Epson EH-TW6100 прирачник

Epson EH-TW6100
6.7 · 1
PDF прирачник
 · 107 страници
Англиски
прирачникEpson EH-TW6100
User's Guide

Погледнете го бесплатно прирачникот за Epson EH-TW6100 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата видео проектори и е оценет од 1 луѓе со просек од 6.7. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Epson EH-TW6100 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Epson , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Epson да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Epson
EH-TW6100 | V11H501040
видео проектор
8715946526881
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Проектор
Светлина на проекторот2300 ANSI лумени
Технологија за проектирање3LCD
Оригинална резолуција на проекторот1080p (1920x1080)
Компатибилност на големината на екранот30 - 300 "
Оригинален сооднос на ширина и висина на слика16:9
Поддржани аспект односи16:9
Растојание за проекција0.9 - 8.9 m
Сооднос на контрастот (типична )-
Сооднос на контраст (динамичен)40000:1
Трапезоидна корекција, хоризонтална-30 - 30 °
Трапезоидна корекција, вертикална-30 - 30 °
Систем на леќи
Сооднос на зумот1.6:1
ФокусирањеРачно
Опсег на фокусна должина18 - 29 mm
Опсег на отвор (F-F)1.51 - 1.99
Компензација3
Сооднос на дометот1.32 - 2.15:1
Светлински извор
Работен век на изворот на светло4000 h
Можност на ламбата230 W
Тип ламбаE-TORL
Работен век на изворот на светло (економски режим)5000 h
Вид извор на светлоЛамба
Видео
Систем на формати на аналоген сигнал-
Целосно HDДа
3D компатибилностДа
3D ReadyДа
Мултимедиумски
Вградени звучнициДа
RMS-напон20 W
Дисплеј
Вграден дисплејДа
Дијагонала на екран0.61 "
Порти и интерфејси
VGA (D-Sub) порти количина1
HDMI порти количина1
USB 2.0 порти количина2
USB конектор типUSB Type-A, USB Type-B
Композитен видеовлез1
Аудиовлез (Л,Д)0
Тип сериски интерфејсRS-232
Број на влезови за S-Video0
Видеовлез за компонентата (YPbPr/YCbCr)1
DVI портиНе
HDMI верзија1.4
Вмрежување
Порти за Етернет LAN (RJ-45)0
Ethernet LAN конекцијаНе
Wi-FiНе
Други функции
RS-232 порти1
Складирање
Интегриран читач на картичкиНе
Карактеристики
Ниво на бучава32 dB
Ниво на бучава (економичен режим)24 dB
HDCP-
Поставени режимиCinema, Dynamic
Дизајн
Боја на производотЦрн
Положба на пазаротДомашно кино
Напојување
НапојувањеНаизменична струја
Потрошувачка на енергија (типична)358 W
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.35 W
AC влезен напон100 - 240 V
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Тежина и димензии
Тежина6000 g
Ширина420 mm
Длабочина365 mm
Висина137 mm
Работни услови
Температура на складирање (T-T)-10 - 60 °C
Оперативна температура (T-T)5 - 35 °C
Содржина на пакување
Рачна далечинска контролаДа
Вклучени каблиНаизменична струја
Вклучени се батерииДа
РачноДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Epson EH-TW6100 подолу.

Колку тежи Epson EH-TW6100?

Epson EH-TW6100 тежи 6000 g.

Колкава е големината на екранот на Epson EH-TW6100?

Големината на екранот на Epson EH-TW6100 е 0.61 ".

Која е висината на Epson EH-TW6100?

Epson EH-TW6100 има висина од 137 mm.

Колкава е ширината на Epson EH-TW6100?

Epson EH-TW6100 има ширина од 420 mm.

Која е длабочината на Epson EH-TW6100?

Epson EH-TW6100 има длабочина од 365 mm.

Каков вид на USB приклучок има Epson EH-TW6100?

Epson EH-TW6100 има USB Type-A, USB Type-B приклучок.

Дали прирачникот за Epson EH-TW6100 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Epson EH-TW6100 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати