Gigabyte GV-N550D5-1GI прирачник

Gigabyte GV-N550D5-1GI
7.9 · 1
PDF прирачник
 · 30 страници
Англиски
прирачникGigabyte GV-N550D5-1GI

GV-N550OC-1GI/

GV-N550UD-1GI/

GV-N550D5-1GI

NVIDIA
®
GeForce
TM
GTX 550 Ti Graphics Accelerator

User's Manual

Rev. 103
12MM-N550-103GR
Copyright
© 2011 GIGABYTE TECHNOLOGY CO., LTD
Copyright by GIGA-BYTE TECHNOLOGY CO., LTD. (“GBT”). No part of this manual may be reproduced or trans-
mitted in any form without the expressed, written permission of GBT.
Trademarks
Third-party brands and names are the properties of their respective owners.
Notice
Please do not remove any labels on this graphics card. Doing so may void the warranty of this card.
Due to rapid change in technology, some of the specications might be out of date before publication of this this
manual.The author assumes no responsibility for any errors or omissions that may appear in this document nor does
the author make a commitment to update the information contained herein.
Rovi Product Notice:
This product incorporates copyright protection technology that is protected by U.S. patents and other intellectual
property rights.Use of this copyright protection technology must be authorized by Rovi Corporation, and is intended
for home and other limited viewing uses only unless otherwise authorized by Rovi Corporation. Reverse engineering
or disassembly is prohibited.

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Gigabyte GV-N550D5-1GI тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео картички и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Gigabyte GV-N550D5-1GI или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Gigabyte GV-N550D5-1GI, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Gigabyte GV-N550D5-1GI да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Gigabyte GV-N550D5-1GI спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Gigabyte GV-N550D5-1GI.

Општо
Марка Gigabyte
Модел GV-N550D5-1GI | GV-N550D5-1GI
Производ Видео картичка
EAN 4719331347185, 818313014221, 8183130142214, 0818313014221
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Процесор
Максимална резолуција 2560 x 1600 пиксели
Семејство на графички процесор NVIDIA
Графички процесор GeForce GTX 550 Ti
Фреквенција на процесор 900 MHz
Часовник за нијансирање 1800 MHz
Графички адаптер RAMDAC 400 MHz
Поддржана технологија на паралелно процесирање 2-Way SLI
Максимална аналогна резолуција 2048 x 1536 пиксели
Максимална дигитална резолуција 2560 x 1600 пиксели
Стрим процесори 192
Максимум екрани по видеокартичка 2
CUDA Да
CUDA-јадра 192
Меморија
Меморија на дискретен графички адаптер 1 GB
Тип на меморија на графички адаптер GDDR5
Мемориска магистрала 192 бит
Брзина на меморискиот часовник 4100 MHz
Проток на меморија (максимален) 28.8 GB/s
Порти и интерфејси
Тип интерфејс PCI Express 2.0
DVI порти количина 1
DVI-D порти количина 0
DVI-I порти количина 1
VGA (D-Sub) порти количина 1
HDMI порти количина 1
DisplayPorts порти количина 0
HDMI верзија 1.4a
Перформанси
Интегриран ТВ тјунер Не
DirectX верзија 11
Верзија на модел на нијансирање -
OpenGL верзија 4.1
Целосно HD Да
Двојна врска DVI Да
HDCP Да
PhysX Да
NVIDIA 3D Vision Да
Брзина на исполнетост со текстура (TFR) 98.4 GT/s
Дизајн
Тип ладење Активен
Број на отвори 2
Формат Full-Height/Half-Length (FH/HL)
Висина на држачот Full-Height (FH)
Други функции
HDMI Да
Компатибилност за Mac Не
null
Системски барања
Поддржани оперативни системи Windows Да
Податоци за пакувањето
Вклучен софтвер Drivers CD
Напојување
Дополнителни приклучоци за напојување 1x 6-pin
Минимално напојување со енергија на системот 400 W
Тежина и димензии
Длабочина 223 mm
Висина 138 mm
Ширина 39.5 mm
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Gigabyte GV-N550D5-1GI подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати