Brother DCP-J725DW прирачник

Brother DCP-J725DW
8.8 · 2
PDF прирачник
 · 99 страници
Англиски
прирачникBrother DCP-J725DW

BASIC USER’S GUIDE

DCP-J525W

DCP-J725DW

Version 0
UK/IRE/GEN

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Brother DCP-J725DW тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Печатачи и е оценет од 2 луѓе со просек од 8.8. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Brother DCP-J725DW или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Brother DCP-J725DW, а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Brother DCP-J725DW да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Brother DCP-J725DW спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Brother DCP-J725DW.

Општо
Марка Brother
Модел DCP-J725DW | DCP-J725DW
Производ Печатач
EAN 4977766700061, 4977766700078, 4977766700108, 4977766700085, 4977766700092, 4977766700054, 4977766698139, 4054842371299
Јазик Англиски
Вид на документ Упатство за користење (PDF)
Други функции
Функции за сè-во-едно Copy,Print,Scan
Функции за сѐ-во-едно во боја copy,print,scan
PictBridge Да
Димензии (ШхДхВ) 405 x 378 x 180 mm
Димензии на пакетот (Ш x Д x В) 465 x 255 x 460 mm
Брзина на скенирање 3.37 секунди/страница
Печатење
Технологија на печатење Мастилен
Максимална резолуција 6000 x 1200 DPI
Брзина на печатење (црна, нормален квалитет, A4/Американско писмо) 35 ppm
Брзина на печатење (во боја, нормален квалитет, A4/Американско писмо) 27 ppm
Печатење DVD/ CD Не
Економично печатење Да
Печатење Печатење во боја
Двострано печатење Да
Карактеристики
Максимално работење со прекини - страници во месец
Дигитален испраќач Не
Копирање
Максимална резолуција за копирање 1200 x 1200 DPI
Брзина на копирање (нормален квалитет, црна, A4) 23 cpm
Брзина на копирање (нормален квалитет, во боја, A4) 20 cpm
Максимален број на копии 99 копии
Менување на големината на копирот 25 - 400
Копирање без компјутер Да
Функција за копирање N-во-1 (N=) 2,4
Време за првата копија (во боја, нормална) 24 s
Копирање Копирање во боја
Скенирање
Резолуција за оптичко скенирање 1200 x 2400 DPI
Максимална резолуција за скенирање 19200 x 19200 DPI
Тип скенер Рамен и ADF скенер
Скенирање во CIFS,E-mail,File,Image,OCR,USB
Поддржани формати на слика JPG,TIF
Длабочина на излезната боја 24 бит
Нивоа на grey scale 256
Технологија на скенирање CIS
Длабочина на влезната боја 36 бит
Скенирање Скенирање во боја
Влезен и излезен капацитет
Вкупен влезен капацитет 100 листови
Влезен капацитет на автоматскиот полнач на документи (ADF) 20 листови
Вкупен излезен капацитет 50 листови
Автоматски полнач на документи (ADF) Да
Ракување со хартија
Максимална големина на печатење 210 x 297 mm
Видови медиуми на фиоката за хартија Glossy paper,Photo paper,Plain paper,Transparencies
ISO A-големини на низи (A0...A9) A4,A5,A6
Големини на фото хартијата (империјален систем) 4x6,5x7,8.5x11 "
Големини на медиуми за печатење без граници 4x6,5x7,A4,Letter
Тежина на медиумите на фиоката за хартија 64 - 220 g/m²
ISO B-големини на низи (B0...B9) B4,B5
Тежина на медиум во Auto Document Feeder (ADF) 64 - 90 g/m²
Максимална големина на хартијата од ISO A-серијата A4
Дизајн
Екран LCD
Дијагонала на екран 1.929133 "
Екран на допир Да
Боја на производот Црн
Вграден дисплеј Да
Положба на пазарот Дом и канцеларија
Тип контролирање На допир
Порти и интерфејси
Стандардни интерфејси USB 2.0,Wireless LAN
USB 2.0 порти количина 1
Директно печатење -
USB порти Да
Вмрежување
Ethernet LAN конекција Не
Wi-Fi Да
Wi-Fi стандарди 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n)
Безбедносни алгоритми EAP,WPA-PSK,WPA-TKIP,WPA2-PSK
Технологии за печатење од мобилен -
Перформанси
Внатрешна меморија 64 MB
Компатибилни мемориски картички Memory Stick (MS),microSDHC,MMC,MS Duo,MS PRO,MS PRO Duo,SD,SDHC,SDXC
Интегриран читач на картички Да
Ниво на звучен притисок (печатење) 50 dB
Компатибилност за Mac Да
Фреквенција на процесор 192 MHz
Семејство на процесорот RISC
Напојување
Потрошувачка на енергија (просечно работење) 18 W
Потрошувачка на енергија (во мирување) 5.5 W
Потрошувачка на енергија (штедење енергија) 1.5 W
AC влезна фреквенција 50 - 60 Hz
Тежина и димензии
Тежина 9000 g
Ширина 405 mm
Длабочина 378 mm
Висина 180 mm
Податоци за пакувањето
Тежина на пакување 11600 g
Содржина на пакување
Вклучени двигатели Да
Вклучен софтвер Brother MFL-Pro Suite\r\nBrother ControlCentre 4 (Win)\r\nBrother ControlCentre 2 (Mac)
Одржливост
Сертификати за одржливост ENERGY STAR
null
Системски барања
Поддржани оперативни системи Windows Windows 7 Home Premium,Windows 7 Home Premium x64,Windows 7 Professional,Windows 7 Professional x64,Windows 7 Starter,Windows 7 Starter x64,Windows 7 Ultimate,Windows 7 Ultimate x64,Windows Vista Business,Windows Vista Business x64,Windows Vista Home Basic,Windows Vista Home Basic x64,Windows Vista Home Premium,Windows Vista Home Premium x64,Windows Vista Ultimate,Windows Vista Ultimate x64,Windows XP Home,Windows XP Home x64,Windows XP Professional,Windows XP Professional x64
Поддржани оперативни системи Мас Mac OS X 10.4 Tiger,Mac OS X 10.5 Leopard,Mac OS X 10.6 Snow Leopard,Mac OS X 10.7 Lion
Поддржани оперативни системи Linux Да
Поддржани оперативни системи на сервер Windows Server 2003,Windows Server 2003 x64,Windows Server 2008,Windows Server 2008 R2,Windows Server 2008 x64
Факс
Испраќање факсови Не
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Brother DCP-J725DW подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати