HP g6-2201ez прирачник

HP g6-2201ez
8.1 · 1
PDF прирачник
 · 104 страници
Англиски
прирачникHP g6-2201ez

HP Pavilion g6 Notebook PC

Maintenance and Service Guide

Погледнете го бесплатно прирачникот за HP g6-2201ez тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Лаптопи и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со HP g6-2201ez или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за HP , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на HP да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
HP
g6-2201ez | C6C68EA
Лаптоп
887111709516, 0887111709516
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Тежина и димензии
Тежина2480 g
Ширина376 mm
Длабочина244 mm
Висина36.3 mm
Дисплеј
Дијагонала на екран15.6 "
Резолуција на екран1366 x 768 пиксели
ЛЕД-заднинско светлоДа
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Број на бои на екранот16,78 милиони бои
Светлина на екранот200 cd/m²
Сооднос на контрастот (типична )300:1
Екран на допирНе
Процесор
Фреквенција на процесор2.4 GHz
Семејство на процесоротIntel® Pentium®
Модел на процесоротB980
Процесор број на јадра2
Нишки на процесорот2
Брзина на системската магистрала5 GT/s
Приклучок за процесоротPGA988
Чипови на матичната плочаIntel® HM76 Express
Процесор производителотIntel
Број на поддржани процесори1
Тип кеш за процесоротL3
Кеш за процесорот2 MB
Предна магистрала на процесорот- MHz
Литографија на процесорот32 nm
Работни режими на процесорот64-bit
ЧекориQ0
Тип магистралаDMI
Кодно име на процесоротSandy Bridge
ECC поддржано од процесоротНе
Thermal Design Power (TDP)35 W
Серија на процесоротIntel Pentium B900 Series for Mobile
Еднаквост на FSBНе
Максимален број на патеки за PCI Express16
Верзија на отворите за PCI Express2.0
Конфигурации на PCI Express1x16, 2x8, 1x8+2x4
Tjunction85 °C
Мултипликатор на централни процесни единици (сооднос магистрала/јадро)24
Меморија
Внатрешна меморија4 GB
Тип внатрешна меморијаDDR3-SDRAM
Мемориски распоред (отвори x големина)1 x 4 GB
Мемориски отвори2x SO-DIMM
Memory slots (available)1
Максимална внатрешна меморија8 GB
Други функции
Максимална внатрешна меморија (64-битна)8 GB
LightScribe-
Вклучен адаптер за електрично напојувањеДа
Складирање
Вкупен капацитет за складирање750 GB
Медиум за складирањеHDD
Број на инсталирани тврди дискови1
Капацитет на тврдиот диск750 GB
Интерфејс на тврдиот дискSATA
Брзина на тврдиот диск5400 RPM
Интегриран читач на картичкиДа
Тип оптичка податочна единицаDVD Super Multi DL
Графика
Модел на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics
Модел на дискретен графички адаптерНе е достапно
Основна фреквенција на вградениот графички адаптер650 MHz
Динамична фреквенција на вградениот графички адаптер (максимална)1150 MHz
Вграден графички адаптерДа
Дискретен графички адаптерНе
Семејство на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics
Аудио
Аудиосистем-
Вградени звучнициДа
Број на вградени звучници2
Производител на звучницитеAltec Lansing
Вграден микрофонДа
Вмрежување
Wi-FiДа
Wi-Fi стандарди802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Ethernet LAN конекцијаДа
Стапки за податоци од Етернет LAN10, 100 Mbit/s
BluetoothНе
Технологија за поврзување на каблите10/100Base-T(X)
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A2
eSATA/USB 2.0 порти количина0
eSATA/USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) порти количина0
eSATA порти количина0
VGA (D-Sub) порти количина1
HDMI порти количина1
DisplayPorts порти количина0
DVI портиНе
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Firewire (IEEE 1394) порти0
Thunderbolt порти количина0
Излези за слушалки1
Влез за микрофонДа
Излезна порта за S/PDIFНе
Отвор за ExpressCardНе
Број на отвори за CardBus PCMCIA0
Тип отвор за CardBus PCMCIAНе
Смарт картичка слотНе
Поврзување слушалки3,5 мм
Поврзување со микрофон3,5 мм
Тип порта за полнењеПриклучок за еднонасочна струја
Тастатура
Уред за покажувањеTouchpad
Распоред на тастатура-
Нумеричкиот дел од тастатуратаДа
Целосна тастатураДа
Windows копчињаДа
Тастатура со копчиња во форма на островиДа
Софтвер
Инсталиран оперативен системWindows 8
Архитектура на оперативниот систем64-bit
Вклучени двигателиДа
Дизајн
Тип на производПреносен компјутер
Боја на производотBlack, White
ФорматКутија со затворање
Земја на потеклоКина
Батерија
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Број на батериски ќелии6
Трајност на батеријата (максимална)- h
Напојување
Моќност на адаптерот за наизменична струја65 W
AC адаптер фреквенција50 - 60 Hz
AC адаптер влезниот напон100 - 240 V
Автоматско откривање струјаДа
Безбедност
Отвор за кабелот со браваДа
Содржина на пакување
Вклучени каблиНаизменична струја
РачноДа
Кратко упатство за вклучувањеДа
Работни услови
Оперативна температура (T-T)5 - 35 °C
Температура на складирање (T-T)-20 - 60 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)10 - 90
Релативна влажност за складирање (H-H)5 - 95
Висина на функционирање-15 - 3048 m
Висина за исклучен уред-15 - 12192 m
Одржливост
Сертификати за одржливостEPEAT Silver, ENERGY STAR
Процесор посебни карактеристики
Intel My WiFi TechnologyНе
Intel Anti-Theft TechnologyНе
Intel Hyper-Threading TechnologyНе
Intel Turbo Boost TechnologyНе
Intel Wireless Display (WiDi) TechnologyНе
Напредна SpeedStep технологија на IntelДа
Intel Clear Video HD TechnologyНе
Intel технологија на јасно видеоНе
Intel® InTru™ 3D TechnologyНе
Intel® Insider™Не
Intel® Quick Sync Video TechnologyНе
Intel Flex Memory AccessДа
Intel AES New InstructionsНе
Intel Trusted Execution TechnologyНе
Intel Enhanced Halt StateДа
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)Не
Intel Demand Based SwitchingНе
Intel Clear Video Technology for MIDНе
Intel® 64Да
Execute Disable BitДа
Состојби на мирувањеДа
Технологии за термално надгледувањеДа
Големина на пакувањето на процесорот37.5x37.5 (rPGA988B) mm
Поддржани множества со упатстваSSE4.1, SSE4.2
Код на процесоротSR0J1
CPU конфигурирање (максимум)1
Достапни вградени опцииНе
Графика и IMC-литографија32 nm
Intel технологија за виртуелизирање за директен I/O (VT-d)Не
Процесор без конфликтиНе
Intel Dual Display Capable TechnologyДа
Intel FDI TechnologyДа
Intel Rapid Storage TechnologyНе
Интегриран 4G WiMAXНе
Intel Fast Memory AccessДа
ARK ID на процесорот69669
Intel технологија за виртуелизирање (VT-x)Не
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за HP g6-2201ez подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати