Gigabyte GA-M720-US3 прирачник

Gigabyte GA-M720-US3
8.3 · 1
PDF прирачник
 · 96 страници
Англиски
прирачникGigabyte GA-M720-US3

GA-M720-US3

AM2+/AM2 socket motherboard for
AMD Phenom
TM
FX processor/AMD Phenom
TM
X4 processor/
AMD Phenom
TM
X3 processor/AMD Athlon
TM
X2 processor/
AMD Athlon
TM
processor/AMD Sempron
TM
X2 processor/
AMD Sempron
TM
processor

User's Manual

Rev. 1001
12ME-M720US3-1001R

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Gigabyte GA-M720-US3 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Матични плочи и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Gigabyte GA-M720-US3 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Gigabyte GA-M720-US3, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Gigabyte GA-M720-US3 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Gigabyte GA-M720-US3 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Gigabyte GA-M720-US3.

Општо
Марка Gigabyte
Модел GA-M720-US3 | GA-M720-US3
Производ Матична плоча
EAN 4719331802103
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
Максимална внатрешна меморија 16 GB
Број на отвори за меморија 4
Меморија напон 1.8 V
Процесор
Процесор производителот AMD
Приклучок за процесорот Приклучок AM3
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Приклучок за вентилатор Да
Број на SATA приклучоци 6
Приклучоци за USB 2.0 4
Приклучок за S/PDIF излез Да
Приклучок за вентилатор за централна процесна единица Да
ATX Power приклучок (со 24 игли) Да
Приклучок за влез во шасијата Да
Број на приклучоци за вентилатори на шасијата 2
Број на приклучоци IEEE1394 1
CD/AUX аудио влез Да
Број на паралелни ATA приклучоци 1
Аудиоприклучок за предниот панел Да
Број на COM-приклучоци 1
Други функции
Приклучок за дискетна единица Да
Специјални функции @BIOS \nDownload Center \nQ-Flash \nEasyTune (Note 4) \nXpress Install \nXpress Recovery2 \nVirtual Dual BIOS \nEasy Energy Saver
Тип RAID-контролер SATA
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
PS/2 порти количина 2
USB 2.0 порти количина 8
Firewire (IEEE 1394) порти 2
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Излези за слушалки 6
Влез за микрофон Да
Излезна порта за S/PDIF Да
VGA (D-Sub) порти количина 0
eSATA порти количина 0
DVI-D порти количина 0
Оптички излез за дигитално аудио 1
HDMI порти количина 0
Карактеристики
Формат на матична плоча ATX
Компатибилни оперативни системи Microsoft Windows Vista/XP
Аудиочип Realtek ALC888
Канали за аудиоизлез 7.1 канали
Тип напојување ATX
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x16 1
Отвори за PCI Express x1 2
Отвори за PCI 4
Тежина и димензии
Ширина 305 mm
Длабочина 215 mm
Контролори за складирање
RAID-нивоа 0,1,5,10,JBOD
Содржина на пакување
Вклучен софтвер Norton Internet Security (OEM version)
Вмрежување
Мрежни функции 10/100/1000 Mbit
Контрола на LAN Realtek RTL8111C
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Gigabyte GA-M720-US3 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати