Denon AVR-X3000 прирачник

Denon AVR-X3000
8.9 · 6
PDF прирачник
 · 235 страници
Англиски
прирачникDenon AVR-X3000
Appendix
TipsSettingsPlaybackConnections
Contents
Front panel Display Rear panel IndexRemote

AVR-X3000

INTEGRATED NETWORK AV RECEIVER

Owner’s Manual

You can print more than one page of a PDF onto a single sheet of paper.

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Denon AVR-X3000 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Приемници и е оценет од 6 луѓе со просек од 8.9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Denon AVR-X3000 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Denon , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung Galaxy A7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Denon AVR-X3000 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Denon AVR-X3000.

Општо
Марка Denon
Модел AVR-X3000
Производ Приемник
EAN 4582116369319
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Аудио
Излез за напојување по канал (20-20KHz@8 Ohm) 105 W
Канали за аудиоизлез 7.1 канали
Излез за напојување по канал (1KHz@6 Ohm) 135 W
Влезна чувствителност 200 mV
Влезна импеданса 47000 Ω
Излезна импеданса 16 Ω
Аудио дигитално-аналоген конвертор (DAC) 24-bit/192kHz
Сооднос на сигналот и пречките (SNR) 102 dB
Опсег на фреквенција 10 - 100000 Hz
Целосна хармониска дисторзија (THD) 0.08
Тип на приемник Опкружувачки звук
Поврзување со аналоген аудиоизлез Да
Влезови
Влез за ХДМИ 7
Видеовлез за компонентата (YPbPr/YCbCr) 2
Композитен видеовлез 3
Аудиовлез (Л,Д) 5
Оптички влез за дигитално аудио 2
Коаксијален влез за дигитално аудио 2
Влез за наизменична струја Да
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Влез за далечински управувач 1
Излези
Број на HDMI излези 2
Излез за далечински управувач 1
Порти и интерфејси
Тип на поврзување на звучници Банана-приклучок
Технологија на поврзување Жичена
Број на порти за FM-антена 1
RS-232 порти 1
Број на порти за АM-антена 1
Тригер од 12V Да
Број на активирачки порти од 12V 1
Формати на датотека
Поддржани аудио формати AAC,FLAC,MP3,WAV,WMA
Поддржани формати на слика JPG
Вмрежување
Ethernet LAN конекција Да
Wi-Fi Не
Радио
Поддржани радиофреквенции AM,FM
Интернет-радио Да
Поддржани интернет радио услуги Spotify,vTuner
Систем за радиоподатоци (RDS) Да
RDS-функции PTY,TP
AM опсег 520 - 1710 kHz
FM опсег 87.5 - 108 MHz
Оптичка податочна единица
Оптички диск вклучен Не
Складирање
Интегриран читач на картички Не
Видео
Поддржани видеорежими 1080i,1080p,480p,576p,720p
3D компатибилност Да
Технички детали
Екран VFL
Аудиодекодер DTS Neo:X,Dolby Digital,Dolby Digital EX,Dolby Digital Plus,Dolby Pro Logic II,Dolby Pro Logic IIx,Dolby Pro Logic IIz,Dolby TrueHD,DTS,DTS-ES (Discrete 6.1),DTS-ES (Matrix 6.1),DTS-HD,DTS-HD Master Audio
Поддршка за x.v.Color Да
Поддршка за длабинска боја Да
Стабилизатор Да
Способност за мулти-зона Да
Број на мултизони 2
Графички кориснички интерфејс (GUI) Да
Рачна далечинска контрола Да
Боја на производот Црн
Тајмер за спиење Да
Приказ на екран (OSD) Да
Компатибилност за приклучна подлога за Apple iPhone,iPod
AirPlay Да
Длабочина на боја 24 бит
Сооднос 4:3,16:9
USB 2.0 порти количина 1
Канал за повратно аудио (ARC) Да
Двојно засилување Да
Сертифицирано за Алијанса на мрежи за дигитален живот (DLNA) Да
Напојување
AC влезен напон 230 V
AC влезна фреквенција 50 - 60 Hz
Потрошувачка на енергија (типична) 600 W
Потрошувачка на енергија (во мирување) 0.1 W
Тежина и димензии
Ширина 434 mm
Длабочина 379 mm
Висина 167 mm
Тежина 10700 g
Содржина на пакување
Вклучени кабли Наизменична струја
Рачно Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Denon AVR-X3000 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати