Epson EH-TW480 прирачник

Epson EH-TW480
8.6 · 1
PDF прирачник
 · 102 страници
Англиски
прирачникEpson EH-TW480
User’s Guide

Погледнете го бесплатно прирачникот за Epson EH-TW480 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата видео проектори и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Epson EH-TW480 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Epson , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Epson да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Epson
EH-TW480 | V11H475140LE
видео проектор
8715946509358, 8715946509365
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Проектор
Светлина на проекторот2800 ANSI лумени
Технологија за проектирањеLCD
Оригинална резолуција на проекторотWXGA (1366x768)
Компатибилност на големината на екранот33 - 318 "
Растојание за проекција1.68 - 2.02 m
Сооднос на контрастот (типична )3000:1
Број на бои16,78 милиони бои
Трапезоидна корекција, хоризонтална30 °
Трапезоидна корекција, вертикална30 °
Големина на матрицата0.59 "
Други функции
Сооднос16:10
RS-232 порти-
Димензии (ШхДхВ)295 x 79 x 228 mm
Технологија на поврзувањеЖичена
Ф-број (релативен отвор)1.58
Систем на леќи
Сооднос на дометот1.3 - 1.56:1
Оптички зум1.2 x
ФокусирањеАвтоматски
Опсег на фокусна должина16.9 - 20.28 mm
Компензација100
Светлински извор
Работен век на изворот на светло750 h
Можност на ламбата200 W
Тип ламбаUHE
Работен век на изворот на светло (економски режим)5000 h
Вид извор на светлоЛамба
Порти и интерфејси
Број на влезови за S-Video1
Композитен видеовлез0
Видеовлез за компонентата (YPbPr/YCbCr)0
Аудиовлез (Л,Д)1
USB 2.0 порти количина2
DVI портиНе
HDMI порти количина1
VGA (D-Sub) порти количина1
USB конектор типUSB Type-A, USB Type-B
Вмрежување
Порти за Етернет LAN (RJ-45)0
Ethernet LAN конекцијаНе
Wi-FiНе
Видео
Систем на формати на аналоген сигнал-
Целосно HDНе
Подготвен за HDДа
Поддржани видеорежими720p
3D компатибилност-
Мултимедиумски
Вградени звучнициДа
RMS-напон2 W
Дизајн
Боја на производотЦрн
Отвор за кабелот со браваДа
ЛЕД-индикаториPower, Y
Тип отвор за заклучување на кабелKensington
Положба на пазаротДомашно кино
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична)270 W
AC влезен напон100 - 240 V
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Потрошувачка на енергија (во мирување)3.3 W
Тежина и димензии
Тежина2300 g
Тежина на пакување3750 g
Длабочина на пакување361 mm
Висина на пакување165 mm
Ширина на пакување336 mm
Карактеристики
Ниво на бучава29 dB
Земја на потеклоКина
Работни услови
Оперативна температура (T-T)5 - 35 °C
Висина на функционирање0 - 2286 m
Содржина на пакување
Рачна далечинска контролаДа
Дисплеј
ЕкранLCD
Логистички податоци
Број по палета72 pc(s)
Квантитет по пакување1 pc(s)
Ширина на палета800 mm
Должина на палета1200 mm
Висина на палета3834 mm
Количина по слој на палета6 pc(s)
Квантитет по слој палети (ОК)6 pc(s)
Квантитет по палети (ОК)72 pc(s)
Должина на палета (ОК)1200 mm
Ширина на палета (ОК)1000 mm
Висина на палета (ОК)3834 mm
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Epson EH-TW480 подолу.

Колку тежи Epson EH-TW480?

Epson EH-TW480 тежи 2300 g.

Каков вид на USB приклучок има Epson EH-TW480?

Epson EH-TW480 има USB Type-A, USB Type-B приклучок.

Дали прирачникот за Epson EH-TW480 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Epson EH-TW480 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати