Brother DCP-7060D прирачник

Brother DCP-7060D
5.1 · 1
PDF прирачник
 · 157 страници
Англиски
прирачникBrother DCP-7060D
®

Users Guide

Users Guide

PANTONE2728
Advanced User’s Guide
Safety and Legal
Basic User’s Guide

Прирачник

Погледнете го бесплатно прирачникот за Brother DCP-7060D тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата Печатачи и е оценет од 1 луѓе со просек од 5.1. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Brother DCP-7060D или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

индекс

Треба помош?

Дали имате прашање за Brother , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Samsung Galaxy A7 да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Brother DCP-7060D спецификации

Подолу ќе ги најдете спецификациите на производот како и на прирачникот на Brother DCP-7060D.

Општо
Марка Brother
Модел DCP-7060D
Производ Печатач
EAN 12502627111, 3610170847854, 4977766697484, 4977766697491, 4977766697514, 4977766697521, 4977766697538, 4977766697545, 4977766697569, 0012502627111, 0125026271118, 4092014031350, 4977766697552, 5053973027708, 0723856183313
Јазик Англиски
Вид на документ PDF
Други функции
Функции за сè-во-едно Copy,Print,Scan
Функции за сѐ-во-едно во боја Скенирање
Димензии (ШхДхВ) 405 x 399 x 268 mm
Димензии на пакетот (Ш x Д x В) 527 x 510 x 440 mm
Печатење
Технологија на печатење Ласер
Максимална резолуција 2400 x 600 DPI
Брзина на печатење (црна, нормален квалитет, A4/Американско писмо) 24 ppm
Швидкість двостороннього друку (ч/б, норм. як., A4/US Letter) 5 ppm
Време за првата страница (црна, нормално) 9 s
Време за загревање 7 s
Економично печатење Да
Печатење Единечно печатење
Двострано печатење Да
Карактеристики
Максимално работење со прекини - страници во месец
Дигитален испраќач Не
Копирање
Максимална резолуција за копирање 600 x 600 DPI
Брзина на копирање (нормален квалитет, црна, A4) 24 cpm
Менување на големината на копирот 25 - 400
Копирање без компјутер Да
Максимален број на копии 99 копии
Функција за копирање N-во-1 (N=) 2,4
Време за првата копија (црна, нормална) 11 s
Копирање Единечно копирање
Скенирање
Резолуција за оптичко скенирање 600 x 2400 DPI
Максимална резолуција за скенирање 19200 x 19200 DPI
Скенирање во E-mail,Image,OCR
Нивоа на grey scale 256
Длабочина на влезната боја 48 бит
Длабочина на излезната боја 24 бит
Тип скенер Рамен скенер
Брзина на скенирање (црна) 2.63 ppm
Поддржани формати на слика BMP,JPG,TIF
Технологија на скенирање CIS
Скенирање Скенирање во боја
Влезен и излезен капацитет
Вкупен влезен капацитет 250 листови
Вкупен излезен капацитет 100 листови
Капацитет на повеќенаменската фиока 1 листови
Повеќенаменска фиока Да
Ракување со хартија
Максимална големина на печатење 216 x 406 mm
Видови медиуми на фиоката за хартија Bond paper,Plain paper,Recycled paper
ISO A-големини на низи (A0...A9) A4,A5,A6
ISO B-големини на низи (B0...B9) B5,B6
Тежина на медиумите на фиоката за хартија 60 - 105 g/m²
Тежина на повеќенаменската фиока 60 - 163 g/m²
Прилагодено медиуми ширина 76.2 - 216 mm
Прилагодено медиуми должина 116 - 406.4 mm
Типови повеќенаменски фиоки Bond paper,Envelopes,Heavyweight paper,Plain paper,Recycled paper
Максимална големина на хартијата од ISO A-серијата A4
Дизајн
Екран LCD
Број на редови на екранот 2 линии
Број на знаци на екранот 16
Екран на допир Не
Вграден дисплеј Да
Положба на пазарот Дом и канцеларија
Порти и интерфејси
Стандардни интерфејси USB 2.0
USB 2.0 порти количина 1
USB порти Да
Вмрежување
Ethernet LAN конекција Не
Wi-Fi Не
Перформанси
Внатрешна меморија 32 MB
Интегриран читач на картички Не
Фреквенција на процесор 200 MHz
Ниво на звучна моќност (подготвеност) 30 dB
Ниво на звучен притисок (печатење) 53 dB
Семејство на процесорот ARM
Компатибилност за Mac Да
Напојување
Потрошувачка на енергија (просечно работење) 445 W
Потрошувачка на енергија (во мирување) 55 W
AC влезна фреквенција 50 - 60 Hz
Потрошувачка на енергија (штедење енергија) 0.9 W
Тежина и димензии
Тежина 10100 g
Содржина на пакување
Вклучени двигатели Да
Одржливост
Сертификати за одржливост ENERGY STAR
Податоци за пакувањето
Тежина на пакување 13.200 g
null
Системски барања
Поддржани оперативни системи Windows Windows 2000 Professional,Windows 7 Home Premium,Windows 7 Home Premium x64,Windows 7 Professional,Windows 7 Professional x64,Windows 7 Ultimate,Windows 7 Ultimate x64,Windows Vista Business,Windows Vista Business x64,Windows Vista Home Basic,Windows Vista Home Basic x64,Windows Vista Home Premium,Windows Vista Home Premium x64,Windows Vista Ultimate,Windows Vista Ultimate x64,Windows XP Home,Windows XP Home x64,Windows XP Professional,Windows XP Professional x64
Поддржани оперативни системи Мас Mac OS X 10.4 Tiger,Mac OS X 10.5 Leopard,Mac OS X 10.6 Snow Leopard
Поддржани оперативни системи Linux Да
Факс
Испраќање факсови Не
покажи повеќе

Најчесто Поставувани Прашања

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Brother DCP-7060D подолу.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати