HP 6300 Microtower PC прирачник

HP 6300 Microtower PC
5.9 · 1
PDF прирачник
 · 104 страници
Англиски
прирачникHP 6300 Microtower PC

HP Compaq Business PC Hardware

Reference Guide

Pro 6300 Series Microtower
Pro 6300 Series Small Form Factor

Погледнете го бесплатно прирачникот за HP 6300 Microtower PC тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Стационарни сметачи и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со HP 6300 Microtower PC или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за HP , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на HP да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
HP
6300 Microtower PC | B4B59PA
Стационарен сметач
886112892753, 0886112892753
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Тежина и димензии
Тежина9300 g
Ширина177 mm
Длабочина431 mm
Висина377 mm
Работни услови
Оперативна температура (T-T)10 - 35 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)10 - 90
Перформанси
Тип на производPC
Чипови на матичната плочаIntel® Q75 Express
АудиосистемHDA
Процесор
Фреквенција на процесор3.4 GHz
Семејство на процесоротIntel® Core™ i7
Модел на процесоротi7-3770
Процесор број на јадра4
Фреквенција на засилување на процесорот3.9 GHz
Приклучок за процесоротLGA 1155 (Socket H2)
Брзина на системската магистрала5 GT/s
Нишки на процесорот8
Број на инсталирани процесори1
Тип кеш за процесоротПаметен кеш
Кеш за процесорот8 MB
Предна магистрала на процесорот- MHz
Верзија на отворите за PCI Express3.0
Литографија на процесорот22 nm
Работни режими на процесорот64-bit
ЧекориE1
Тип магистралаDMI
Кодно име на процесоротIvy Bridge
Максимална внатрешна меморија поддржана од процесорот32 GB
Типови меморија поддржани од процесоротDDR3-SDRAM
Брзини на меморискиот часовник поддржани од процесорот1333,1600 MHz
Проток на меморија поддржан од процесорот (максимален)25.6 GB/s
ECC поддржано од процесоротНе
Thermal Design Power (TDP)77 W
Серија на процесоротIntel Core i7-3700 Desktop series
Еднаквост на FSBНе
Конфигурации на PCI Express1x8, 1x16, 2x4, 2x8
Tcase67.4 °C
Tjunction105 °C
Мултипликатор на централни процесни единици (сооднос магистрала/јадро)34
Процесор производителотIntel
Генерација на процесорот3-та генерација Intel® Core™ i7
Меморија
Внатрешна меморија- GB
Тип внатрешна меморијаDDR3-SDRAM
Максимална внатрешна меморија- GB
Мемориски распоред (отвори x големина)- GB
Мемориски отвори4x DIMM
Мемориски каналиДвоен канал
Складирање
Вкупен капацитет за складирање500 GB
Интегриран читач на картички-
Медиум за складирањеHDD
Број на инсталирани тврди дискови1
Капацитет на тврдиот диск500 GB
Интерфејс на тврдиот дискSATA II
Брзина на тврдиот диск7200 RPM
Големина на тврдиот диск3.5 "
Тип оптичка податочна единицаDVD Super Multi
Други функции
Број на оптички податочни единици1
Тип BD-интерфејсSATA
Тип ладење-
Графика
Модел на дискретен графички адаптерНе е достапно
Модел на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics 4000
Основна фреквенција на вградениот графички адаптер650 MHz
Динамична фреквенција на вградениот графички адаптер (максимална)1150 MHz
Број на поддржани екрани (вградена графика)3
ИД на вграден графички адаптер0x162
Вграден графички адаптерДа
Семејство на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics
Софтвер
Инсталиран оперативен системWindows 7 Professional
Архитектура на оперативниот систем32-bit
Вмрежување
Ethernet LAN конекцијаДа
Стапки за податоци од Етернет LAN10,100,1000 Mbit/s
Технологија за поврзување на каблите10/100/1000Base-T(X)
Wi-FiНе
Порти и интерфејси
USB 2.0 порти количина6
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A4
VGA (D-Sub) порти количина1
DVI портиНе
HDMI порти количина0
DisplayPorts порти количина1
PS/2 порти количина2
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
ШтекерДа
Излез на линијатаДа
Влез за микрофонДа
Излези за слушалки1
Број на сериски порти1
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x12
Отвори за PCI Express x161
Отвори за PCI1
Дизајн
Боја на производотЦрн
Тип шасијаMicro Tower
Број на дупки од 3.5"3
Број на дупки од 5.25"2
Земја на потеклоКина
Процесор посебни карактеристики
Intel Turbo Boost Technology2.0
Intel Hyper-Threading TechnologyДа
Intel® Quick Sync Video TechnologyДа
Intel Anti-Theft TechnologyДа
Intel My WiFi TechnologyНе
Intel Wireless Display (WiDi) TechnologyДа
Intel® 64Да
Напредна SpeedStep технологија на IntelДа
Достапни вградени опцииДа
Intel® InTru™ 3D TechnologyДа
Intel® Insider™Да
Intel Clear Video HD TechnologyДа
Intel технологија на јасно видеоНе
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)Да
Состојби на мирувањеДа
Технологии за термално надгледувањеДа
Intel AES New InstructionsДа
Intel Trusted Execution TechnologyДа
Execute Disable BitДа
Intel FDI TechnologyДа
Intel Flex Memory AccessДа
Intel Fast Memory AccessДа
Intel Enhanced Halt StateДа
Intel Demand Based SwitchingНе
Intel Clear Video Technology for MIDНе
Големина на пакувањето на процесорот37.5 x 37.5 mm
Поддржани множества со упатстваAVX, SSE4.1, SSE4.2
CPU конфигурирање (максимум)1
Графика и IMC-литографија22 nm
Спецификација на термалното решениеPCG 2011D
Intel технологија за виртуелизирање за директен I/O (VT-d)Да
Intel верзија на технологијата за заштита на идентитетот1.00
Intel верзија на технологијата за безбедни копчиња1.00
Intel технологија за виртуелизирање (VT-x)Да
Intel® TSX-NI верзија0.00
Процесор без конфликтиДа
Intel Dual Display Capable TechnologyНе
Intel Rapid Storage TechnologyНе
ARK ID на процесорот65719
Intel Identity Protection TechnologyДа
Intel® TSX-NIНе
Intel® Secure KeyДа
Напојување
Напојување320 W
Содржина на пакување
Вклучен екранНе
Вклучена тастатураДа
Вклучено глувчеДа
Карактеристики
Images Type Map
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за HP 6300 Microtower PC подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати