HP CQ58-250EM прирачник

HP CQ58-250EM
6.8 · 1
PDF прирачник
 · 104 страници
Англиски
прирачникHP CQ58-250EM

Compaq Presario CQ58

Maintenance and Service Guide

Погледнете го бесплатно прирачникот за HP CQ58-250EM тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Лаптопи и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со HP CQ58-250EM или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за HP , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на HP да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
HP
CQ58-250EM | C4U75EA
Лаптоп
887111734426, 0887111734426
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Порти и интерфејси
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Firewire (IEEE 1394) порти0
Thunderbolt порти количина0
Излези за слушалки1
Влез за микрофонДа
Излезна порта за S/PDIFНе
Приклучок за докингНе
Отвор за ExpressCardНе
Број на отвори за CardBus PCMCIA0
Тип отвор за CardBus PCMCIAНе
Смарт картичка слотНе
Поврзување слушалки3,5 мм
Поврзување со микрофон3,5 мм
USB 2.0 порти количина3
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A0
eSATA/USB 2.0 порти количина0
eSATA/USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) порти количина0
eSATA порти количина0
VGA (D-Sub) порти количина1
HDMI порти количина1
DisplayPorts порти количина0
DVI портиНе
Тип порта за полнењеПриклучок за еднонасочна струја
Складирање
Медиум за складирањеHDD
Број на инсталирани тврди дискови1
Капацитет на тврдиот диск320 GB
Интерфејс на тврдиот дискSATA
Брзина на тврдиот диск5400 RPM
Големина на тврдиот диск2.5 "
Интегриран читач на картичкиДа
Компатибилни мемориски картичкиMMC, SD, SDHC, SDXC
Тип оптичка податочна единицаDVD Super Multi DL
Вкупен капацитет за складирање320 GB
Дисплеј
Дијагонала на екран15.6 "
Резолуција на екран1366 x 768 пиксели
Екран на допирНе
ЛЕД-заднинско светлоДа
Површина на екранотСјај
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Тастатура
Уред за покажувањеTouchpad
Распоред на тастатура-
Нумеричкиот дел од тастатуратаНе
Целосна тастатураДа
Windows копчињаДа
Графика
Модел на вграден графички адаптерAMD Radeon HD 7310
Модел на дискретен графички адаптерНе е достапно
Вграден графички адаптерДа
Дискретен графички адаптерНе
Семејство на вграден графички адаптерAMD Radeon HD 7000
Други функции
LightScribe-
Вклучен адаптер за електрично напојувањеДа
Максимална внатрешна меморија (64-битна)8 GB
Аудио
Аудиосистем-
Број на вградени звучници2
Производител на звучницитеAltec Lansing
Вграден микрофонДа
Софтвер
Инсталиран оперативен систем-
Архитектура на оперативниот систем-
Вклучени двигателиДа
Дизајн
Тип на производПреносен компјутер
Боја на производотЦрн
ФорматКутија со затворање
Земја на потеклоКина
Вмрежување
BluetoothДа
Wi-FiДа
Wi-Fi стандарди802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Ethernet LAN конекцијаДа
Стапки за податоци од Етернет LAN10, 100 Mbit/s
Технологија за поврзување на каблите10/100Base-T(X)
Мрежни стандардиIEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
Процесор посебни карактеристики
Intel® предност за мали бизниси (Intel® SBA)Не
Батерија
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Број на батериски ќелии6
Трајност на батеријата (максимална)- h
Напојување
Моќност на адаптерот за наизменична струја65 W
Безбедност
Отвор за кабелот со браваДа
Тип заштита со лозинкаДа
Тип отвор за заклучување на кабелKensington
Тежина и димензии
Тежина2450 g
Ширина376 mm
Длабочина247 mm
Висина31.3 mm
Содржина на пакување
Вклучени каблиНаизменична струја
РачноДа
Податоци за пакувањето
Ширина на пакување480 mm
Длабочина на пакување80 mm
Тежина на пакување3300 g
Висина на пакување345 mm
Работни услови
Оперативна температура (T-T)5 - 35 °C
Температура на складирање (T-T)-20 - 60 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)10 - 90
Релативна влажност за складирање (H-H)5 - 95
Висина на функционирање-15 - 3048 m
Висина за исклучен уред-15 - 12192 m
Одржливост
Сертификати за одржливостEPEAT Silver, ENERGY STAR
Процесор
Фреквенција на процесор1.4 GHz
Семејство на процесоротAMD E
Модел на процесоротE1-1200
Процесор број на јадра2
Нишки на процесорот2
Чипови на матичната плоча-
Тип кеш за процесоротL2
Кеш за процесорот1 MB
Процесор производителотAMD
Меморија
Внатрешна меморија2 GB
Тип внатрешна меморијаDDR3-SDRAM
Мемориски распоред (отвори x големина)1 x 2 GB
Мемориски отвори2x SO-DIMM
Максимална внатрешна меморија8 GB
Формат на меморијаSO-DIMM
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за HP CQ58-250EM подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати