Giada Mini PC i35V прирачник

Giada Mini PC i35V
8.7 · 1
PDF прирачник
 · 21 страници
Англиски
прирачникGiada Mini PC i35V
Giada Mini PC
User Manual

Погледнете го бесплатно прирачникот за Giada Mini PC i35V тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Стационарни сметачи и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.7. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Giada Mini PC i35V или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Giada , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Giada да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Giada
Mini PC i35V | I35V-BM571
Стационарен сметач
6949495702638
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Процесор
Семејство на процесоротIntel Atom®
Модел на процесоротD2500
Процесор број на јадра2
Нишки на процесорот2
Број на инсталирани процесори1
Фреквенција на процесор1.86 GHz
Тип кеш за процесоротL2
Кеш за процесорот1 MB
Брзина на системската магистрала2.5 GT/s
Предна магистрала на процесорот- MHz
Приклучок за процесоротBGA 559
Литографија на процесорот32 nm
Работни режими на процесорот64-bit
ЧекориB3
Тип магистралаDMI
Кодно име на процесоротCedarview
Максимална внатрешна меморија поддржана од процесорот4 GB
Типови меморија поддржани од процесоротDDR3-SDRAM
Брзини на меморискиот часовник поддржани од процесорот800,1066 MHz
Проток на меморија поддржан од процесорот (максимален)6.4 GB/s
ECC поддржано од процесоротНе
Thermal Design Power (TDP)10 W
Серија на процесоротIntel Atom D2500 Series
Еднаквост на FSBНе
Максимален број на патеки за PCI Express4
Tjunction100 °C
Процесор производителотIntel
Перформанси
Чипови на матичната плочаIntel® NM10
Тип на производМини PC
Меморија
Внатрешна меморија2 GB
Максимална внатрешна меморија4 GB
Мемориски распоред (отвори x големина)1 x 2 GB
Мемориски отвори1x SO-DIMM
Тип внатрешна меморијаDDR3-SDRAM
Мемориски каналиЕдинечен канал
Складирање
Вкупен капацитет за складирање32 GB
Број на инсталирани тврди дискови0
Капацитет на SSD32 GB
Интерфејс за тврдата податочна единицаmSATA
Број на SSDs инсталиран1
Интегриран читач на картичкиДа
Компатибилни мемориски картичкиMemory Stick (MS), MMC, MS PRO, SD
Тип оптичка податочна единицаНе
Медиум за складирањеSDD
Други функции
Фамилија на графички адаптерIntel
eSATA/USB 2.0 порти количина0
Топологија на вмрежувањеГигабит етернет
Број на оптички податочни единици0
LightScribeНе
Уред за покажувањеНе
Графика
Модел на дискретен графички адаптерНе е достапно
Модел на вграден графички адаптерИнтегриран
Основна фреквенција на вградениот графички адаптер400 MHz
Број на поддржани екрани (вградена графика)2
Вграден графички адаптерДа
Содржина на пакување
Вклучен екранНе
Вклучен адаптер за електрично напојувањеДа
Вклучени каблиНаизменична струја
Софтвер
Инсталиран оперативен системНе
Компатибилни оперативни системиWindows XP+\r\nLinux
Порти и интерфејси
Firewire (IEEE 1394) порти0
Thunderbolt порти количина0
USB 2.0 порти количина5
Број на сериски порти0
Број на паралелни порти0
PS/2 порти количина0
VGA (D-Sub) порти количина1
Влез за микрофонДа
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
DVI портиНе
Излези за слушалки1
eSATA порти количина0
HDMI порти количина1
DisplayPorts порти количина0
Број на порти за USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) тип A0
Влезен приклучок за еднонасочна струјаДа
Порти за модем (RJ-11)0
Излезна порта за S/PDIFНе
Комбинирана порта за слушалки/микрофонНе
Вкупен број на SATA-приклучоци2
Отвори за проширување
Отвори за Mini PCI Express2
Вмрежување
Ethernet LAN конекцијаДа
Wi-FiДа
Стапки за податоци од Етернет LAN10,100,1000 Mbit/s
Wi-Fi стандарди802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n)
Топ Wi-Fi стандардWi-Fi 4 (802.11n)
Дизајн
Тип шасијаМал десктоп
Боја на производотСина
Тежина и димензии
Ширина150 mm
Длабочина25.4 mm
Висина194 mm
Тежина1100 g
Одржливост
Сертификати за одржливостRoHS
Работни услови
Оперативна температура (T-T)-15 - 65 °C
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична)24 W
Процесор посебни карактеристики
Intel Anti-Theft TechnologyНе
Intel Identity Protection TechnologyНе
Intel® предност за мали бизниси (Intel® SBA)Не
Intel Wireless Display (WiDi) TechnologyНе
Intel Hyper-Threading TechnologyНе
Intel Turbo Boost TechnologyНе
Напредна SpeedStep технологија на IntelНе
Intel® Quick Sync Video TechnologyНе
Intel My WiFi TechnologyНе
Intel® 64Да
Достапни вградени опцииНе
Intel® InTru™ 3D TechnologyНе
Intel® Insider™Не
Intel Clear Video HD TechnologyНе
Intel технологија на јасно видеоНе
Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT)Не
Технологии за термално надгледувањеНе
Intel AES New InstructionsНе
Intel Trusted Execution TechnologyНе
Execute Disable BitДа
Intel FDI TechnologyНе
Intel Flex Memory AccessНе
Intel Fast Memory AccessНе
Intel Enhanced Halt StateНе
Intel Demand Based SwitchingНе
Intel Clear Video Technology for MIDНе
Големина на пакувањето на процесорот22 mm
Поддржани множества со упатстваSSE2, SSE3, SSSE3
Код на процесоротSR0W0
Екстензија за физичка адреса (PAE)Да
Екстензија на физичка адреса (PAE)36 бит
Intel технологија за виртуелизирање за директен I/O (VT-d)Не
Процесор без конфликтиНе
Intel Dual Display Capable TechnologyДа
Intel Rapid Storage TechnologyНе
ARK ID на процесорот59682
Intel HD Audio TechnologyДа
Intel верзија на фирмвер MEНе
Intel технологија за виртуелизирање (VT-x)Не
Карактеристики
Images Type Map
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Giada Mini PC i35V подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати