Bugatti Diva прирачник

Bugatti Diva
8.7 · 2
PDF прирачник
 · 29 страници
Англиски
прирачникBugatti Diva

Погледнете го бесплатно прирачникот за Bugatti Diva тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата кафемати и е оценет од 2 луѓе со просек од 8.7. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Bugatti Diva или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Bugatti , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Bugatti да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Bugatti
Diva | 15-DIVAN/UK
кафемат
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Перформанси
Позиција на апаратотВрз работна површина
Тип на производМашина за еспресо
Број на одводи2
Резервоар за сварено кафе-
Капацитет во шолји- шолји
Тип влез за кафеCoffee pod, Ground coffee
Капацитет на резервоар за вода0.8 L
Тип апарат за кафеРачно
Максимален оперативен притисок15 бар
Вградена мелницаНе
Цевка за пареаДа
Функција за одржување топлоДа
Загревач за шолјаДа
Систем за загревањеБојлер
Ергономски
Боја на производотBlack, Chrome
Материјал на куќиште-
Тип контролирањеКопчиња
Вграден дисплејДа
Тип екранАналоген
Должина на кабелот1.2 m
Напојување
Моќност950 W
AC влезен напон220–240 V
AC влезна фреквенција50 Hz
Тежина и димензии
Ширина240 mm
Длабочина240 mm
Висина365 mm
Тежина6500 g
Технички детали
Вграден набивач на кафеДа
Вграден термометарДа
Функции и програми за готвење
Правење еспресоДа
Правење капучиноДа
Правење лате макијатоДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Bugatti Diva подолу.

Колку тежи Bugatti Diva?

Bugatti Diva тежи 6500 g.

Колку често треба да го исчистам мојот кафемат од бигор?

Колку често треба да се чисти една машина за кафе зависи од тоа колку често се користи како и од тврдоста на водата. Доколку се користи тврда вода, препорачливо е да се отстранува бигорот еднаш месечно, доколку се користи мека вода, квартално чистење е доволно.

Кој е најдобриот начин за отстранување на бигор од мојот кафемат?

За отстранување на бигор од кафемат, се препорачува да се користи течно средство за отстранување на бигор кое е означено како погодно за машини за кафе.

Што е еспресо?

Еспресо е мала количина концентрирано кафе.

Колку долго можам да го чувам кафето во зрно?

Рокот на употреба може да се најде на опаковката од кафето во зрно. Тој датум на употреба важи сѐ додека опаковката е затворена.

Кој е најдобриот начин за чување на кафе?

Препорачливо е да го чувате кафето во херметички затворен и чист сад.

Што ни кажува мелењето за вкусот на кафето?

Како се мелат зрната кафе, многу влијае на вкусот на кафето. Ако зрната кафе се многу ситно сомелени, ќе имате посилен вкус, а ако мелењето е погрубо, ќе имате поблаг вкус.

Која е висината на Bugatti Diva?

Bugatti Diva има висина од 365 mm.

Колкава е ширината на Bugatti Diva?

Bugatti Diva има ширина од 240 mm.

Која е длабочината на Bugatti Diva?

Bugatti Diva има длабочина од 240 mm.

Дали прирачникот за Bugatti Diva е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Bugatti Diva не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати