Gigabyte GA-EG41MFT-US2H прирачник

Gigabyte GA-EG41MFT-US2H
7.8 · 2
PDF прирачник
 · 96 страници
Англиски
прирачникGigabyte GA-EG41MFT-US2H

GA-EG41MFT-US2H

LGA775 socket motherboard for Intel
®
Core
processor family/
Intel
®
Pentium
®
processor family/Intel
®
Celeron
®
processor family

User's Manual

Rev. 1001
12ME-EG41FT2-1001R

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Gigabyte GA-EG41MFT-US2H тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Матични плочи и е оценет од 2 луѓе со просек од 7.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Gigabyte GA-EG41MFT-US2H или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Gigabyte GA-EG41MFT-US2H, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Gigabyte GA-EG41MFT-US2H да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Gigabyte GA-EG41MFT-US2H спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Gigabyte GA-EG41MFT-US2H.

Општо
Марка Gigabyte
Модел GA-EG41MFT-US2H | GA-EG41MFT-US2H
Производ Матична плоча
EAN 2001839731002, 4719331838195, 5052179045066
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
Максимална внатрешна меморија 4 GB
Број на отвори за меморија 4
Меморија напон 1.5 V
Процесор
Процесор производителот Intel
Приклучок за процесорот LGA 775 (Socket T)
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Број на SATA приклучоци 4
Приклучоци за USB 2.0 8
Приклучок за S/PDIF излез Да
ATX Power приклучок (со 24 игли) Да
Приклучок за влез во шасијата Да
Број на приклучоци IEEE1394 1
Аудиоприклучок за предниот панел Да
Други функции
Приклучок за дискетна единица Да
Приклучок за S/PDIF влез Да
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
PS/2 порти количина 2
USB 2.0 порти количина 4
Firewire (IEEE 1394) порти 1
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Излези за слушалки 6
Влез за микрофон Да
Излезна порта за S/PDIF Да
VGA (D-Sub) порти количина 1
eSATA порти количина 0
DVI-D порти количина 1
HDMI порти количина 1
Карактеристики
Формат на матична плоча micro ATX
Компатибилни оперативни системи Microsoft Windows Vista/XP
Канали за аудиоизлез 7.1 канали
Тип напојување ATX
BIOS
Тип BIOS AWARD
BIOS-от големината на меморијата 16 Mbit
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x16 1
Отвори за PCI Express x1 1
Отвори за проширување 2 x PCI
Содржина на пакување
Пробен софтвер Norton Internet Security
Вмрежување
Мрежни функции 10/100/1000 Mbit
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Gigabyte GA-EG41MFT-US2H подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати