Gigabyte GA-H55M-S2 прирачник

Gigabyte GA-H55M-S2
7.1 · 1
PDF прирачник
 · 80 страници
Англиски
прирачникGigabyte GA-H55M-S2

GA-H55M-S2

LGA1156 socket motherboard for Intel
®
Core
i7 processors/Intel
®
Core
i5 processors/Intel
®
Core
i3 processors/Intel
®
Pentium
®
processors

User's Manual

Rev. 1301
12ME-H55MS2-1301R

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Gigabyte GA-H55M-S2 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Матични плочи и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Gigabyte GA-H55M-S2 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Gigabyte GA-H55M-S2, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Gigabyte GA-H55M-S2 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Gigabyte GA-H55M-S2 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Gigabyte GA-H55M-S2.

Општо
Марка Gigabyte
Модел GA-H55M-S2 | GA-H55M-S2
Производ Матична плоча
EAN 4719331823283, 5052179769078
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
Не-ECC Не
Максимална внатрешна меморија 16 GB
Број на отвори за меморија 2
Меморија напон 1.5 V
Процесор
Процесор производителот Intel
Приклучок за процесорот LGA 1156 (Socket H)
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Број на SATA приклучоци 6
Приклучоци за USB 2.0 2
Приклучок за вентилатор за централна процесна единица Да
ATX Power приклучок (со 24 игли) Да
Број на ESTX-приклучоци 1
Аудиоприклучок за предниот панел Да
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
PS/2 порти количина 2
USB 2.0 порти количина 8
Firewire (IEEE 1394) порти 0
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Излези за слушалки 3
Влез за микрофон Да
VGA (D-Sub) порти количина 1
eSATA порти количина 0
DVI-D порти количина 0
HDMI порти количина 0
Карактеристики
Формат на матична плоча micro ATX
Аудиочип Realtek ALC888B
Канали за аудиоизлез 7.1 канали
Тип напојување ATX
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x16 1
Отвори за PCI 2
Отвори за PCI Express x1 1
Тежина и димензии
Ширина 244 mm
Длабочина 210 mm
Други функции
Тип интерфејс на контролер iTE IT8720
Содржина на пакување
Вклучени двигатели Да
Вмрежување
Мрежни функции Гигабит етернет
Контрола на LAN Realtek RTL8111E
BIOS
Тип BIOS AWARD
BIOS-от големината на меморијата 16 Mbit
ACPI верзија 1.0
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Gigabyte GA-H55M-S2 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати