Gardena PowerMax 42 E прирачник

Gardena PowerMax 42 E
8.4 · 5
PDF прирачник
 · 152 страници
Англиски
прирачникGardena PowerMax 42 E
D Betriebsanleitung
Elektro-Rasenmäher
GB Operating Instructions
Electric Lawnmower
F Mode d’emploi
Tondeuse électrique
NL Instructies voor gebruik
Elektrische grasmaaier
S Bruksanvisning
Elektrisk Gräsklippare
DK Brugsanvisning
Elektrisk Plæneklipper
N Bruksanvisning
Elektrisk Gressklipper
FIN Käyttöohje
Tehokas sähköleikkuri
I Istruzioni per l’uso
Rasaerba elettrico
E Manual de instrucciones
Cortacésped eléctrico
P Instruções de utilização
Máquina de cortar relva eléctrica
PL Instrukcja obsіugi
Elektryczna kosiarka
H Vevőtájékoztató
Elektromos fűnyíró
CZ Návod k obsluze
Elektrická sekačka
SK Návod na používanie
Elektrická kosačka
GR Oδηγíες χρήσεως
Ηλεκτρική χλooκoπτική μηχανή
RUS Инструкция по эксплуатации
Электрические газонокосилки
SLO Navodila za uporabo
Električna kosilnica
HR Uputstva za upotrebu
Električna kosilica
SRB Uputstvo za rad
BIH
Električna kosilica
UA Інструкція з експлуатації
Eлектрична газонокосарка
RO Instrucţiuni de utilizare
Masina electrica de tuns gazonul
TR Kullanma Talimatı
Elektrikli Çim Biçme Makinesi
BG Инструкция за експлоатация
Eлектрокосачка
AL Manual përdorimi
Prerëse bari elektrike
EST Kasutusjuhend
Elektriline muruniiduk
LT Eksploatavimo instrukcija
Elektrinė vejapjo
LV Lietošanas instrukcija
Elektriskā zāles pļaujmašīna
PowerMax 34 E
Art. 4074

DGBF

NLS

DKN

FIN
IEPPLHCZSK
GR
RUS
SLO
HRUAROTRBG
EST
LT
LV
SRB
BIH
AL
PowerMax 37 E
Art. 4075
PowerMax 42 E
Art. 4076

Погледнете го бесплатно прирачникот за Gardena PowerMax 42 E тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата косилки и е оценет од 5 луѓе со просек од 8.4. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Gardena PowerMax 42 E или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Gardena , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Gardena да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Gardena PowerMax 42 E е косачка која работи со електрична енергија, со моќност од 1700 W. Оваа косачка е наменета за користење од страна на корисници кои имаат градина со површина од 800 m². Она што ја одликува е ширина на сечење од 420 мм, но и големина на кошот со капацитет од 50 L, што го прави употреблив за поголеми површини кои ги бараат често чистење. Косачката Gardena PowerMax 42 E предизвикува ротациони движења за резење на тревата, а максималната висина на сечење е 60 мм, додека минималната е 20 мм. Ова го прави погодно за типови на градини со различна висина на тревата. Во однос на димензиите, тежината на овој модел е 13900 грама. Тука е важно да се напомени дека оваа косачка е со рачно полнење, а не со батерија. Ова може да биде минус за оние кои пребаруваат уреди без кабели, но и плус што нејзината снага може да биде висока благодарение на AC конекцијата. Се во сè, Gardena PowerMax 42 E е косачка за лако и удобно режење на тревата на големи површини. Тоа е едноставна косачка, со добар капацитет за косење и голем капацитет на собирање на трева, со можности за успех.

Општо
Gardena
PowerMax 42 E | 4043-20
косилка
4078500002486, 4078500002493, 4078500404303
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Напојување
Моќност1700 W
НапојувањеНаизменична струја
Други функции
Без кабелНе
Тежина и димензии
Тежина13900 g
Карактеристики
ТипКосилка за трева на гурање
Препорачана област на тревникот800 m²
Ширина за косење420 mm
Систем на сечењеРотирачки сечила
Капацитет за собирање трева50 L
Минимална висина на косење20 mm
Максимална висина на сечење60 mm
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Gardena PowerMax 42 E подолу.

Колку тежи Gardena PowerMax 42 E?

Gardena PowerMax 42 E тежи 13900 g.

Колку кратко треба да ја исечам тревата?

Кога тревата е подолга од 4,5 см, тревата треба да се исече. Идеалната должина е помеѓу 3 и 4,5 см.

Колку често треба да сечам тревата?

Во пролетта, тревата треба да се сече секоја недела, додека во лето е доволно на секои две недели.

Може ли да го косам тревникот кога тревата е влажна?

Можете, но резултатот е подобар кога времето е суво. Кога тревата е влажна, лесно може да се формираат грутки од трева и да ја затнат косилката.

Дали прирачникот за Gardena PowerMax 42 E е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Gardena PowerMax 42 E не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати