Brother QL-570 прирачник

Brother QL-570
9.8 · 6
PDF прирачник
 · 48 страници
Англиски
прирачникBrother QL-570
The contents of this guide and the specifications of this product are subject to change without notice.
Brother reserves the right to make changes without notice in the specifications and materials contained herein
and shall not be responsible for any damages (including consequential) caused by reliance on the materials
presented, including but not limited to typographical and other errors relating to the publications.
The screen images and printer illustrations in this guide can differed depending on your OS or printer.
Not all models are available in all countries.
Version E
US ENG

Software User's Guide

Brother QL-series

Погледнете го бесплатно прирачникот за Brother QL-570 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата печатачи за етикети и е оценет од 6 луѓе со просек од 9.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Brother QL-570 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Brother , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Brother да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Brother
QL-570 | QL-570
печатач за етикети
12502618843, 1910663316, 4977766653244, 4977766654692, 4977766654739, 4977766654777, 4977766654814, 4977766654821, 4977766654852, 5025232530403, 5051964610472, 5711045537424, 666669742936, 0012502618843, 0001910663316, 0666669742936, 4977766654869, 5054484631309, 0022015022341, 2032015024311, 4032015024333, 4054842399491, 0062015024303, 0062015022347, 5712505497012, 9092015022635, 3102015022644, 0696739520201, 5054629459157, 0791836721947, 0609224699566, 0777780147309, 5051395813701, 0601000713084, 0807027545282, 0777787449819, 0999993611327, 0999992567984, 0962327368129, 0999992819458, 0758399154339, 0738878138319
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Печатење
Вертикално печатењеДа
Брзина на печатење110 милиметри/секунда
Технологија на печатењеДиректна термална
Брзина на печатење68 lpm
Максимална резолуција300 x 300 DPI
Максимална висина на печатење59 mm
Порти и интерфејси
Поврзано со компјутерДа
Ethernet LAN конекцијаНе
Wi-FiНе
Тежина и димензии
Тежина1130 g
Други функции
Димензии (ШхДхВ)134 x 208 x 141 mm
Број на формати за етикети22
Дизајн
Боја на производотBlue, Silver
Ракување со хартија
Максимална ширина на етикетата62 mm
Максимална должина на етикети1 m
Перформанси
Тип лентаDK
Сечење лентиАвтоматски
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Brother QL-570 подолу.

Колку тежи Brother QL-570?

Brother QL-570 тежи 1130 g.

Што значи DPI (ТПИ)?

Англиската кратенка DPI (<i>Dots Per Inch</i>) значи Точки По Инч (ТПИ) и е бројот на капки мастило (по инч) што завршуваат на хартија при печатење.

Дали прирачникот за Brother QL-570 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Brother QL-570 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати