Brother HL-2130 прирачник

Brother HL-2130
5.8 · 1
PDF прирачник
 · 150 страници
Англиски
прирачникBrother HL-2130

USER’S GUIDE

Brother Laser Printer
HL-2130
HL-2132
HL-2220
HL-2230
HL-2240
HL-2240D
HL-2242D
HL-2250DN
HL-2270DW
For visually-impaired users
You can read this manual with Screen
Reader ‘text-to-speech’ software.
You must set up the hardware and install the driver before you can use the machine.
Please use the Quick Setup Guide to set up the machine. You can find a printed copy in the box.
Please read this User’s Guide thoroughly before you use the machine.
Please visit us at http://solutions.brother.com/
where you can get product support, the latest driver updates and
utilities, and answers to frequently asked questions (FAQs) and technical questions.
Note: Not all models are available in all countries.
Version B
UK/IRE

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Brother HL-2130 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Печатачи и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Brother HL-2130 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Brother , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung Galaxy A7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Brother HL-2130 спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Brother HL-2130.

Општо
Марка Brother
Модел HL-2130
Производ Печатач
EAN 4977766696845, 0012502627142, 5711045496660, 5052584617247, 5712505005156
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Вмрежување
Спремно за мрежа Не
Ethernet LAN конекција Не
Wi-Fi Не
Печатење
Боја Не
Двострано печатење Не
Технологија на печатење Ласер
Максимална резолуција 2400 x 600 DPI
Брзина на печатење (црна, нормален квалитет, A4/Американско писмо) 20 ppm
Време за загревање 7 s
Време за првата страница (црна, нормално) 10 s
N-до печатење 2,4,16,25
Карактеристики
Максимално работење со прекини - страници во месец
Број на касети за печатење 1
Перформанси
Внатрешна меморија 8 MB
Максимална внатрешна меморија - MB
Фреквенција на процесор 200 MHz
Ниво на звучна моќност (подготвеност) 31 dB
Ниво на звучен притисок (печатење) 53 dB
Дизајн
Екран LED
Влезен и излезен капацитет
Вкупен влезен капацитет 250 листови
Вкупен излезен капацитет 100 листови
Ракување со хартија
Максимална големина на печатење 216 x 406 mm
Видови медиуми на фиоката за хартија Bond paper,Plain paper,Recycled paper
ISO A-големини на низи (A0...A9) A4,A5,A6
ISO B-големини на низи (B0...B9) B5,B6
Тежина на медиумите на фиоката за хартија 60 - 105 g/m²
Тежина на повеќенаменската фиока 60 - 163 g/m²
Типови повеќенаменски фиоки Bond paper,Envelopes,Heavyweight paper,Labels,Plain paper,Recycled paper,Transparencies
Големина на медиуми за печатење кои не се во согласност со ISO Letter
Прилагодено медиуми ширина 69.9 - 215.9 mm
Прилагодено медиуми должина 116 - 406.4 mm
Максимална големина на хартијата од ISO A-серијата A4
Порти и интерфејси
Стандардни интерфејси USB 2.0
USB 2.0 порти количина 1
Напојување
Потрошувачка на енергија (печатење) 421 W
Потрошувачка на енергија (во мирување) 62 W
Потрошувачка на енергија (штедење енергија) 0.8 W
AC влезен напон 220 - 240 V
AC влезна фреквенција 50/60 Hz
Тежина и димензии
Димензии (ШхДхВ) 368 x 360 x 183 mm
Тежина 6700 g
Податоци за пакувањето
Тежина на пакување 8000 g
Други функции
Димензии на пакетот (Ш x Д x В) 475 x 454 x 331 mm
ЛЕД за напојување Да
ЛЕД за состојба на подготвеност Да
Одржливост
Сертификати за одржливост ENERGY STAR
Содржина на пакување
Вклучени двигатели Да
null
Системски барања
Поддржани оперативни системи Windows Windows 2000,Windows 2000 Professional,Windows 7 Home Premium,Windows 7 Home Premium x64,Windows 7 Professional,Windows 7 Professional x64,Windows 7 Starter,Windows 7 Starter x64,Windows 7 Ultimate,Windows 7 Ultimate x64,Windows Vista Business,Windows Vista Business x64,Windows Vista Home Basic,Windows Vista Home Basic x64,Windows Vista Home Premium,Windows Vista Home Premium x64,Windows Vista Ultimate,Windows Vista Ultimate x64,Windows XP Home,Windows XP Home x64,Windows XP Professional,Windows XP Professional x64
Поддржани оперативни системи Мас Mac OS X 10.4 Tiger,Mac OS X 10.5 Leopard,Mac OS X 10.6 Snow Leopard,Mac OS X 10.7 Lion
Поддржани оперативни системи Linux Да
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Brother HL-2130 подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати