HP 4300 Small Form Factor PC прирачник

HP 4300 Small Form Factor PC
5.3 · 1
PDF прирачник
 · 57 страници
Англиски
прирачникHP 4300 Small Form Factor PC
1
Rear I/O includes (4) USB 2.0 ports, serial port, PS/2 mouse and keyboard ports, RJ-45 network interface, VGA and DVI-D
video interfaces, and audio in/out jacks
2
Low profile expansion slots include (2) PCI slots, (1) PCI Express x1 slot, and (1) PCI Express x16 graphics slot
3
Front I/O includes (4) USB 2.0 ports, dedicated headphone output, and a microphone jack
4
HP Optical Mouse
5
HP Keyboard
6
3.5" external drive bay supporting a media card reader
7
5.25" external drive bay supporting an optical disk drive
8
3.5" internal drive bay supporting a hard disk drive
9
240W standard efficiency or 85% high efficiency Power Supply
10
HP Monitor (sold separately)

QuickSpecs

HP Compaq Pro 4300 Small Form Factor Business PC

Overview

DA - 14288 North America — Version 16 — June 12, 2013
Page 1

Погледнете го бесплатно прирачникот за HP 4300 Small Form Factor PC тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Стационарни сметачи и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со HP 4300 Small Form Factor PC или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за HP , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на HP да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
HP
4300 Small Form Factor PC | C4J69PA
Стационарен сметач
887111562197, 0887111484376
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Тежина и димензии
Тежина7600 g
Ширина338 mm
Длабочина378.5 mm
Висина100 mm
Работни услови
Оперативна температура (T-T)10 - 35 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)10 - 90
Други функции
Димензии (ШхДхВ)338 x 378.5 x 100 mm
Фамилија на графички адаптерIntel
Тип BD-интерфејсSATA
Број на оптички податочни единици1
Дупки за надворешна податочни единици1 x 3.5", 1 x 5.25"
Дупки за внатрешни податочни единици1 x 3.5"
Тип интерфејс за EthernetГигабит етернет
Процесор
Фреквенција на процесор2.8 GHz
Семејство на процесоротIntel® Pentium®
Модел на процесоротG640
Број на инсталирани процесори1
Процесор број на јадра2
Брзина на системската магистрала5 GT/s
Нишки на процесорот2
Тип кеш за процесоротL3
Кеш за процесорот3 MB
Предна магистрала на процесорот- MHz
Приклучок за процесоротLGA 1155 (Socket H2)
Верзија на отворите за PCI Express2.0
Литографија на процесорот32 nm
Работни режими на процесорот64-bit
ЧекориQ0
Тип магистралаDMI
Максимална внатрешна меморија поддржана од процесорот32 GB
Типови меморија поддржани од процесоротDDR3-SDRAM
Брзини на меморискиот часовник поддржани од процесорот1066 MHz
Проток на меморија поддржан од процесорот (максимален)17 GB/s
Thermal Design Power (TDP)65 W
Tcase69.1 °C
Мултипликатор на централни процесни единици (сооднос магистрала/јадро)28
Кодно име на процесоротSandy Bridge
Серија на процесоротIntel Pentium G600 Series for Desktop
Процесор производителотIntel
Перформанси
Чипови на матичната плочаIntel® H61
АудиосистемHDA
Тип на производPC
Тип заштита со лозинкаBIOS
Меморија
Внатрешна меморија2 GB
Максимална внатрешна меморија- GB
Мемориски распоред (отвори x големина)1 x 2 GB
Мемориски отвори2x DIMM
Тип внатрешна меморијаDDR3-SDRAM
Брзина на меморискиот часовник1600 MHz
Мемориски каналиДвоен канал
Складирање
Вкупен капацитет за складирање500 GB
Број на инсталирани тврди дискови1
Капацитет на тврдиот диск500 GB
Брзина на тврдиот диск7200 RPM
Интерфејс на тврдиот дискSATA III
Интегриран читач на картички-
Тип оптичка податочна единицаDVD Super Multi
Графика
Модел на дискретен графички адаптерНе е достапно
Модел на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics
Основна фреквенција на вградениот графички адаптер850 MHz
Динамична фреквенција на вградениот графички адаптер (максимална)1100 MHz
Број на поддржани екрани (вградена графика)2
Вграден графички адаптерДа
Семејство на вграден графички адаптерIntel® HD Graphics
Содржина на пакување
Вклучен екранНе
Софтвер
Инсталиран оперативен системWindows 7 Professional
Архитектура на оперативниот систем64-bit
Порти и интерфејси
Firewire (IEEE 1394) порти0
USB 2.0 порти количина10
Број на сериски порти1
Број на паралелни порти1
PS/2 порти количина2
VGA (D-Sub) порти количина1
Влез за микрофонДа
Излез на линијатаДа
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
ШтекерДа
DVI портиДа
Излези за слушалки1
HDMI порти количина0
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A0
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x161
Отвори за PCI2
Отвори за PCI Express x11
Вмрежување
Ethernet LAN конекцијаДа
Wi-FiНе
Дизајн
Тип шасијаSFF
Број на дупки од 3.5"2
Број на дупки од 5.25"1
Боја на производотЦрн
Земја на потеклоКина
Напојување
Напојување240 W
Процесор посебни карактеристики
Intel Turbo Boost TechnologyНе
Intel Hyper-Threading TechnologyНе
Intel® Quick Sync Video TechnologyНе
Intel Wireless Display (WiDi) TechnologyНе
Напредна SpeedStep технологија на IntelДа
Достапни вградени опцииНе
Intel® InTru™ 3D TechnologyНе
Intel® Insider™Не
Intel Clear Video HD TechnologyНе
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)Да
Состојби на мирувањеДа
Технологии за термално надгледувањеДа
Intel AES New InstructionsНе
Intel Trusted Execution TechnologyНе
Execute Disable BitДа
Intel FDI TechnologyДа
Intel Flex Memory AccessДа
Intel Fast Memory AccessДа
Intel® Smart CacheДа
Intel Enhanced Halt StateДа
Големина на пакувањето на процесорот37.5 x 37.5 mm
Поддржани множества со упатстваSSE4.1, SSE4.2
Код на процесоротSR059
CPU конфигурирање (максимум)1
Intel технологија за виртуелизирање (VT-x)Да
Процесор без конфликтиНе
Intel Dual Display Capable TechnologyДа
ARK ID на процесорот53486
Intel® 64Да
Intel технологија за виртуелизирање за директен I/O (VT-d)Не
Карактеристики
Images Type Map
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за HP 4300 Small Form Factor PC подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати