Brother P-Touch P950NW прирачник

Brother P-Touch P950NW
7.3 · 1
PDF прирачник
 · 239 страници
Англиски
прирачникBrother P-Touch P950NW

PT-P900W

PT-P950NW

Read the whole guide before using your product and keep it for later

reference.

Version 04
US ENG

User’s Guide

Погледнете го бесплатно прирачникот за Brother P-Touch P950NW тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата печатачи за етикети и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.3. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Brother P-Touch P950NW или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Brother , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Brother да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Brother
P-Touch P950NW | PT-P950NW
печатач за етикети
0012502642992, 4977766760928, 4977766764476, 4977766764490, 4977766764438, 4977766764452, 4977766764537, 4977766764551, 4977766764544, 4977766764513, 4977766764445
Англиски
Упатство за употреба (PDF)
Печатење
Технологија на печатењеТермички трансфер
БојаНе
Максимална резолуција360 x 360 DPI
Брзина на печатење60 милиметри/секунда
Вертикално печатењеДа
Ротирано печатењеДа
Максимална висина на печатење32 mm
Максимална ширина на печатење- mm
Минимална должина на печатење4 mm
Максимална должина на печатење1 m
Други функции
Печатење датум и времеДа
Меморија за етикети99 етикета/и
Перформанси
Јазици на кои е опишана странатаESC P
Внатрешна меморија6 MB
Тип лентаTZe
Вградени баркодовиCODABAR (NW-7), Code-128 Codabar Library, Code-39 Library, EAN128, EAN13, EAN8, GS1 COMPOSITE, GS1 DataBar, GS1 DataBar Expanded, ISBN-2, ISBN-5, ITF, MicroPDF417, POSTNET, QR Code, UPC-A, UPC-E
Број на фонтови4
Ширина на лента36 mm
Поддржани формати на сликаGIF, JPG, PNG, TIF, WMF
Дизајн
Екран-
Боја на производотЦрн
Материјал на куќиштеПластика
Порти и интерфејси
Ethernet LAN конекцијаДа
Wi-FiДа
Поврзување по изборBluetooth
Технологија на поврзувањеЖичена и безжична
USB 2.0 порти количина1
Wi-Fi стандардиWi-Fi 4 (802.11n)
Wi-Fi DirectДа
USB портиДа
Напојување
Поддржан број на батерии1
Автоматско исклучувањеДа
Технички детали
Сертификати за одржливостENERGY STAR
PC поврзувањеUSB 2.0
Тежина и димензии
Ширина118 mm
Длабочина192 mm
Висина146 mm
Тежина1510 g
Содржина на пакување
Вклучени двигателиДа
Вклучени каблиUSB
Гаранциска картичкаДа
РачноДа
Податоци за пакувањето
Ширина на пакување165 mm
Длабочина на пакување266 mm
Висина на пакување333.3 mm
Тежина на пакување2770 g
Логистички податоци
Код на хармонизиран систем (ХС)84433210
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Brother P-Touch P950NW подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати