HP 8200 CMT прирачник

HP 8200 CMT
6.7 · 1
PDF прирачник
 · 77 страници
Англиски
прирачникHP 8200 CMT

HP Compaq 8200 Elite Ultra Slim Desktop Business PC

1
Optical Disc Drive
2
Secure Digital (SD) Card Reader (optional)
3
Rear I/O includes (6) USB 2.0 ports, DisplayPort v1.1a and VGA video interfaces, PS/2 mouse and keyboard ports, RJ-45
network interface, 3.5mm audio in/out jacks
4
Front I/O includes (4) USB 2.0 ports, dedicated headphone output, and a microphone/headphone jack
5
2.5” internal hard disk drive bay
6
135W 87% efficient external Power Adapter or
180W 87% efficient external Power Adapter (when configured with discrete graphics)
7
HP USDT Tower Stand (optional)
8
HP Mouse
9
HP Keyboard
10
HP Monitor (sold separately)

QuickSpecs

HP Compaq 8200 Elite Series

Overview

DA - 13879 Worldwide — Version 34 — November 26, 2012
Page 1

Погледнете го бесплатно прирачникот за HP 8200 CMT тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Стационарни сметачи и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.7. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со HP 8200 CMT или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за HP , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на HP да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
HP
8200 CMT | XY151ET
Стационарен сметач
886111578849, 0886111645879, 0886111645886, 0886111645855, 0886111645862
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Процесор
Семејство на процесоротIntel® Core™ i3
Модел на процесоротi3-2100
Процесор број на јадра2
Фреквенција на процесор3.1 GHz
Тип кеш за процесоротПаметен кеш
Кеш за процесорот3 MB
Предна магистрала на процесорот- MHz
Приклучок за процесоротLGA 1155 (Socket H2)
Брзина на системската магистрала5 GT/s
Верзија на отворите за PCI Express2.0
Нишки на процесорот4
Литографија на процесорот32 nm
Работни режими на процесорот64-bit
ЧекориQ0
Тип магистралаDMI
Кодно име на процесоротSandy Bridge
Максимална внатрешна меморија поддржана од процесорот32 GB
Типови меморија поддржани од процесоротDDR3-SDRAM
Брзини на меморискиот часовник поддржани од процесорот1066,1333 MHz
Проток на меморија поддржан од процесорот (максимален)21 GB/s
ECC поддржано од процесоротНе
Thermal Design Power (TDP)35, 65 W
Серија на процесоротIntel Core i3-2100 Desktop Series
Еднаквост на FSBНе
Максимален број на патеки за PCI Express16
Tcase69.1 °C
Мултипликатор на централни процесни единици (сооднос магистрала/јадро)31
Процесор производителотIntel
Генерација на процесорот2-ра генерација Intel® Core™ i3
Перформанси
Чипови на матичната плочаIntel® Q67 Express
АудиосистемHigh Definition Audio
Тип на производPC
Меморија
Внатрешна меморија2 GB
Максимална внатрешна меморија- GB
Мемориски распоред (отвори x големина)- GB
Мемориски отвори4x DIMM
Тип внатрешна меморијаDDR3-SDRAM
Брзина на меморискиот часовник1333 MHz
Мемориски каналиДвоен канал
Складирање
Интегриран читач на картичкиНе
Вкупен капацитет за складирање250 GB
Брзина на тврдиот диск7200 RPM
Интерфејс на тврдиот дискSATA
Тип оптичка податочна единицаDVD Super Multi
Други функции
Фамилија на графички адаптерIntel
LightScribeДа
Мрежни функцииГигабит етернет
Содржина на пакување
Вклучен екранНе
Софтвер
Инсталиран оперативен системWindows 7 Professional
Архитектура на оперативниот систем64-bit
Порти и интерфејси
Firewire (IEEE 1394) порти-
USB 2.0 порти количина10
Број на сериски порти1
Број на паралелни порти-
PS/2 порти количина2
VGA (D-Sub) порти количина1
Влез за микрофонДа
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
DVI портиНе
Излези за слушалки1
HDMI порти количина-
DisplayPorts порти количина1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A-
Вмрежување
Ethernet LAN конекцијаДа
Wi-FiНе
Дизајн
Тип шасијаMicro Tower
Боја на производотЦрн
Земја на потеклоКина
Тежина и димензии
Ширина177 mm
Длабочина431 mm
Висина377 mm
Тежина9300 g
Напојување
Напојување320 W
Работни услови
Оперативна температура (T-T)10 - 35 °C
Графика
Модел на дискретен графички адаптерIntel® HD Graphics
Модел на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics 2000
Основна фреквенција на вградениот графички адаптер850 MHz
Динамична фреквенција на вградениот графички адаптер (максимална)1100 MHz
Број на поддржани екрани (вградена графика)2
ИД на вграден графички адаптер0x102
Вграден графички адаптерДа
Семејство на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics
Процесор посебни карактеристики
Intel Turbo Boost TechnologyНе
Intel Hyper-Threading TechnologyДа
Intel® Quick Sync Video TechnologyДа
Intel My WiFi TechnologyНе
Intel Identity Protection TechnologyДа
Intel Anti-Theft TechnologyНе
Intel Wireless Display (WiDi) TechnologyНе
Intel® 64Да
Напредна SpeedStep технологија на IntelДа
Достапни вградени опцииНе
Intel® InTru™ 3D TechnologyДа
Intel® Insider™Да
Intel Clear Video HD TechnologyДа
Intel технологија на јасно видеоНе
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)Да
Состојби на мирувањеДа
Технологии за термално надгледувањеДа
Intel AES New InstructionsНе
Intel Trusted Execution TechnologyНе
Execute Disable BitДа
Intel FDI TechnologyДа
Intel Flex Memory AccessДа
Intel Fast Memory AccessДа
Intel Enhanced Halt StateДа
Intel Demand Based SwitchingНе
Intel Clear Video Technology for MIDНе
Големина на пакувањето на процесорот37.5 x 37.5 mm
Поддржани множества со упатстваAVX
CPU конфигурирање (максимум)1
Intel технологија за виртуелизирање за директен I/O (VT-d)Не
Intel верзија на технологијата за заштита на идентитетот1.00
Intel технологија за виртуелизирање (VT-x)Да
Процесор без конфликтиНе
Intel Dual Display Capable TechnologyДа
Intel Rapid Storage TechnologyНе
ARK ID на процесорот53422
Карактеристики
Images Type Map
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за HP 8200 CMT подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати