Bosch Styline TKA8631 прирачник

Bosch Styline TKA8631
7.5 · 1
PDF прирачник
 · 108 страници
Англиски
прирачникBosch Styline TKA8631
de Gebrauchsanweisung
en Operating instructions
fr Notice d’utilisation
it Istruzioni per l’uso
nl Gebruiksaanwijzing
da Brugsanvisning
no Brugsanvisning
sv Brugsanvisning
Käyttöohje
es Instrucciones de uso
pt Instrões de utilizão
el Οδηγίες χρήσης
tr Kullanım kılavuzu
pl Instrukcja obsługi
hu Használati utasítás
bg Инструкция за ползване
ru Инструкция по эксплуатации
ar ﻡﺍﺪﺨﺘﺳﻻﺍ ﺕﺍﺩﺎﺷﺭﺇ

TKA 863. / TKA 865.

TKA863_110708.indd 1 11.07.2011 15:26:46

Погледнете го бесплатно прирачникот за Bosch Styline TKA8631 тука. Овој прирачник спаѓа во категоријата кафемати и е оценет од 1 луѓе со просек од 7.5. Овој прирачник е достапен на следниве јазици: Англиски Дали имате прашање во врска со Bosch Styline TKA8631 или дали Ви треба помош? Поставете го Вашето прашање овде

Треба помош?

Дали имате прашање за Bosch , а одговорот го нема во упатството? Поставете го Вашето прашање овде. Јасно и сеопфатно опишете го Вашиот проблем и Вашето прашање. Колку подобро се опишани Вашиот проблем и прашање, толку полесно ќе им биде на другите сопственици на Bosch да ви дадат соодветен одговор.

Број на прашања: 0

Општо
Bosch
Styline TKA8631 | TKA8631
кафемат
4242002594972, 5054230926093
Англиски
Упатство за користење (PDF)
Други функции
ТипКафе
Димензии (ШхДхВ)260 x 250 x 355 mm
Перформанси
Капацитет во шолји15 шолји
Капацитет на резервоар за вода1.25 L
Загреана плочаДа
Функција против капењеДа
Тип влез за кафеМелено кафе
Тип апарат за кафеПолуавтоматски
Вградена мелницаНе
Тип на производАпарат за филтер кафе
Позиција на апаратотВрз работна површина
Ергономски
Индикатор на ниво на водаДа
Отстранлив резервоар за водаДа
Видливо ниво на водаДа
Боја на производотAnthracite, White
Складирање на жицатаДа
Должина на кабелот1 m
Отстранлив сад со филтерДа
Материјал на куќиште-
Вграден дисплејНе
Напојување
Автоматско исклучувањеДа
Моќност1160 W
AC влезна фреквенција50 - 60 Hz
Тежина и димензии
Тежина2910 g
Податоци за пакувањето
Тежина на пакување3780 g
Функции и програми за готвење
Правење кафеДа
покажи повеќе

Не можете да го најдете одговорот на Вашето прашање во прирачникот? Одговорот на Вашето прашање може да го најдете во НПП за Bosch Styline TKA8631 подолу.

Колку тежи Bosch Styline TKA8631?

Bosch Styline TKA8631 тежи 2910 g.

Колку често треба да го исчистам мојот кафемат од бигор?

Колку често треба да се чисти една машина за кафе зависи од тоа колку често се користи како и од тврдоста на водата. Доколку се користи тврда вода, препорачливо е да се отстранува бигорот еднаш месечно, доколку се користи мека вода, квартално чистење е доволно.

Кој е најдобриот начин за отстранување на бигор од мојот кафемат?

За отстранување на бигор од кафемат, се препорачува да се користи течно средство за отстранување на бигор кое е означено како погодно за машини за кафе.

Што е еспресо?

Еспресо е мала количина концентрирано кафе.

Колку долго можам да го чувам кафето во зрно?

Рокот на употреба може да се најде на опаковката од кафето во зрно. Тој датум на употреба важи сѐ додека опаковката е затворена.

Кој е најдобриот начин за чување на кафе?

Препорачливо е да го чувате кафето во херметички затворен и чист сад.

Што ни кажува мелењето за вкусот на кафето?

Како се мелат зрната кафе, многу влијае на вкусот на кафето. Ако зрната кафе се многу ситно сомелени, ќе имате посилен вкус, а ако мелењето е погрубо, ќе имате поблаг вкус.

Дали прирачникот за Bosch Styline TKA8631 е достапен на Македонец?

За жал, прирачникот за Bosch Styline TKA8631 не е достапен на Македонец. Овој прирачник е достапен на Англиски.

Вашето прашање не е наведено? Поставете го Вашето прашање овде

Нема резултати