HP 8200 прирачник

HP 8200
8.4 · 1
PDF прирачник
 · 25 страници
Англиски
прирачникHP 8200
2011 Management Guide for HP
Compaq Desktops

Погледнете го бесплатно прирачникот за HP 8200 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Стационарни сметачи и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.4. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со HP 8200 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за HP , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на HP да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
HP
8200 | C9931A
Стационарен сметач
0808736481175, 0808736481038, 8087364811444, 0808736481144, 0808736481120, 0808736481236, 0808736481106, 0808736481113, 0808736481083, 0808736481076, 0808736481069, 0808736481052, 0808736481045, 0808736481229, 0808736481212, 0808736481205, 0808736481199, 0808736481182, 0808736481168, 0808736481151, 0808736481137, 0808736481090
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Скенирање
Максимална големина за скенирање216 x 356 mm
Скенирање во бојаДа
Двострано скенирањеНе
Резолуција за оптичко скенирање4800 x 4800 DPI
Нивоа на grey scale256
Длабочина на влезната боја48 бит
Скенирање филмовиДа
Напојување
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Влезен напон100-240 V
Тип напојувањеНаизменична струја
Потрошувачка на енергија (типична)80 W
Системски барања
Минимум простор на тврд диск175 MB
Минимум RAM64 MB
Минимум процесорPentium II, Celeron
Поддржани оперативни системи WindowsWindows 2000, Windows 2000 Professional, Windows 98, Windows 98SE, Windows ME, Windows NT, Windows XP Home, Windows XP Home x64, Windows XP Professional, Windows XP Professional x64
Поддржани оперативни системи МасMac OS 9.1, Mac OS 9.2, Mac OS X 10.1 Puma, Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.2 Jaguar, Mac OS X 10.3 Panther, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks
Работни услови
Оперативна температура (T-T)10 - 35 °C
Температура на складирање (T-T)-40 - 70 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)15 - 85
Релативна влажност за складирање (H-H)0 - 90
Перформанси
Тип сензорCCD
Скенирање формати на датотекиBMP, DCX, GIF, PCX, PDF, RTF, TIFF
Дневно работење со прекини (максимално)- страници
Дизајн
Тип скенерРамен скенер
Боја на производотСива
Вграден дисплејНе
Тежина и димензии
Тежина6600 g
Ширина575 mm
Длабочина371 mm
Висина121 mm
Податоци за пакувањето
Тежина на пакување10200 g
Порти и интерфејси
Стандардни интерфејсиUSB 2.0
USB верзија2.0
USB портиДа
Ракување со хартија
Максимална големина на хартијата од ISO A-серијатаA4
Сертификати
СертификацијаCE, FCC, SMA, GOST, MIC, BSMI
Технички детали
Сертификати за одржливостENERGY STAR
Содржина на пакување
Вклучени каблиUSB
Кратко упатство за вклучувањеДа
Вклучен адаптер за електрично напојувањеДа
Вклучени двигателиДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за HP 8200 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати