Hikvision DS-2CD2T12-I5 прирачник

Hikvision DS-2CD2T12-I5
6.1 · 1
PDF прирачник
 · 165 страници
Англиски
прирачникHikvision DS-2CD2T12-I5
User Manual of Network Camera
1
User Manual
UD.6L0201D1919A01
Network Camera

Погледнете го бесплатно прирачникот за Hikvision DS-2CD2T12-I5 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата безбедносни камери и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Hikvision DS-2CD2T12-I5 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Hikvision , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Hikvision да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Hikvision
DS-2CD2T12-I5 | DS-2CD2T12-I5_6MM
безбедносна камера
816783018831, 816783018848, 0816783018848
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Камера
Агол на поле во приказ (FOV)46 °
Минимално осветлување0 lx
Тип блендаЕлектронски
Брзина на бленда на камера1/3 - 1/100000 s
Систем на леќи
Фиксна должина на фокус6 mm
Број на максимална апертура1.4
Перформанси
ТипIP безбедносна камера
Поддржана заменаНадворешни
Технологија на поврзувањеЖичена
Широк динамичен опсег (WDR)Да
Режим за ден/ноќДа
Инфрацрвен (IR) филтер за преминувањеДа
Порти и интерфејси
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
ИнтерфејсRJ-45
Тежина и димензии
Ширина299.71 mm
Длабочина85.11 mm
Висина96.48 mm
Тежина1200 g
Дизајн
ФорматВо форма на куршум
Боја на производотБела
Вид на монтирањеЅид
Шифра за меѓународна заштита (IP)IP66
ВодоотпорнаДа
Напојување
Напојување преку Етернет (PoE)Да
Напон на еднонасочната излезна струја12
Потрошувачка на енергија (максимална)6.5 W
Тип напојувањеPoE
Видео
Максимална резолуција1280 x 960 пиксели
Поддржани видеоформатиH.264, M-JPEG
Формати на видеокомпресијаH.264, M-JPEG
Поддржани графички резолуции640 x 480 (VGA),704 x 576,1280 x 720 (HD 720),1280 x 960
Поддржани видеорежими480p, 576p, 720p
Брзина на кадри30 fps
Вкупно мегапиксели1.3 MP
Целосно HDНе
Прилагодување на квалитет на сликаBrightness, Contrast, Saturation, Sharpness
Автоматска рамномерна распределбаДа
Намалување на бучаватаДа
Маскирање за приватностДа
Работни услови
Оперативна температура (T-T)-30 - 60 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)0 - 95
Сензор за слики
Тип сензорCMOS
Големина на оптички сензор1/3 "
Прогресивно скенирањеДа
Содржина на пакување
Број на камери1
Вклучени се рамки за поставувањеДа
Безбедност
Аларм за активно допирање на камератаДа
Филтрирање на IP-адреситеДа
Безбедносни алгоритмиHTTPS
Тип заштита со лозинкаКорисник
Сензор за движењеДа
Складирање
Вграден тврд дискНе
Ноќно гледање
Ноќно гледањеДа
Растојание на ноќно гледање50 m
Тип ЛЕДIR
Вмрежување
Ethernet LAN конекцијаДа
Wi-FiНе
Тип интерфејс за EthernetБрз етернет
Технологија за поврзување на каблите10/100Base-T(X)
Мрежни стандардиIEEE 802.1x, IEEE 802.3af
Поддржано мрежни протоколиTCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv6, Bonjour
Поддршка за квалитет на услугата (QoS)Да
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Hikvision DS-2CD2T12-I5 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати