Gigabyte Radeon HD 5550 прирачник

Gigabyte Radeon HD 5550
6.4 · 1
PDF прирачник
 · 32 страници
Англиски
прирачникGigabyte Radeon HD 5550

GV-R557OC-1GI/

GV-R557-1GH/

GV-R557D5-1GI

ATI Radeon

TM

HD 5570 Graphics Accelerator

User's Manual

Rev. 102
12MM-R557OGI-102R
Copyright
© 2010 GIGABYTE TECHNOLOGY CO., LTD
Copyright by GIGA-BYTE TECHNOLOGY CO., LTD. ("GBT"). No part of this manual may be reproduced or transmitted
in any form without the expressed, written permission of GBT.
Trademarks
Third-party brands and names are the properties of their respective owners.
Notice
Please do not remove any labels on this graphics card. Doing so may void the warranty of this card.
Due to rapid change in technology, some of the specifications might be out of date before publication of this this manual.
The author assumes no responsibility for any errors or omissions that may appear in this document nor does the author
make a commitment to update the information contained herein.
Rovi Product Notice:
This product incorporates copyright protection technology that is protected by U.S. patents and other intellectual property rights.
Use of this copyright protection technology must be authorized by Rovi Corporation, and is intended for home and other limited
viewing uses only unless otherwise authorized by Rovi Corporation. Reverse engineering or disassembly is prohibited.

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Gigabyte Radeon HD 5550 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео картички и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.4. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Gigabyte Radeon HD 5550 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Gigabyte Radeon HD 5550, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Gigabyte Radeon HD 5550 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Gigabyte Radeon HD 5550 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Gigabyte Radeon HD 5550.

Општо
Марка Gigabyte
Модел Radeon HD 5550 | GV-R555D5-1GI
Производ Видео картичка
EAN 4719331323189, 5052179770265
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
Меморија на дискретен графички адаптер 1 GB
Тип на меморија на графички адаптер GDDR5
Мемориска магистрала 128 бит
Брзина на меморискиот часовник 4000 MHz
Процесор
Фреквенција на процесор 550 MHz
Стрим процесори 320
Максимална резолуција 2560 x 1600 пиксели
Семејство на графички процесор AMD
Порти и интерфејси
Тип интерфејс PCI Express 2.1
DVI порти количина 1
DVI-I порти количина 1
VGA (D-Sub) порти количина 1
HDMI порти количина 1
Перформанси
DirectX верзија 11
Верзија на модел на нијансирање 5.0
OpenGL верзија 3.1
Двојна врска DVI Да
HDCP Да
Други функции
HDMI Да
Компатибилност за Mac Не
Компатибилни оперативни системи Wondows Vista/7
Дизајн
Формат Full-Height/Half-Length (FH/HL)
Тип ладење Активен
Сертификација CE, RoHS
Висина на држачот Full-Height (FH)
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Gigabyte Radeon HD 5550 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати