Gardena 46 VDA прирачник

Gardena 46 VDA
6.3 · 4
PDF прирачник
 · 11 страници
Англиски
прирачникGardena 46 VDA

DGBFNLSDKFINIEPPLHCZSK

D Betriebsanleitung
Benzin-Rasenmäher
GB Operating Instructions
Petrol Lawnmower
F Mode d’emploi
Tondeuse thermique
NL Gebruiksaanwijzing
Benzine grasmaaier
S Bruksanvisning
Bensindriven Gräsklippare
DK Brugsanvisning
Benzinplæneklipper
FI Käyttöohje
Bensiinikäyttöinen ruohonleikkuri
N Bruksanvisning
Bensindrevet Gressklipper
I Istruzioni per l’uso
Rasaerba a scoppio
E Instrucciones de empleo
Cortacésped de gasolina
P Manual de instruções
Máquina de cortar relva
a gasolina
PL Instrukcja obsługi
Kosiarka spalinowa
H Használati utasítás
Benzines fűnyíró
CZ Návod k obsluze
Benzínová sekačka na trávu
SK Návod na obsluhu
Benzínová kosačka
46 VDA Art. 4047
51 VDA Art. 4051
46 V Art. 4044
46 VD Art. 4046

Погледнете го бесплатно прирачникот за Gardena 46 VDA тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата косилки и е оценет од 4 луѓе со просек од 6.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Gardena 46 VDA или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Gardena , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Gardena да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Gardena
46 VDA | 4047-20
косилка
4078500404709
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Карактеристики
ТипКосилка за трева на гурање
Препорачана област на тревникот- m²
Ширина за косење460 mm
Систем на сечењеРотирачки сечила
Капацитет за собирање трева53 L
Приспособување на подготвеноста за косење6
Минимална висина на косење25 mm
Максимална висина на сечење95 mm
Функција за прекривање со компостДа
Капацитет на резервоар за гориво1.5 L
Број на тркала4 тркало(а)
Напојување
НапојувањеБензин
Моќност2400 W
Други функции
Без кабелДа
Тежина и димензии
Тежина34300 g
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Gardena 46 VDA подолу.

Колку тежи Gardena 46 VDA?

Gardena 46 VDA тежи 34300 g.

Колку кратко треба да ја исечам тревата?

Кога тревата е подолга од 4,5 см, тревата треба да се исече. Идеалната должина е помеѓу 3 и 4,5 см.

Колку често треба да сечам тревата?

Во пролетта, тревата треба да се сече секоја недела, додека во лето е доволно на секои две недели.

Може ли да го косам тревникот кога тревата е влажна?

Можете, но резултатот е подобар кога времето е суво. Кога тревата е влажна, лесно може да се формираат грутки од трева и да ја затнат косилката.

Дали прирачникот за Gardena 46 VDA е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Gardena 46 VDA не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати