HP g6-2240ea прирачник

HP g6-2240ea
5.8 · 1
PDF прирачник
 · 104 страници
Англиски
прирачникHP g6-2240ea

HP Pavilion g6 Notebook PC

Maintenance and Service Guide

Погледнете го бесплатно прирачникот за HP g6-2240ea тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Лаптопи и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со HP g6-2240ea или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за HP , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на HP да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
HP
g6-2240ea | C4M13EA
Лаптоп
887111525734, 0887111525734
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Тежина и димензии
Тежина2480 g
Ширина376 mm
Длабочина244 mm
Висина36.3 mm
Дисплеј
Дијагонала на екран15.6 "
Резолуција на екран1366 x 768 пиксели
ЛЕД-заднинско светлоДа
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Број на бои на екранот16,78 милиони бои
Светлина на екранот200 cd/m²
Сооднос на контрастот (типична )300:1
Екран на допирНе
Процесор
Фреквенција на процесор1.7 GHz
Семејство на процесоротAMD E
Модел на процесоротE2-1800
Процесор број на јадра2
Нишки на процесорот2
Приклучок за процесоротBGA 413 (Socket FT1)
Чипови на матичната плочаAMD A68M
Процесор производителотAMD
Број на поддржани процесори1
Тип кеш за процесоротL2
Кеш за процесорот1 MB
Меморија
Внатрешна меморија6 GB
Тип внатрешна меморијаDDR3-SDRAM
Мемориски распоред (отвори x големина)1 x 2 + 1 x 4 GB
Мемориски отвори2x SO-DIMM
Memory slots (available)0
Максимална внатрешна меморија8 GB
Други функции
Максимална внатрешна меморија (64-битна)8 GB
LightScribe-
Вклучен адаптер за електрично напојувањеДа
Складирање
Вкупен капацитет за складирање750 GB
Медиум за складирањеHDD
Број на инсталирани тврди дискови1
Капацитет на тврдиот диск750 GB
Интерфејс на тврдиот дискSATA
Брзина на тврдиот диск5400 RPM
Интегриран читач на картичкиДа
Тип оптичка податочна единицаDVD Super Multi DL
Графика
Модел на вграден графички адаптерAMD Radeon HD 7340
Модел на дискретен графички адаптерНе е достапно
Вграден графички адаптерДа
Дискретен графички адаптерНе
Семејство на вграден графички адаптерAMD Radeon HD 7000
Аудио
Аудиосистем-
Вградени звучнициДа
Број на вградени звучници2
Производител на звучницитеAltec Lansing
Вграден микрофонДа
Вмрежување
Wi-FiДа
Wi-Fi стандарди802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Ethernet LAN конекцијаДа
Стапки за податоци од Етернет LAN10, 100 Mbit/s
BluetoothНе
Технологија за поврзување на каблите10/100Base-T(X)
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A2
eSATA/USB 2.0 порти количина0
eSATA/USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) порти количина0
eSATA порти количина0
VGA (D-Sub) порти количина1
HDMI порти количина1
DisplayPorts порти количина0
DVI портиНе
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Firewire (IEEE 1394) порти0
Thunderbolt порти количина0
Излези за слушалки1
Влез за микрофонДа
Излезна порта за S/PDIFНе
Отвор за ExpressCardНе
Број на отвори за CardBus PCMCIA0
Тип отвор за CardBus PCMCIAНе
Смарт картичка слотНе
Поврзување слушалки3,5 мм
Поврзување со микрофон3,5 мм
Тип порта за полнењеПриклучок за еднонасочна струја
Тастатура
Уред за покажувањеTouchpad
Распоред на тастатура-
Нумеричкиот дел од тастатуратаДа
Целосна тастатураДа
Windows копчињаДа
Тастатура со копчиња во форма на островиДа
Софтвер
Инсталиран оперативен системWindows 8
Архитектура на оперативниот систем64-bit
Вклучени двигателиДа
Дизајн
Тип на производПреносен компјутер
Боја на производотBlack, Red
ФорматКутија со затворање
Земја на потеклоКина
Батерија
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Број на батериски ќелии6
Трајност на батеријата (максимална)- h
Напојување
Моќност на адаптерот за наизменична струја65 W
AC адаптер фреквенција50 - 60 Hz
AC адаптер влезниот напон100 - 240 V
Автоматско откривање струјаДа
Безбедност
Отвор за кабелот со браваДа
Содржина на пакување
Вклучени каблиНаизменична струја
РачноДа
Кратко упатство за вклучувањеДа
Работни услови
Оперативна температура (T-T)5 - 35 °C
Температура на складирање (T-T)-20 - 60 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)10 - 90
Релативна влажност за складирање (H-H)5 - 95
Висина на функционирање-15 - 3048 m
Висина за исклучен уред-15 - 12192 m
Одржливост
Сертификати за одржливостEPEAT Silver, ENERGY STAR
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за HP g6-2240ea подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати