D-Link DAP-1360 прирачник

D-Link DAP-1360
8.6 · 1
PDF прирачник
 · 106 страници
Англиски
прирачникD-Link DAP-1360

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за D-Link DAP-1360 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Рутери и е оценет од 1 луѓе со просек од 8.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со D-Link DAP-1360 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за D-Link , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung Galaxy A7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

D-Link DAP-1360 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на D-Link DAP-1360.

Општо
Марка D-Link
Модел DAP-1360
Производ Рутер
EAN 790069323058, 0999990951563, 0790069323058, 0790069323003, 7900693230582
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Карактеристики
Стапка на пренесување податоци (максимална) 300 Mbit/s
Број на канали 13 канали
Технологија за поврзување на каблите 10/100Base-T(X)
Поддршка за квалитет на услугата (QoS) Да
Модулација CCK,DBPSK,DQPSK,OFDM
Стапки за податоци од Етернет LAN 10,100 Mbit/s
Опсег на фреквенција 2.4 - 2.4835 GHz
Мрежни стандарди IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n,IEEE 802.3,IEEE 802.3u
2.4 GHz Да
Антена
Тип приклучок за антена RP-SMA
Ниво на засилување со антената (максимално) 2 dBi
Број на антени 2
Карактеристики на антената Отстранлива антена
Други функции
Опсег на фреквенција 2400 - 2483.5 MHz
Безжична технологија 802.11b/g/n
Мрежни функции Брз етернет
Дизајн
Внатрешна Не
Сертификација FCC B
ЛЕД-индикатори LAN,Power,Status,WLAN
Порти и интерфејси
Влезен приклучок за еднонасочна струја Да
Порти за Етернет LAN (RJ-45) 1
Интерфејс RJ-45
Безбедност
Безбедносни алгоритми 128-bit WEP,64-bit WEP,SSID,TKIP,WPA-EAP,WPA-PSK,WPA2-EAP,WPA2-PSK,WPS
Филтрирање MAC адреса Да
Тежина и димензии
Димензии (ШхДхВ) 144 x 109 x 30 mm
Тежина 229 g
Работни услови
Релативна оперативна влажност (H-H) 10 - 90
Оперативна температура (T-T) 0 - 55 °C
Релативна влажност за складирање (H-H) 5 - 95
Температура на складирање (T-T) -10 - 70 °C
Напојување
Барања за моќност 5VDC, 2.5A
Функции за управување
Управување засновано на веб Да
Податоци за пакувањето
Вклучен адаптер за електрично напојување Да
Тежина на пакување 600 g
Длабочина на пакување 274 mm
Висина на пакување 68 mm
Ширина на пакување 208 mm
Технички детали
Ширина на палета 1100 mm
Должина на палета 1200 mm
Ширина на пакување за испорака 360 mm
Должина на пакување за испорака 571 mm
Висина на пакување за испорака 240 mm
Број по картон за испорака 10 pc(s)
Нето-тежина на картонот за испорака 6000 g
Тежина на пакување за испорака 6700 g
Бруто тежина на палета (воздушно) 223000 g
Број на картони по палета (воздушно) 30 pc(s)
Број по палета (воздушно) 300 pc(s)
Висина на палета (воздушно) 1335 mm
Бруто тежина на палета (морски) 343600 g
Број на картони по палета (морски) 48 pc(s)
Број по палета (морски) 480 pc(s)
Висина на палета (морски) 2055 mm
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за D-Link DAP-1360 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати