Hikvision DS-2CD2532F-IS прирачник

Hikvision DS-2CD2532F-IS
7.8 · 1
PDF прирачник
 · 165 страници
Англиски
прирачникHikvision DS-2CD2532F-IS
User Manual of Network Camera
1
User Manual
UD.6L0201D1919A01
Network Camera

Погледнете го бесплатно прирачникот за Hikvision DS-2CD2532F-IS тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата безбедносни камери и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Hikvision DS-2CD2532F-IS или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Hikvision , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Hikvision да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Hikvision
DS-2CD2532F-IS | DS-2CD2532F-IS-6MM
безбедносна камера
0816783018442
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Систем на леќи
Фиксна должина на фокус6 mm
Број на максимална апертура2
Камера
Агол на поле во приказ (FOV)43.3 °
Минимално осветлување0 lx
Опсег на агол на закривување0 - 75 °
Опсег на панорамскиот приказ-30 - 30 °
Агол на ротација360 °
Тип блендаЕлектронски
Брзина на бленда на камера1/3 - 1/100000 s
Перформанси
ТипIP безбедносна камера
Поддржана заменаНадворешни
Широк динамичен опсег (WDR)Да
Режим за ден/ноќДа
Влез/излез за алармДа
Инфрацрвен (IR) филтер за преминувањеДа
Технологија на поврзувањеЖичена
Дизајн
ФорматКупола
Боја на производотБела
Вид на монтирањеТавански
Шифра за меѓународна заштита (IP)IP66
Видео
Максимална резолуција2048 x 1536 пиксели
Формати на видеокомпресијаH.264, M-JPEG
Поддржани графички резолуции1920 x 1080 (HD 1080), 2048 x 1536 (QXGA)
Поддржани видеорежими1080p
Брзина на кадри20 fps
Вкупно мегапиксели3 MP
Целосно HDДа
Прилагодување на квалитет на сликаBrightness, Contrast, Saturation
Маскирање за приватностДа
Автоматска рамномерна распределбаДа
Намалување на бучаватаДа
Сензор за слики
Тип сензорCMOS
Големина на оптички сензор1/3 "
Прогресивно скенирањеДа
Безбедност
Аларм за активно допирање на камератаДа
Филтрирање на IP-адреситеДа
Тип заштита со лозинкаКорисник
Сензор за движењеДа
Складирање
Интегриран читач на картичкиДа
Компатибилни мемориски картичкиMicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC
Вграден тврд дискНе
Максимална големина на мемориска картичка128 GB
Ноќно гледање
Ноќно гледањеДа
Растојание на ноќно гледање10 m
Тип ЛЕДIR
Вмрежување
Ethernet LAN конекцијаДа
Wi-FiНе
Тип интерфејс за EthernetБрз етернет
Технологија за поврзување на каблите10/100Base-T(X)
Поддржано мрежни протоколиTCP/IP, ICMP, HTTP, HTTPS, FTP, DHCP, DNS, DDNS, RTP, RTSP, RTCP, PPPoE, NTP, UPnP, SMTP, SNMP, IGMP, 802.1X, QoS, IPv6, Bonjour
Поддршка за квалитет на услугата (QoS)Да
Содржина на пакување
Број на камери1
Работни услови
Оперативна температура (T-T)-30 - 60 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)0 - 95
Напојување
Напојување преку Етернет (PoE)Да
Напон на еднонасочната излезна струја12
Потрошувачка на енергија (максимална)5 W
Тип напојувањеPoE
Тежина и димензии
Ширина99.3 mm
Длабочина96.7 mm
Висина52.8 mm
Тежина600 g
Аудио
Вграден микрофонДа
Аудиосистем2-насочно
Поддржани аудио форматиG.711, G.726
Порти и интерфејси
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
ИнтерфејсRJ-45
Технички детали
Интерфејс за монтирање леќиM12
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Hikvision DS-2CD2532F-IS подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати