HP g6-2210ss прирачник

HP g6-2210ss
9.3 · 1
PDF прирачник
 · 104 страници
Англиски
прирачникHP g6-2210ss

HP Pavilion g6 Notebook PC

Maintenance and Service Guide

Погледнете го бесплатно прирачникот за HP g6-2210ss тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Лаптопи и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со HP g6-2210ss или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за HP , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на HP да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
HP
g6-2210ss | C6G51EA
Лаптоп
887111552341, 0887111552341
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Процесор
Фреквенција на процесор2.5 GHz
Семејство на процесоротIntel® Core™ i5
Модел на процесоротi5-3210M
Фреквенција на засилување на процесорот3.1 GHz
Процесор број на јадра2
Нишки на процесорот4
Брзина на системската магистрала5 GT/s
Приклучок за процесоротBGA 1023
Чипови на матичната плочаIntel® HM76 Express
Процесор производителотIntel
Број на поддржани процесори1
Тип кеш за процесоротL3
Кеш за процесорот3 MB
Предна магистрала на процесорот- MHz
Литографија на процесорот22 nm
Работни режими на процесорот64-bit
ЧекориL1
Тип магистралаDMI
Кодно име на процесоротIvy Bridge
ECC поддржано од процесоротНе
Thermal Design Power (TDP)35 W
Серија на процесоротIntel Core i5-3200 Mobile series
Еднаквост на FSBНе
Максимален број на патеки за PCI Express16
Верзија на отворите за PCI Express3.0
Конфигурации на PCI Express1x16, 2x8, 1x8+2x4
Tjunction105 °C
Мултипликатор на централни процесни единици (сооднос магистрала/јадро)25
Генерација на процесорот3-та генерација Intel® Core™ i5
Меморија
Внатрешна меморија6 GB
Тип внатрешна меморијаDDR3-SDRAM
Мемориски распоред (отвори x големина)1 x 2 + 1 x 4 GB
Мемориски отвори2x SO-DIMM
Memory slots (available)0
Максимална внатрешна меморија8 GB
Други функции
Максимална внатрешна меморија (64-битна)8 GB
LightScribe-
Вклучен адаптер за електрично напојувањеДа
Складирање
Вкупен капацитет за складирање500 GB
Медиум за складирањеHDD
Број на инсталирани тврди дискови1
Капацитет на тврдиот диск500 GB
Интерфејс на тврдиот дискSATA
Брзина на тврдиот диск5400 RPM
Интегриран читач на картичкиДа
Тип оптичка податочна единицаDVD Super Multi DL
Вкупен капацитет за HDDs500 GB
Дисплеј
Дијагонала на екран15.6 "
Резолуција на екран1366 x 768 пиксели
ЛЕД-заднинско светлоДа
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Број на бои на екранот16,78 милиони бои
Светлина на екранот200 cd/m²
Сооднос на контрастот (типична )300:1
Екран на допирНе
Графика
Модел на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics 4000
Модел на дискретен графички адаптерAMD Radeon HD 7670M
Меморија на дискретен графички адаптер2 GB
Број на дискретни графички адаптери1
Основна фреквенција на вградениот графички адаптер650 MHz
Динамична фреквенција на вградениот графички адаптер (максимална)1100 MHz
ИД на вграден графички адаптер0x166
Вграден графички адаптерДа
Дискретен графички адаптерДа
Семејство на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics
Аудио
Аудиосистем-
Вградени звучнициДа
Број на вградени звучници2
Производител на звучницитеAltec Lansing
Вграден микрофонДа
Вмрежување
Wi-FiДа
Wi-Fi стандарди802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Ethernet LAN конекцијаДа
Стапки за податоци од Етернет LAN10, 100 Mbit/s
BluetoothДа
Технологија за поврзување на каблите10/100Base-T(X)
Топ Wi-Fi стандардWi-Fi 4 (802.11n)
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A2
eSATA/USB 2.0 порти количина0
eSATA/USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) порти количина0
eSATA порти количина0
VGA (D-Sub) порти количина1
HDMI порти количина1
DisplayPorts порти количина0
DVI портиНе
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Firewire (IEEE 1394) порти0
Thunderbolt порти количина0
Излези за слушалки1
Влез за микрофонДа
Излезна порта за S/PDIFНе
Отвор за ExpressCardНе
Број на отвори за CardBus PCMCIA0
Тип отвор за CardBus PCMCIAНе
Смарт картичка слотНе
Поврзување слушалки3,5 мм
Поврзување со микрофон3,5 мм
Тип порта за полнењеПриклучок за еднонасочна струја
Тастатура
Уред за покажувањеTouchpad
Распоред на тастатура-
Нумеричкиот дел од тастатуратаДа
Целосна тастатураДа
Windows копчињаДа
Тастатура со копчиња во форма на островиДа
Софтвер
Инсталиран оперативен системWindows 8
Архитектура на оперативниот систем64-bit
Вклучени двигателиДа
Дизајн
Тип на производПреносен компјутер
Боја на производотBlack, Blue
ФорматКутија со затворање
Земја на потеклоКина
Процесор посебни карактеристики
Intel Wireless Display (WiDi) TechnologyДа
Intel My WiFi TechnologyДа
Intel Anti-Theft TechnologyДа
Intel Hyper-Threading TechnologyДа
Intel Turbo Boost Technology2.0
Напредна SpeedStep технологија на IntelДа
Intel Clear Video HD TechnologyДа
Intel технологија на јасно видеоНе
Intel® InTru™ 3D TechnologyДа
Intel® Insider™Да
Intel® Quick Sync Video TechnologyДа
Intel Flex Memory AccessДа
Intel® Smart CacheДа
Intel AES New InstructionsДа
Intel Trusted Execution TechnologyНе
Intel Enhanced Halt StateДа
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)Да
Intel Demand Based SwitchingНе
Intel® Secure KeyДа
Intel Clear Video Technology for MIDНе
Intel® 64Да
Execute Disable BitДа
Состојби на мирувањеДа
Технологии за термално надгледувањеДа
Поддржани множества со упатстваAVX
CPU конфигурирање (максимум)1
Достапни вградени опцииНе
Графика и IMC-литографија22 nm
Intel верзија на технологијата за заштита на идентитетот1.00
Intel верзија на технологијата за безбедни копчиња1.00
Intel технологија за виртуелизирање (VT-x)Да
Процесор без конфликтиДа
Intel Dual Display Capable TechnologyДа
Intel FDI TechnologyДа
Intel Rapid Storage TechnologyНе
Интегриран 4G WiMAXДа
Intel Fast Memory AccessДа
Intel Identity Protection TechnologyДа
Големина на пакувањето на процесорот31.0 x 24.0 (BGA1023) mm
Код на процесоротSR0N0
Intel технологија за виртуелизирање за директен I/O (VT-d)Да
ARK ID на процесорот65708
Батерија
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Број на батериски ќелии6
Трајност на батеријата (максимална)- h
Напојување
Моќност на адаптерот за наизменична струја90 W
AC адаптер фреквенција50 - 60 Hz
AC адаптер влезниот напон100 - 240 V
Автоматско откривање струјаДа
Безбедност
Отвор за кабелот со браваДа
Тежина и димензии
Тежина2480 g
Ширина376 mm
Длабочина244 mm
Висина36.3 mm
Содржина на пакување
Вклучени каблиНаизменична струја
РачноДа
Кратко упатство за вклучувањеДа
Работни услови
Оперативна температура (T-T)5 - 35 °C
Температура на складирање (T-T)-20 - 60 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)10 - 90
Релативна влажност за складирање (H-H)5 - 95
Висина на функционирање-15 - 3048 m
Висина за исклучен уред-15 - 12192 m
Одржливост
Сертификати за одржливостEPEAT Silver, ENERGY STAR
Карактеристики
Images Type Map
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за HP g6-2210ss подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати