Fujitsu ScanSnap S1100 прирачник

Fujitsu ScanSnap S1100
8.9 · 1
PDF прирачник
 · 387 страници
Англиски
прирачникFujitsu ScanSnap S1100

Operator's Guide

P3PC-3252-01ENZ0
P3PC-3252-01ENZ0

Погледнете го бесплатно прирачникот за Fujitsu ScanSnap S1100 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата скенери и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Fujitsu ScanSnap S1100 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Fujitsu , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Fujitsu да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Fujitsu
ScanSnap S1100 | PA03610-B001
скенер
4053162345874, 4939761303807
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Скенирање
Максимална големина за скенирање216 x 863 mm
Резолуција за оптичко скенирање600 x 600 DPI
Брзина на рамно скенирање (ц/б, А4)7.5 секунди/страница
Скенирање во бојаДа
Скенирање филмовиНе
Двострано скенирањеНе
Длабочина на влезната боја- бит
Перформанси
Тип сензорCIS
Извор на светлоRGB LED
Дневно работење со прекини (максимално)- страници
Двигатели за скенирањеScanSnap
Ракување со хартија
ISO A-големини на низи (A0...A9)A4, A5, A6
ПисмаДа
Правни документиДа
ISO B-големини на низи (B0...B9)B5, B6
Поддржани типови медиуми за скенирањеBusiness Card, Post Card(JPN)
Тежина на медиум во Auto Document Feeder (ADF)52.3 - 209.3 g/m²
Максимална големина на хартијата од ISO A-серијатаA4
Порти и интерфејси
Стандардни интерфејсиUSB 2.0
USB портиДа
USB верзија2.0
Содржина на пакување
Вклучен софтверScanSnap Organizer V4.1 (PC)\r\nCardiris V4.0 (Mac)\r\nCardMinder V4.1 (PC)\r\nABBYY FineReader\r\nEvernote\r\nScan to Microsoft SharePoint 3.4 (PC)
Вклучени двигателиДа
Други функции
Димензии (ШхДхВ)273 x 47.5 x 34 mm
Тежина и димензии
Ширина273 mm
Длабочина47.5 mm
Висина34 mm
Тежина350 g
Системски барања
Компатибилност за MacДа
Минимум RAM512 MB
Поддржани оперативни системи WindowsWindows 7 Home Basic, Windows 7 Home Basic x64, Windows 7 Home Premium, Windows 7 Home Premium x64, Windows 7 Professional, Windows 7 Professional x64, Windows 7 Starter, Windows 7 Starter x64, Windows 7 Ultimate, Windows 7 Ultimate x64, Windows Vista Business, Windows Vista Business x64, Windows Vista Enterprise, Windows Vista Enterprise x64, Windows Vista Home Basic, Windows Vista Home Basic x64, Windows Vista Home Premium, Windows Vista Home Premium x64, Windows Vista Ultimate, Windows Vista Ultimate x64, Windows XP Home, Windows XP Professional
Поддржани оперативни системи МасMac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion
Минимални системски барањаDVD-ROM
Потребно е USBДа
Напојување
Тип напојувањеUSB
Потрошувачка на енергија (типична)2.5 W
Потрошувачка на енергија (во мирување)1 W
Влезен напон5 V
Потрошувачка на енергија (исклучено)0.5 W
Технички детали
Сертификати за одржливостENERGY STAR
Работни услови
Релативна оперативна влажност (H-H)20 - 80
Оперативна температура (T-T)5 - 35 °C
Работна температура (T-T)41 - 95 °F
Сертификати
СертификацијаRoHS
Дизајн
Боја на производотЦрн
Тип скенерCDF и автоматски скенер на документи
Вграден дисплејНе
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Fujitsu ScanSnap S1100 подолу.

Колку тежи Fujitsu ScanSnap S1100?

Fujitsu ScanSnap S1100 тежи 350 g.

Какви сертификати има Fujitsu ScanSnap S1100?

Fujitsu ScanSnap S1100 ги има следните сертификати: RoHS.

Која е висината на Fujitsu ScanSnap S1100?

Fujitsu ScanSnap S1100 има висина од 34 mm.

Колкава е ширината на Fujitsu ScanSnap S1100?

Fujitsu ScanSnap S1100 има ширина од 273 mm.

Која е длабочината на Fujitsu ScanSnap S1100?

Fujitsu ScanSnap S1100 има длабочина од 47.5 mm.

Дали прирачникот за Fujitsu ScanSnap S1100 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Fujitsu ScanSnap S1100 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати