Denon AVR-S910W прирачник

Denon AVR-S910W
7.9 · 3
PDF прирачник
 · 285 страници
Англиски
прирачникDenon AVR-S910W
.

AVR-S910W

INTEGRATED NETWORK AV RECEIVER

Owner’s Manual

Contents Connections Playback Settings Tips Appendix
1
Front panel Display Rear panel Remote Index

Погледнете го бесплатно прирачникот за Denon AVR-S910W тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата приемници и е оценет од 3 луѓе со просек од 7.9. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Denon AVR-S910W или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Denon , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Denon да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Denon
AVR-S910W | AVR-S910W
приемник
883795003650, 0883795003650
Англиски
Упатство за употреба (PDF), Табеларни податоци (PDF)
Аудио
Излез за напојување по канал (20-20KHz@8 Ohm)- W
Канали за аудиоизлез7.2 канали
Тип на приемникОпкружувачки звук
Излез за напојување по канал (1KHz@6 Ohm)185 W
Влезови
Влез за ХДМИ8
Композитен видеовлез2
Видеовлез за компонентата (YPbPr/YCbCr)2
Оптички влез за дигитално аудио2
Коаксијален влез за дигитално аудио1
USB порти количина1
Порти за Етернет LAN (RJ-45)1
Излези
Број на HDMI излези1
Дел за видеоизлез (YPbPr/YCbCr)1
Вмрежување
Wi-FiДа
BluetoothДа
Ethernet LAN конекцијаДа
Радио
Поддржани радиофреквенцииAM, FM
Интернет-радиоДа
Поддржани интернет радио услугиPandora, SIRIUS Internet Radio, Spotify
FM опсег87.5 - 107.9 MHz
AM опсег520 - 1710 kHz
Оптичка податочна единица
Оптички диск вклученНе
Видео
3D компатибилностНе
Технички детали
АудиодекодерDolby Surround, Dolby TrueHD
СтабилизаторДа
Способност за мулти-зонаДа
Рачна далечинска контролаДа
Боја на производотЦрн
Компатибилност за приклучна подлога за AppleДа
AirPlayДа
Процесирање на дигитален сигнал (DSP)Да
Тајмер за спиењеДа
Број на мултизони2
Екран-
Приклучна подлога за AppleДа
Сертифицирано за Алијанса на мрежи за дигитален живот (DLNA)Да
Тежина и димензии
Ширина434.34 mm
Длабочина337.82 mm
Висина167.64 mm
Тежина9389 g
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична)500 W
Потрошувачка на енергија (во мирување)0.1 W
AC влезен напон120 V
Порти и интерфејси
Тип на поврзување на звучници-
Формати на датотека
Поддржани аудио форматиAAC, ALAC, FLAC, MP3, WAV, WMA
Складирање
Интегриран читач на картичкиНе
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Denon AVR-S910W подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати