Gigabyte GA-A75M-S2V прирачник

Gigabyte GA-A75M-S2V
8.9 · 2
PDF прирачник
 · 44 страници
Англиски
прирачникGigabyte GA-A75M-S2V

GA-A75M-S2V

User's Manual

Rev. 1001
12ME-A75MS2V-1001R

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Gigabyte GA-A75M-S2V тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Матични плочи и е оценет од 2 луѓе со просек од 8.9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Gigabyte GA-A75M-S2V или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Gigabyte GA-A75M-S2V, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Gigabyte GA-A75M-S2V да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Gigabyte GA-A75M-S2V спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Gigabyte GA-A75M-S2V.

Општо
Марка Gigabyte
Модел GA-A75M-S2V | GA-A75M-S2V
Производ Матична плоча
EAN 4719331825140, 818313013491, 0818313013491
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
Максимална внатрешна меморија 32 GB
Број на отвори за меморија 2
Меморија напон 1.5 V
Поддржани брзини за меморискиот часовник 1066,1333,1600,1866,2400 MHz
Мемориски канали Dual-channel
Поддржани типови меморија DDR3-SDRAM
Типови отвори за меморија DIMM
Процесор
Процесор производителот AMD
Приклучок за процесорот Socket FM1
Серија на компатибилни процесори AMD A,AMD E2
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Приклучоци за USB 2.0 1
Приклучок за S/PDIF излез Да
ATX Power приклучок (со 24 игли) Да
Број на паралелни ATA приклучоци 0
Аудиоприклучок за предниот панел Да
TPM-приклучок Да
Број на SATA III приклучоци 6
Периферен приклучок Molex (со 4 игли) 1
Приклучоци за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) 1
Број на SATA II приклучоци 0
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
PS/2 порти количина 1
USB 2.0 порти количина 4
Firewire (IEEE 1394) порти 0
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Излези за слушалки 3
Влез за микрофон Да
VGA (D-Sub) порти количина 1
eSATA порти количина 0
DVI-D порти количина 1
HDMI порти количина 0
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A 2
Карактеристики
Формат на матична плоча micro ATX
Компонента за PC
Аудиочип Realtek ALC889
Канали за аудиоизлез 7.1 канали
Чипови на матичната плоча AMD A75
Семејство на чиповите од матичната плоча AMD
Поддржани оперативни системи Windows Windows 7 Home Basic,Windows 7 Home Basic x64,Windows 7 Home Premium,Windows 7 Home Premium x64,Windows 7 Professional,Windows 7 Professional x64,Windows 7 Starter,Windows 7 Starter x64,Windows 7 Ultimate,Windows 7 Ultimate x64,Windows Vista Business,Windows Vista Business x64,Windows Vista Enterprise,Windows Vista Enterprise x64,Windows Vista Home Basic,Windows Vista Home Basic x64,Windows Vista Home Premium,Windows Vista Home Premium x64,Windows Vista Ultimate,Windows Vista Ultimate x64,Windows XP Home,Windows XP Home x64,Windows XP Professional,Windows XP Professional x64
Тип напојување ATX
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x16 2
Отвори за PCI 1
Отвори за PCI Express x1 1
Верзија на отворите за PCI Express 2.0
Тежина и димензии
Ширина 244 mm
Длабочина 210 mm
Графика
Вграден графички адаптер Да
Поддржана технологија на паралелно процесирање -
Други функции
Тип интерфејс на контролер iTE IT8720
Контролори за складирање
RAID-нивоа 0,1,10,JBOD
Поддржани интерфејси на податочната единица за складирање SATA III
Содржина на пакување
Вклучен софтвер Norton Internet Security OEM
Вклучени двигатели Да
Вмрежување
Мрежни функции Гигабит етернет
Контрола на LAN Realtek RTL8111E
Тип интерфејс за Ethernet Fast Ethernet,Gigabit Ethernet
Ethernet LAN конекција Да
BIOS
Тип BIOS AWARD
BIOS-от големината на меморијата 64 Mbit
ACPI верзија 1.0b
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Gigabyte GA-A75M-S2V подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати