Casio Exilim EX-ZR300 прирачник

Casio Exilim EX-ZR300
8.6 · 2
PDF прирачник
 · 197 страници
Англиски
прирачникCasio Exilim EX-ZR300

Digital Camera

E

User’s Guide

Thank you for purchasing this CASIO product.
Before using it, be sure to read the precautions contained in this User’s Guide.
Keep the User’s Guide in a safe place for future reference.
For the most up-to-date information about this product, visit the official EXILIM
Website at http://www.exilim.com/

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Casio Exilim EX-ZR300 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Фото камери и е оценет од 2 луѓе со просек од 8.6. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Casio Exilim EX-ZR300 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Casio Exilim EX-ZR300, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Casio Exilim EX-ZR300 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Casio Exilim EX-ZR300 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Casio Exilim EX-ZR300.

Општо
Марка Casio
Модел Exilim EX-ZR300 | EX-ZR300WEECA
Производ Фото камера
EAN 4971850496144, 4971850495833
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Квалитет на слика
Мегапиксели 16.1 MP
Тип на камера Компактна камера
Големина на сензор на слика 1/2.3 "
Тип сензор CMOS
Максимална резолуција на слика 4608 x 3456 пиксели
Резолуција(и) на неподвижна слика 640 x 480,2048 x 1536,2560 x 1920,3648 x 2736,4608 x 2592,4608 x 3072
Стабилизатор на слика Не
Поддржани аспект односи 3:2,16:9
Вкупно мегапиксели 16.79 MP
Систем на леќи
Оптички зум 12.5 x
Дигитален зум 4 x
Опсег на фокусна должина 4.24 - 53 mm
Минимална фокусна должина (еквивалентна на 35мм филм) 24 mm
Максимална фокусна должина (еквивалентна на 35мм филм) 300 mm
Број на минимална апертура 3
Број на максимална апертура 7.9
Структура на леќи (елементи/групи) 8/9
Комбиниран зум 199.3 x
Фокусирање
Режими за автоматско фокусирање (AF) Multi Point Auto Focus,Spot Auto Focus,Tracking Auto Focus
Опсег за нормално фокусирање 0.05 - ∞ m
Опсег на макро фокусирање (широк) 0.01 - 0.5 m
„Super Macro“ фокусен опсег 0.01 - 0.5 m
Опсег на рачно фокусирање (широк) 0.05 - ∞ m
Експозиција на светлина
ISO-чувствителност 80,100,200,400,800,1600,3200
Режими на изложеност на светлина Aperture priority AE,Manual,Shutter priority AE
Контрола на изложеност на светлина Програма АЕ
Корекција на изложеност на светлина ± 2EV (1/3EV step)
Мерење на светлината Centre-weighted,Evaluative (Multi-pattern)
Бленда
Најголема брзина на блендата од камерата 1/4000 s
Најмала брзина на блендата од камерата 4 s
Тип бленда Electronic,Mechanical
Блиц
Режими на блицот Auto,Red-eye reduction
Опсег на блиц (широк) 0.4 - 4.7 m
Опсег на блиц (далечински) 0.9 - 2.4 m
Време на повторно полнење на блиц 5 s
Други функции
Вграден блиц Да
HDMI порти количина 1
Тип напојување Наизменична струја
Димензии (ШхДхВ) 104.8 x 28.6 x 59.1 mm
Видео
Максимална видео резолуција 1920 x 1080 пиксели
Видео резолуции 640 x 480,1280 x 720,1920 x 1080 пиксели
Поддржани видеоформати AVCHD,H.264,MOV
Стапка на кадри во движење за JPEG 30 fps
Тип HD Целосно HD
Снимање видео Да
Аудио
Вграден микрофон Да
Меморија
Внатрешна меморија 52.2 MB
Компатибилни мемориски картички SD,SDHC,SDXC
Мемориски отвори 1
Максимална големина на мемориска картичка 16 GB
Дисплеј
Екран TFT
Дијагонала на екран 3 "
Резолуција на екран 960 x 480 пиксели
Резолуција на екранот (нумерички ) 460800 пиксели
Порти и интерфејси
PictBridge Да
USB верзија 2.0
Дизајн
Боја на производот Бела
Камера
Баланс на бели бои Auto,Daylight,Manual,Shade
Режими на сцена -
Фотоефекти -
Тајмер со самоодложување 2,10 s
Репродукција на камера Филм
Камера датотечниот систем DCF 2.0,DPOF 1.1,Exif 2.3
Тежина и димензии
Ширина 104.8 mm
Длабочина 28.6 mm
Висина 59.1 mm
Тежина 165 g
Тежина (со вклучена батерија) 205 g
Батерија
Технологија на батеријата Литиум-јон (Li-Ion)
Трајност на батеријата (CIPA-стандард) 500 снимки
Тип батерија NP-130
Поддржан број на батерии 1
Содржина на пакување
Вклучени кабли USB
Вклучен полнач за батерија Да
Вклучени се батерии Да
Ремче за рака Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Casio Exilim EX-ZR300 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати