Gigabyte GA-X58A-UD7 прирачник

Gigabyte GA-X58A-UD7
8 · 2
PDF прирачник
 · 144 страници
Англиски
прирачникGigabyte GA-X58A-UD7

GA-X58A-UD7

LGA1366 socket motherboard for Intel
®
Core
i7 processor family

User's Manual

Rev. 1001
12ME-X58AUD7-1001R

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Gigabyte GA-X58A-UD7 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Матични плочи и е оценет од 2 луѓе со просек од 8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Gigabyte GA-X58A-UD7 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Gigabyte GA-X58A-UD7, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Gigabyte GA-X58A-UD7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Gigabyte GA-X58A-UD7 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Gigabyte GA-X58A-UD7.

Општо
Марка Gigabyte
Модел GA-X58A-UD7 | GA-X58A-UD7
Производ Матична плоча
EAN 818313009494, 0818313009494, 4719331844110
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
Не-ECC Да
Максимална внатрешна меморија 24 GB
Број на отвори за меморија 6
Процесор
Процесор производителот Intel
Приклучок за процесорот Socket B (LGA 1366)
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Приклучок за вентилатор Да
Број на SATA приклучоци 10
Приклучоци за USB 2.0 2
Приклучок за S/PDIF излез Да
Приклучок за вентилатор за централна процесна единица Да
ATX Power приклучок (со 24 игли) Да
Број на ESTX-приклучоци 1
Број на приклучоци IEEE1394 1
CD/AUX аудио влез Да
Број на паралелни ATA приклучоци 1
Аудиоприклучок за предниот панел Да
Други функции
Приклучок за дискетна единица Да
Приклучок за S/PDIF влез Да
Тип интерфејс на вториот контролер JMB362
Тип интерфејс на контролер Marvell 9128
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
PS/2 порти количина 2
USB 2.0 порти количина 6
Firewire (IEEE 1394) порти 2
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 2
Излези за слушалки 6
Влез за микрофон Да
Излезна порта за S/PDIF Да
VGA (D-Sub) порти количина 0
eSATA порти количина 2
DVI-D порти количина 0
Оптички излез за дигитално аудио 1
HDMI порти количина 0
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A 1
Карактеристики
Формат на матична плоча ATX
Компатибилни оперативни системи Win 7/Vista/XP
Аудиочип Realtek ALC889
Канали за аудиоизлез 7.1 канали
Тип напојување ATX
BIOS
Тип BIOS AWARD
BIOS-от големината на меморијата 32 Mbit
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x16 4
Отвори за PCI 1
Отвори за PCI Express x1 2
Тежина и димензии
Ширина 305 mm
Длабочина 244 mm
Контролори за складирање
RAID-нивоа 0,1,JBOD
Содржина на пакување
Вклучени двигатели Да
Вмрежување
Мрежни функции Гигабит етернет
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Gigabyte GA-X58A-UD7 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати