Fagor ZFA101 прирачник

Fagor ZFA101
7.8 · 4
PDF прирачник
 · 42 страници
Англиски
прирачникFagor ZFA101
MANUALDE INSTRUCCIONES
MANUALDE INSTRUÇÕES
GUIDE D'INSTALLATION ET D'UTILISATION
INSTRUCTION FOR USE
BEDIENUNGSANLEITUNG

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Fagor ZFA101 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Замрзнувачи и е оценет од 4 луѓе со просек од 7.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Fagor ZFA101 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Fagor ZFA101, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Fagor ZFA101 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Fagor ZFA101 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Fagor ZFA101.

Општо
Марка Fagor
Модел ZFA101
Производ Замрзнувач
EAN 8413880176499
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Напојување
AC влезен напон 220/240 V
Класа на енергетска ефикасност (стара) A+
Годишна потрошувачка на енергија 171 kWh
Користење енергија 0.47 kWh/24 часа
AC влезна фреквенција 50 Hz
Поврзано оптоварување 80 W
Дизајн
Боја на производот Бела
Позиција на апаратот Самостоечки
Врати што се отвораат од двете страни Да
Медиум за ладење R600A
Тип на производ Вертикален
Број на сталажи/корпи на замрзнувач 3
Шарка на вратата -
Тежина и димензии
Ширина 550 mm
Длабочина 580 mm
Висина 580 mm
Ергономски
Аларм за отворена врата Да
Светло индикатор Да
Перформанси
Време на складирање при немање електрична енергија 8 h
Бруто капацитет на замрзнувачот 86 L
Нето капацитет на замрзнувачот 81 L
Функција на брзо замрзнување Да
Капацитет за замрзнување 4 kg/24 часа
Ниво на замрзнување (Рејтинг со ѕвездички) 4*
Климатска класа
Систем против фаќање мраз -
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Fagor ZFA101 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати