Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 прирачник

Gigabyte GA-P67X-UD3-B3
5.1 · 1
PDF прирачник
 · 116 страници
Англиски
прирачникGigabyte GA-P67X-UD3-B3

GA-P67X-UD3-B3

User's Manual

Rev. 1001
12ME-P67XD3B-1001R

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Матични плочи и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Gigabyte GA-P67X-UD3-B3, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Gigabyte GA-P67X-UD3-B3.

Општо
Марка Gigabyte
Модел GA-P67X-UD3-B3 | GA-P67X-UD3-B3
Производ Матична плоча
EAN 230494863366, 4719331812133, 818313012364, 0818313012364, 0230494863366, 0320127565269
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
Не-ECC Да
Број на отвори за меморија 4
Меморија напон 1.5 V
Поддржани брзини за меморискиот часовник 1066,1333,1600,1866,2133 MHz
Мемориски канали Dual-channel
Максимална внатрешна меморија 32 GB
Процесор
Процесор производителот Intel
Приклучок за процесорот LGA 1155 (Socket H2)
Серија на компатибилни процесори Intel Celeron,Intel Pentium
Максимален број на SMP-процесори 1
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Приклучок за вентилатор Да
Приклучоци за USB 2.0 3
Приклучок за S/PDIF излез Да
Приклучок за вентилатор за централна процесна единица Да
ATX Power приклучок (со 24 игли) Да
Број на приклучоци IEEE1394 1
Број на паралелни ATA приклучоци 0
Аудиоприклучок за предниот панел Да
TPM-приклучок Да
Приклучоци за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) 1
Број на ESTX-приклучоци 1
Број на SATA II приклучоци 4
Број на SATA III приклучоци 4
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
PS/2 порти количина 1
USB 2.0 порти количина 8
Firewire (IEEE 1394) порти 1
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Излези за слушалки 5
Излезна порта за S/PDIF Да
VGA (D-Sub) порти количина 0
eSATA порти количина 0
DVI-D порти количина 0
HDMI порти количина 0
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A 2
Влез за микрофон Да
Карактеристики
Формат на матична плоча ATX
Чипови на матичната плоча Intel® P67
Компатибилни оперативни системи Windows 7/Vista/XP
Компонента за PC
Аудиочип Realtek ALC889
Канали за аудиоизлез 7.1 канали
Тип напојување ATX
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x16 1
Отвори за PCI 2
Отвори за PCI Express x1 3
Верзија на отворите за PCI Express 2.0
Отвори за PCI Express x8 1
Тежина и димензии
Ширина 305 mm
Длабочина 244 mm
Графика
Вграден графички адаптер Не
Контролори за складирање
RAID-нивоа 0,1,5,10
Други функции
Кратко упатство за инсталација Да
Тип интерфејс на контролер Marvell 88SE9172
Содржина на пакување
Вклучени двигатели Да
Вмрежување
Контрола на LAN Realtek RTL8111E
Тип интерфејс за Ethernet Гигабит етернет
BIOS
Тип BIOS AWARD
BIOS-от големината на меморијата 32 Mbit
ACPI верзија 1.0b
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати