Gigabyte GA-A75M-D2H прирачник

Gigabyte GA-A75M-D2H
5.3 · 1
PDF прирачник
 · 96 страници
Англиски
прирачникGigabyte GA-A75M-D2H

GA-A75M-D2H

User's Manual

Rev. 1002
12ME-A75MD2H-1002R

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Gigabyte GA-A75M-D2H тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Матични плочи и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Gigabyte GA-A75M-D2H или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Gigabyte GA-A75M-D2H, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Gigabyte GA-A75M-D2H да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Gigabyte GA-A75M-D2H спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Gigabyte GA-A75M-D2H.

Општо
Марка Gigabyte
Модел GA-A75M-D2H | GA-A75M-D2H
Производ Матична плоча
EAN 4719331824181, 818313012968, 0818313012968
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Меморија
Максимална внатрешна меморија 32 GB
Број на отвори за меморија 2
Меморија напон 1.5 V
Поддржани брзини за меморискиот часовник 1066,1333,1600,1866,2400 MHz
Поддржани типови меморија DDR3-SDRAM
Мемориски канали Dual-channel
Типови отвори за меморија DIMM
Процесор
Процесор производителот AMD
Приклучок за процесорот Socket FM1
Серија на компатибилни процесори AMD A,AMD E2
Внатрешни I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
Приклучок за вентилатор Да
Приклучоци за USB 2.0 1
Приклучок за S/PDIF излез Да
ATX Power приклучок (со 24 игли) Да
Број на паралелни ATA приклучоци 0
Аудиоприклучок за предниот панел Да
TPM-приклучок Да
Број на SATA III приклучоци 6
Приклучоци за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) 1
Број на SATA II приклучоци 0
Порти на заден панел I/O (ВЛЕЗ/ИЗЛЕЗ)
PS/2 порти количина 1
USB 2.0 порти количина 4
Firewire (IEEE 1394) порти 0
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Излези за слушалки 3
Влез за микрофон Да
Излезна порта за S/PDIF Да
VGA (D-Sub) порти количина 1
eSATA порти количина 0
DVI-D порти количина 1
HDMI порти количина 1
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A 2
Карактеристики
Формат на матична плоча micro ATX
Семејство на чиповите од матичната плоча AMD
Чипови на матичната плоча AMD A75
Компонента за PC
Аудиочип Realtek ALC889
Канали за аудиоизлез 7.1 канали
Поддржани оперативни системи Windows Windows 7 Home Basic,Windows 7 Home Basic x64,Windows 7 Home Premium,Windows 7 Home Premium x64,Windows 7 Professional,Windows 7 Professional x64,Windows 7 Starter,Windows 7 Starter x64,Windows 7 Ultimate,Windows 7 Ultimate x64,Windows Vista Business,Windows Vista Business x64,Windows Vista Enterprise,Windows Vista Enterprise x64,Windows Vista Home Basic,Windows Vista Home Basic x64,Windows Vista Home Premium,Windows Vista Home Premium x64,Windows Vista Ultimate,Windows Vista Ultimate x64,Windows XP Home,Windows XP Home x64,Windows XP Professional,Windows XP Professional x64
Тип напојување ATX
Контролори за складирање
Поддржани интерфејси на податочната единица за складирање SATA III
RAID-нивоа 0,1,10,JBOD
Графика
Поддржана технологија на паралелно процесирање Не е поддржано
Вграден графички адаптер Да
Отвори за проширување
Отвори за PCI Express x16 2
Отвори за PCI 1
Отвори за PCI Express x1 1
Верзија на отворите за PCI Express 2.0
Тежина и димензии
Ширина 244 mm
Длабочина 225 mm
Содржина на пакување
Вклучен софтвер Norton Internet Security OEM
Вклучени двигатели Да
Вмрежување
Мрежни функции Gigabti Ethernet
Контрола на LAN Realtek RTL8111E
Тип интерфејс за Ethernet Fast Ethernet,Gigabit Ethernet
BIOS
Тип BIOS AWARD
BIOS-от големината на меморијата 64 Mbit
ACPI верзија 1.0b
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Gigabyte GA-A75M-D2H подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати