Epson EB-X11 прирачник

Epson EB-X11
9.6 · 3
PDF прирачник
 · 113 страници
Англиски
прирачникEpson EB-X11
User’s Guide

Погледнете го бесплатно прирачникот за Epson EB-X11 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата видео проектори и е оценет од 3 луѓе со просек од 9.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Epson EB-X11 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Epson , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Epson да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Epson
EB-X11 | V11H435040
видео проектор
8715946488783, 3610170525448
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Проектор
Светлина на проекторот2600 ANSI лумени
Технологија за проектирањеLCD
Оригинална резолуција на проекторотXGA (1024x768)
Компатибилност на големината на екранот30 - 300 "
Растојание за проекција1.8 - 2.17 m
Сооднос на контрастот (типична )3000:1
Трапезоидна корекција, хоризонтална-30 - 30 °
Трапезоидна корекција, вертикална-30 - 30 °
Големина на матрицата0.55 "
Осветленост на проекторот (економичен режим)2080 ANSI лумени
Други функции
Сооднос4:3
RS-232 порти1
Димензии (ШхДхВ)295 x 228 x 77 mm
Технологија на поврзувањеЖичена
Ф-број (релативен отвор)1.58
Систем на леќи
Сооднос на дометот1.48 - 1.77:1
Сооднос на зумот-
Оптички зум1.2 x
ФокусирањеРачно
Опсег на фокусна должина16.9 - 20.28 mm
Компензација8:1
Светлински извор
Работен век на изворот на светло4000 h
Можност на ламбата200 W
Тип ламбаUHE
Работен век на изворот на светло (економски режим)5000 h
Вид извор на светлоЛамба
Порти и интерфејси
Излези за слушалки1
Број на влезови за S-Video1
Композитен видеовлез1
Видеовлез за компонентата (YPbPr/YCbCr)1
Аудиовлез (Л,Д)1
USB 2.0 порти количина2
DVI портиНе
HDMI порти количина0
VGA (D-Sub) порти количина1
USB конектор типUSB Type-A, USB Type-B
Тип сериски интерфејсRS-232
Вмрежување
Порти за Етернет LAN (RJ-45)0
Ethernet LAN конекцијаНе
Wi-FiНе
BluetoothНе
Видео
Систем на формати на аналоген сигнал-
Целосно HDДа
Поддржани графички резолуции1024 x 768 (XGA), 1920 x 1080 (HD 1080)
Поддржани видеорежими1080i
3D компатибилностНе
Мултимедиумски
Вградени звучнициДа
Број на вградени звучници1
RMS-напон2 W
Интегриран ТВ тјунерНе
Поддржани формати на сликаBMP, GIF, JPG, PNG
Карактеристики
Поставени режимиCinema, Dynamic, Presentation, sRGB
Ниво на бучава37 dB
Ниво на бучава (економичен режим)29 dB
Земја на потеклоКина
Дизајн
Боја на производотБела
Отвор за кабелот со браваДа
Тип отвор за заклучување на кабелKensington
Тип на производПроектор со стандарден дострел
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична)270 W
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.47 W
Тежина и димензии
Тежина2300 g
Ширина295 mm
Длабочина228 mm
Висина77 mm
Тежина на пакување3500 g
Длабочина на пакување358 mm
Висина на пакување156 mm
Ширина на пакување357 mm
Складирање
Интегриран читач на картичкиНе
Содржина на пакување
Рачна далечинска контролаДа
Вклучени се батерииДа
Логистички податоци
Број по палета78 pc(s)
Квантитет по пакување1 pc(s)
Ширина на палета800 mm
Должина на палета1200 mm
Висина на палета2178 mm
Количина по слој на палета6 pc(s)
Квантитет по слој палети (ОК)6 pc(s)
Квантитет по палети (ОК)78 pc(s)
Должина на палета (ОК)1200 mm
Ширина на палета (ОК)1000 mm
Висина на палета (ОК)2178 mm
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Epson EB-X11 подолу.

Колку тежи Epson EB-X11?

Epson EB-X11 тежи 2300 g.

Која е висината на Epson EB-X11?

Epson EB-X11 има висина од 77 mm.

Колкава е ширината на Epson EB-X11?

Epson EB-X11 има ширина од 295 mm.

Која е длабочината на Epson EB-X11?

Epson EB-X11 има длабочина од 228 mm.

Каков вид на USB приклучок има Epson EB-X11?

Epson EB-X11 има USB Type-A, USB Type-B приклучок.

Дали прирачникот за Epson EB-X11 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Epson EB-X11 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати