D-Link DAP-2360 прирачник

D-Link DAP-2360
7.8 · 3
PDF прирачник
 · 84 страници
Англиски
прирачникD-Link DAP-2360

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за D-Link DAP-2360 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Пристапни точки и е оценет од 3 луѓе со просек од 7.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со D-Link DAP-2360 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за D-Link DAP-2360, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на D-Link DAP-2360 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

D-Link DAP-2360 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на D-Link DAP-2360.

Општо
Марка D-Link
Модел DAP-2360 | DAP-2360
Производ Пристапна точка
EAN 5415247004554, 790069367571, 0790069367571, 0790069364730, 7900693675710, 7900693457460, 0790069355455, 0790069360169, 7900693461320, 0172302831351, 0790069405952, 0168141651281, 0132018351154, 0009006936757, 0790069346132, 5711045474033, 0790069346125, 0790069415050, 0682625288348, 0803982776204, 0135412789912, 0872182678618, 7900693461252, 4056203093666, 0320127552436, 0790069345746
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Карактеристики
Стапка на пренесување податоци (максимална) 150 Mbit/s
Стапки за податоци од Етернет LAN 10,100 Mbit/s
Опсег на фреквенција 2.4 - 2.4835 GHz
Технологија за поврзување на каблите 10/100Base-T(X)
Поддршка за квалитет на услугата (QoS) Да
Поддршка за VLAN Да
2.4 GHz Да
Други функции
Безжична технологија 802.11b/g/n
Мрежни функции Брз етернет
Индустриски стандарди за усогласеност IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n
ЛЕД за напојување Да
Антена
Ниво на засилување со антената (максимално) 5 dBi
Дизајн
Внатрешна Не
Сертификација FCC, UL 2043
ЛЕД-индикатори Да
Порти и интерфејси
Интерфејс Етернет
Тип интерфејс RJ-45
Влезен приклучок за еднонасочна струја Да
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Безбедност
Безбедносни алгоритми 128-bit WEP,64-bit WEP,SSH,SSID,WPA,WPA2
Филтрирање MAC адреса Да
Список за контрола на пристап (ACL) Да
Протоколи
Протоколи за управување HTTPS, SNMP
Функции за управување
Управување засновано на веб Да
Тежина и димензии
Димензии (ШхДхВ) 166 x 37 x 188 mm
Тежина 689 g
Висина 36 mm
Ширина 188 mm
Длабочина 166 mm
Работни услови
Оперативна температура (T-T) 0 - 40 °C
Температура на складирање (T-T) -20 - 65 °C
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична) 9 W
Напојување преку Етернет (PoE) Да
Тип напојување AC/DC
Податоци за пакувањето
Тежина на пакување 1306 g
Длабочина на пакување 272 mm
Висина на пакување 114 mm
Ширина на пакување 204 mm
Технички детали
Ширина на палета 1200 mm
Должина на палета 1100 mm
Ширина на пакување за испорака 294 mm
Должина на пакување за испорака 600 mm
Висина на пакување за испорака 244 mm
Број по картон за испорака 5 pc(s)
Нето-тежина на картонот за испорака 4500 g
Тежина на пакување за испорака 7270 g
Бруто тежина на палета (воздушно) 323840 g
Број на картони по палета (воздушно) 42 pc(s)
Број по палета (воздушно) 210 pc(s)
Висина на палета (воздушно) 1843 mm
Бруто тежина на палета (морски) 323840 g
Број на картони по палета (морски) 42 pc(s)
Број по палета (морски) 210 pc(s)
Висина на палета (морски) 1843 mm
Логистички податоци
Код на хармонизиран систем (ХС) 85176990
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за D-Link DAP-2360 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати