Gigabyte GA-MA78LMT-S2 прирачник

Gigabyte GA-MA78LMT-S2
8.9 · 2
PDF прирачник
 · 100 страници
Англиски
прирачникGigabyte GA-MA78LMT-S2

GA-MA78LMT-S2H/

GA-MA78LMT-S2

AM3 socket motherboard for
AMD Phenom
II processor/ AMD Athlon
II processor

User's Manual

Rev. 1001
12ME-MA78LT2-1001R

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Gigabyte GA-MA78LMT-S2 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Матични плочи и е оценет од 2 луѓе со просек од 8.9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Gigabyte GA-MA78LMT-S2 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Gigabyte GA-MA78LMT-S2, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Gigabyte GA-MA78LMT-S2 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Gigabyte GA-MA78LMT-S2 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Gigabyte GA-MA78LMT-S2.

Општо
Марка Gigabyte
Модел GA-MA78LMT-S2 | GA-MA78LMT-S2
Производ Матична плоча
EAN 4719331846183, 5052217135902
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
Број на отвори за меморија 2
Меморија напон 1.5 V
Поддржани типови меморија DDR3-SDRAM
Типови отвори за меморија DIMM
Поддржани брзини за меморискиот часовник 800,1066,1333 MHz
Процесор
Процесор производителот AMD
Приклучок за процесорот Приклучок AM3
Серија на компатибилни процесори AMD Phenom II X6
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Број на SATA приклучоци 4
Приклучоци за USB 2.0 2
Приклучок за вентилатор за централна процесна единица Да
ATX Power приклучок (со 24 игли) Да
CD/AUX аудио влез Да
Број на паралелни ATA приклучоци 1
Аудиоприклучок за предниот панел Да
Приклучоци за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) 0
Број на SATA II приклучоци 4
Број на SATA III приклучоци 0
Други функции
Приклучок за дискетна единица Да
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
PS/2 порти количина 1
USB 2.0 порти количина 8
Firewire (IEEE 1394) порти 0
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Влез за микрофон Да
VGA (D-Sub) порти количина 1
eSATA порти количина 0
DVI-D порти количина 1
HDMI порти количина 0
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A 0
Карактеристики
Формат на матична плоча micro ATX
Аудиочип Realtek ALC888B
Канали за аудиоизлез 7.1 канали
Компонента за PC
Семејство на чиповите од матичната плоча AMD
Чипови на матичната плоча AMD 760G
Тип напојување ATX
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x16 1
Отвори за PCI Express x1 1
Отвори за PCI 2
Тежина и димензии
Ширина 243 mm
Длабочина 220 mm
Графика
Вграден графички адаптер Да
Поддржана технологија на паралелно процесирање -
Содржина на пакување
Вклучен софтвер Norton Internet Security
Вклучени двигатели Да
Вмрежување
Мрежни функции 10/100/1000 Mbps
Ethernet LAN конекција Да
Тип интерфејс за Ethernet Fast Ethernet,Gigabit Ethernet
BIOS
Тип BIOS AWARD
BIOS-от големината на меморијата 16 Mbit
Контролори за складирање
Поддржани интерфејси на податочната единица за складирање SATA II
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Gigabyte GA-MA78LMT-S2 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати