
Тежина2980 g
Ширина412 mm
Длабочина267 mm
Висина36.8 mm
Содржина на пакување
Вклучени каблиНаизменична струја
РачноДа
Кратко упатство за вклучувањеДа
Работни услови
Оперативна температура (T-T)5 - 35 °C
Температура на складирање (T-T)-20 - 60 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)10 - 90
Релативна влажност за складирање (H-H)5 - 95
Висина на функционирање-15 - 3048 m
Висина за исклучен уред-15 - 12192 m
Одржливост
Сертификати за одржливостEPEAT Silver, ENERGY STAR
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за HP g7-2201sr подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати