Fujifilm FinePix XP50 прирачник

Fujifilm FinePix XP50
7.1 · 1
PDF прирачник
 · 130 страници
Англиски
прирачникFujifilm FinePix XP50

FINEPIX XP50 Series

DIGITAL CAMERA

Owner’s Manual

Thank you for your purchase
of this product. This manual
describes how to use your
FUJIFILM digital camera and the
supplied software. Be sure that
you have read and understood
its contents and the warnings in
“For Your Safety (P ii) before us-
ing the camera.
For information on related products, visit our website at
http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/index.html
EN
Before You Begin
First Steps
Basic Photography and Playback
More on Photography
More on Playback
Movies
Connections
Menus
Technical Notes
Troubleshooting
Appendix
BL01637-201

Погледнете го бесплатно прирачникот за Fujifilm FinePix XP50 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата фото камери и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Fujifilm FinePix XP50 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Fujifilm , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Fujifilm да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Fujifilm
FinePix XP50 | 4004384
фото камера
4547410203479, 4547410203493, 4547410203516, 4547410203530
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Квалитет на слика
Мегапиксели14 MP
Тип на камераКомпактна камера
Големина на сензор на слика1/2.3 "
Тип сензорCMOS
Максимална резолуција на слика4320 x 3240 пиксели
Резолуција(и) на неподвижна слика1920 x 1080,2048 x 1536,3072 x 1728,3072 x 2304,4320 x 2432,4320 x 3240,4608 x 3072
Стабилизатор на сликаДа
Поддржани аспект односи4:3, 16:9
Вкупно мегапиксели14.44 MP
Поддржани формати на сликаJPG
Систем на леќи
Оптички зум5 x
Дигитален зум6.8 x
Опсег на фокусна должина5 - 25 mm
Минимална фокусна должина (еквивалентна на 35мм филм)28 mm
Максимална фокусна должина (еквивалентна на 35мм филм)140 mm
Број на минимална апертура3.9
Број на максимална апертура6.2
Структура на леќи (елементи/групи)11/13
Фокусирање
ФокусирањеTTL
Режими за автоматско фокусирање (AF)Автоматско фокусирање насочено кон центарот
Следење лицаДа
Експозиција на светлина
ISO-чувствителност100,200,400,800,1600,3200
Режими на изложеност на светлинаПриоритет на решетка АЕ
Контрола на изложеност на светлинаПрограма АЕ
Корекција на изложеност на светлина± 2EV (1/3EV step)
ISO-чувствителност (мин.)100
ISO-чувствителност (макс.)3200
Бленда
Најголема брзина на блендата од камерата1/2000 s
Најмала брзина на блендата од камерата4 s
Тип блендаМеханички
Блиц
Режими на блицотAuto, Forced on, Red-eye reduction, Slow synchronization, Suppressed
Опсег на блиц (широк)0.7 - 3.1 m
Опсег на блиц (далечински)0.7 - 2.7 m
Други функции
Вграден блицДа
Способност за видеоДа
Приказ на датумДа
Тип напојувањеБатерија
Тип кабелUSB 2.0
ВидеоизлезAV
ИнтерфејсUSB
Приклучок за вклучување/исклучувањеДа
Опсег на отвор (F-F)3.9 - 6.2
Брзина на бленда на камера1/4 - 1/2000 s
Фокусна должина (еквивалентна на 35мм филм)28 - 140 mm
РамкаДа
Камера
Баланс на бели боиDaylight, Fluorescent
Режими на сценаDocuments, Night, Party (indoor), Portrait, Snow, Sports, Sunset, Underwater, Landscape (scenery)
Тајмер со самоодложување2, 10 s
Поддржано монтирање на стативДа
Фотоефекти-
Уредување на сликиCrop, Resizing, Rotating
Видео
Максимална видео резолуција1920 x 1080 пиксели
Видео резолуции640 x 480,1280 x 720,1920 x 1080 пиксели
Поддржани видеоформатиAVI, M-JPEG
Стапка на кадри во движење за JPEG30 fps
Систем на формати на аналоген сигналNTSC, PAL
Тип HDЦелосно HD
Снимање видеоДа
Аудио
Вграден микрофонДа
Снимање гласДа
Меморија
Внатрешна меморија95 MB
Компатибилни мемориски картичкиSD, SDHC, SDXC
Мемориски отвори1
Дисплеј
ЕкранTFT
Дијагонала на екран2.7 "
Резолуција на екранот (нумерички )230000 пиксели
Порти и интерфејси
USB верзија2.0
PictBridgeДа
HDMIДа
Дизајн
Боја на производотПортокалова
Тежина и димензии
Ширина99 mm
Длабочина25.6 mm
Висина67.7 mm
Тежина155 g
Тежина (со вклучена батерија)175 g
Батерија
Технологија на батеријатаЛитиум-јон (Li-Ion)
Работни услови
Оперативна температура (T-T)-10 - 40 °C
Релативна оперативна влажност (H-H)10 - 80
Содржина на пакување
Вклучени каблиAV, USB
Вклучен полнач за батеријаДа
Вклучени се батерииДа
Ремче за ракаДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Fujifilm FinePix XP50 подолу.

Колку тежи Fujifilm FinePix XP50?

Fujifilm FinePix XP50 тежи 155 g.

Колкава е големината на екранот на Fujifilm FinePix XP50?

Големината на екранот на Fujifilm FinePix XP50 е 2.7 ".

Која е висината на Fujifilm FinePix XP50?

Fujifilm FinePix XP50 има висина од 67.7 mm.

Колкава е ширината на Fujifilm FinePix XP50?

Fujifilm FinePix XP50 има ширина од 99 mm.

Која е длабочината на Fujifilm FinePix XP50?

Fujifilm FinePix XP50 има длабочина од 25.6 mm.

Дали прирачникот за Fujifilm FinePix XP50 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Fujifilm FinePix XP50 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати