Harman Kardon AVR 1510S прирачник

Harman Kardon AVR 1510S
8.2 · 7
PDF прирачник
 · 336 страници
Англиски
прирачникHarman Kardon AVR 1510S
®

Audio/video receiver

AVR 1510S, AVR 151S, AVR 151S/230C

Owner’s Manual

ENGLISH

Погледнете го бесплатно прирачникот за Harman Kardon AVR 1510S тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата приемници и е оценет од 7 луѓе со просек од 8.2. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Harman Kardon AVR 1510S или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Harman Kardon , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Harman Kardon да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Harman Kardon
AVR 1510S | AVR 151S/230
приемник
6925281907401, 0028292269080
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Аудио
Излез за напојување по канал (20-20KHz@8 Ohm)75 W
Канали за аудиоизлез5.1 канали
Тип на приемникОпкружувачки звук
Целосна хармониска дисторзија (THD)0.1
Влезна чувствителност250 mV
Сооднос на сигналот и пречките (SNR)38 dB
Влезови
Влез за ХДМИ4
Оптички влез за дигитално аудио1
Коаксијален влез за дигитално аудио1
USB порти количина1
Влез за далечински управувач1
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Излези
Број на HDMI излези1
Порти и интерфејси
Тип на поврзување на звучнициПриклучна точка
Вмрежување
Ethernet LAN конекција-
Wi-Fi-
Радио
Поддржани радиофреквенцииAM, FM
Интернет-радиоДа
FM опсег87.5 - 108 MHz
AM опсег522 - 1.62 kHz
Складирање
Интегриран читач на картички-
Оптичка податочна единица
Оптички диск вклученНе
Видео
3D компатибилностДа
Технички детали
Рачна далечинска контролаДа
Боја на производотЦрн
Компатибилност за приклучна подлога за AppleДа
AirPlay-
Екран-
АудиодекодерDTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II
Приклучна подлога за AppleДа
Напојување
AC влезен напон220-240 V
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.5 W
Тежина и димензии
Висина121 mm
Ширина440 mm
Длабочина300 mm
Тежина4600 g
Содржина на пакување
Вклучени се батерииДа
Гаранциска картичкаДа
Вклучени каблиНаизменична струја
РачноДа
FM-антенаДа
AM антенаДа
Прирачник за кориснициДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Harman Kardon AVR 1510S подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати