CLUB3D GeForce GTX 560Ti прирачник

CLUB3D GeForce GTX 560Ti
9.7 · 1
PDF прирачник
 · 5 страници
Англиски
прирачникCLUB3D GeForce GTX 560Ti

www.club-3d.com

How do I setup 3D Vision Surround?
Follow these steps to set up 3D
Vision Surround:
1. Open the NVIDIA Control
Panel (Figure 10) through the
Windows Control Panel or by
right-clicking on the desktop.
2. From the NVIDIA Control
Panel navigation tree pane, under
3D Settings, select Configure
SLI, PhysX, Surround to open
the associated page.
3. Select Span displays with
Surround, and then click the
Configure button to launch the
wizard.
Figure 1: Select Span displays with Surround to start the configuration proc-
ess.
4. The Display status dialog (Figure 2) checks the
connectors on the cards to determine if the displays are
connected properly.
5. If the displays need to be moved, do it at this time.
The interface will automatically detect the change and
show it on this screen.
6. Once all three displays are connected properly,
press the Apply button to continue the setup procedure.

Figure 2:!Connect the displays to the graphic cards

using the diagram in this dialog. The Display status
shows if a display is properly connected to the GPUs.

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за CLUB3D GeForce GTX 560Ti тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Видео картички и е оценет од 1 луѓе со просек од 9.7. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со CLUB3D GeForce GTX 560Ti или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за CLUB3D GeForce GTX 560Ti, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на CLUB3D GeForce GTX 560Ti да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

CLUB3D GeForce GTX 560Ti спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на CLUB3D GeForce GTX 560Ti.

Општо
Марка CLUB3D
Модел GeForce GTX 560Ti | CGNX-XT56024LO
Производ Видео картичка
EAN 8717249409236, 8717249409649
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Процесор
Максимална резолуција 2560 x 1600 пиксели
Семејство на графички процесор NVIDIA
Графички процесор GeForce GTX 560 Ti
Фреквенција на процесор 880 MHz
Часовник за нијансирање 1760 MHz
Графички адаптер RAMDAC 400 MHz
Поддржана технологија на паралелно процесирање 2-Way SLI
Максимална аналогна резолуција 2048 x 1536 пиксели
CUDA Да
CUDA-јадра 384
Максимална дигитална резолуција 2560 x 1600 пиксели
Максимум екрани по видеокартичка 2
Меморија
Меморија на дискретен графички адаптер 1 GB
Тип на меморија на графички адаптер GDDR5
Мемориска магистрала 256 бит
Брзина на меморискиот часовник 4100 MHz
Порти и интерфејси
Тип интерфејс PCI Express 2.0
DVI-I порти количина 2
Број на мини HDMI-порти 1
HDMI верзија 1.4a
DVI-D порти количина 0
VGA (D-Sub) порти количина 0
HDMI порти количина 0
DisplayPorts порти количина 0
Перформанси
Интегриран ТВ тјунер Не
DirectX верзија 11
Верзија на модел на нијансирање 5.0
OpenGL верзија 4.1
Двојна врска DVI Да
HDCP Да
PhysX Да
Целосно HD Да
NVIDIA 3D Vision Да
Дизајн
Тип ладење Активен
Формат Full-Height/Full-Length (FH/FL)
Сертификација CE, RoHS, FCC
Број на отвори 2
Висина на држачот Full-Height (FH)
Други функции
HDMI Да
Компатибилност за Mac Не
Чипови GF116
null
Системски барања
Поддржани оперативни системи Windows Windows 7 Home Premium,Windows 7 Home Premium x64,Windows 7 Professional,Windows 7 Professional x64,Windows 7 Starter,Windows 7 Starter x64,Windows 7 Ultimate,Windows 7 Ultimate x64,Windows Vista Business,Windows Vista Business x64,Windows Vista Home Basic,Windows Vista Home Basic x64,Windows Vista Home Premium,Windows Vista Home Premium x64,Windows Vista Ultimate,Windows Vista Ultimate x64,Windows XP Home,Windows XP Home x64,Windows XP Professional,Windows XP Professional x64
Минимум RAM 1024 MB
Минимум простор на тврд диск 200 MB
Напојување
Потрошувачка на енергија (типична) 176 W
Дополнителни приклучоци за напојување 2x 6-pin
Минимално напојување со енергија на системот 700 W
Тежина и димензии
Тежина 678 g
Длабочина 135 mm
Висина 60 mm
Ширина 231 mm
Податоци за пакувањето
Длабочина на пакување 209 mm
Висина на пакување 72 mm
Ширина на пакување 309 mm
Прирачник за корисници Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за CLUB3D GeForce GTX 560Ti подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати