Fritel FR 1355 прирачник

Fritel FR 1355
7.8 · 1
PDF прирачник
 · 32 страници
Англиски
прирачникFritel FR 1355

COOL ZONE FRYERS

GEBRUIKSAANWIJZING
Lees de gebruiksaanwijzing aandachtig vooraleer u dit toestel in gebruik neemt!
Bewaar deze zorgvuldig.
MODE D'EMPLOI
Lisez attentivement le mode d’emploi avant d’utiliser cet appareil!
Conservez-le soigneusement.
INSTRUCTION MANUAL
Attentively read the user manual before using this appliance.
Keep the manual carefully!
BEDIENUNGSANLEITUNG
Lesen Sie diese Gebrauchsanleitung grüdlich, bevor Sie das Gerät benutzen!
Bitte sorgfältig aufbewahren.

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Fritel FR 1355 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Фритези и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Fritel FR 1355 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Fritel FR 1355, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Fritel FR 1355 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Fritel FR 1355 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Fritel FR 1355.

Општо
Марка Fritel
Модел FR 1355 | 141001
Производ Фритеза
EAN 5410585410302, 5410585410012
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Перформанси
Количество на масло - L
Капацитет 3 L
Пржење со помалку масло -
Тип на производ Фритеза
Приспособлив термостат Да
Температура (минимална) 150 °C
Температура (максимална) 190 °C
Капацитет на храна во фритезата - kg
Број на лица 4 лице(а)
Функција за пржење -
Функција за печење -
Напојување
Моќност 2200 W
Заштита од прегревање Да
Дизајн
Лесно за чистење Да
Отстранлива чинија Да
Боја на производот Сива
Материјал Нерѓосувачки челик
Делови соодветни за миење во машина за садови Да
Нелизгачко стопало Да
Позиција на апаратот Самостоечки
Рачки ладни на допир Да
Тип контролирање Ротирачка
Материјал на садот Нерѓосувачки челик
Укажување
Светло индикатор Да
Вграден дисплеј -
Тежина и димензии
Ширина 410 mm
Длабочина 220 mm
Висина 267 mm
Тежина 3100 g
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Fritel FR 1355 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати