Honeywell 3820 прирачник

Honeywell 3820
5.6 · 1
PDF прирачник
 · 224 страници
Англиски
прирачникHoneywell 3820

System Manual

Cordless Scanning System

SCANTEAM® 2070 Base
IMAGETEAM™ 3870/75 Linear Imager
SCANTEAM® 5770 Laser

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Honeywell 3820 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Читач на баркодови и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Honeywell 3820 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Honeywell 3820, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Honeywell 3820 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Honeywell 3820 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Honeywell 3820.

Општо
Марка Honeywell
Модел 3820
Производ Читачи на баркодови
EAN 0682017453552, 0132017664156, 0132017664170
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Скенирање
Нивоа на светлина (директна сончева светлина) 0 - 70000 lx
Тип скенер 1D/2D
Тип сензор CCD
Поддржани линеарни (1Д) баркодови CPC Binary,Codabar,Code 11,Code 128,Code 32,Code 39,Code 93,EAN-13,EAN-8,GS1-128 (UCC/EAN-128),ITF-14,JAN,MSI,Pharmacode,Plessey,Telepen,U.P.C.
Поддржани 2Д (матрица и напластени) баркодови Codablock,Code 16K,Code 49,Composite Codes,Data Matrix,PDF417
Стапка на читање (максимум) 270 отчитувања/секунда
Максимална ширина за скенирање 610 mm
Толеранција на движење (cm/сек.) 5
Агол на наклон при читање -65 - 65 °
Агол на скршнување при читање -65 - 65 °
Тип Рачен читач на баркодови
Напојување
Тип напојување Battery,DC
Потрошувачка на енергија (типична) 9.9 W
Потрошувачка на енергија (во мирување) 1.2 W
Технологија на батеријата Литиум-јон (Li-Ion)
Поддржан број на батерии 1
Капацитет на батеријата 1800 mAh
Напон на батеријата 3.7 V
Број на читања по полнење 57000
Трајност на батерија 16 h
Време на полнење 4 h
Влезен напон 12 V
Потрошувачка на енергија 852 mA
Порти и интерфејси
Технологија на поврзување Безжична
Стапка на пренос на податоците 3 Mbit/s
Безжичен опсег 10 m
USB верзија 2.0
Bluetooth верзија 2.0+EDR
PC поврзување USB 2.0
Перформанси
Функција за програмирање Да
Боја на производот Сива
Материјал на куќиште Пластика
Шифра за меѓународна заштита (IP) IP41
Заштитни карактеристики Dust resistant,Water resistant
ЛЕД-индикатори Да
Работни услови
Оперативна температура (T-T) 0 - 50 °C
Температура на складирање (T-T) -40 - 60 °C
Релативна оперативна влажност (H-H) 0 - 95
Тежина и димензии
Ширина 81 mm
Длабочина 165 mm
Висина 157 mm
Тежина 261 g
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Honeywell 3820 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати